Ja i pani M.

Me and Miss M.
978-83-247-1612-8
aktorka, życie gwiazd, szefowa
Ag2S

Fran, sympatyczna dwudziestodziewięciolatka, która bez powodzenia próbuje zostać aktorką, ostatecznie dostaje pracę u słynnej gwiazdy Caroline Mason. Apodyktyczna, zołzowata Caroline okazuje się straszną szefową. Na szczęście obecność uroczego Carsona, sławnego hollywoodzkiego amanta i męża Caroline łagodzi sytuację. Pewnego dnia Fran widzi coś, czego zobaczyć nie powinna. To nieoczekiwanie zmienia życie samej Fran i jej chlebodawców…

Klaudyna | 2012-07-22
Przeczytana: 18 lipca 2012

Rzadko książki doprowadzają mnie do szału pod względem językowym. Cóż, jak na filologa jestem bardzo tolerancyjna i skupiam się zwykle na wymyślonej fabule. Ale i moja tolerancja ma swoje granice. Jeszcze rzadziej zdarza mi się pisać po książce po to, by zaznaczać w niej błędy, nielogiczności i opisywać swoje odczucia. Nawet czytając "Zmierzch" czegoś takiego nie robiłam, bo był językowo lepszy.

Recenzja powinna mieć podtytuł: Jak spieprzyć fabułę i tłumaczenie, czyli czytadło, którego nie polecam nawet wrogom (niech nawet oni czytają lepszą literaturę). Wybaczcie za przekleństwo, ale ono idealnie tu pasuje, a czytając dalej dowiecie się dlaczego.

Czytałam już takie historie: zwykły śmiertelnik trafia do krainy bogatych i zdaje relację jak wygląda takie życie 'od kuchni'. "Druga asystentka", "Niania w Nowy Jorku", "Gwiazdy i gwiazdki" to tylko niektóre tytuły poruszające taki temat. Książki lekkie, przyjemne, z ciekawą fabułą, ale na jeden raz. Pomyślałam więc, że
"Ja i pani...

Ewa | 2011-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Polecam wszystkim.Powieść lekka,tryskająca humorem, miło i przyjemnie się ją czyta.

Ewa | 2011-01-05
Przeczytana: styczeń 2011

Jeśli ktoś jest pod wrażeniem książki "Diabeł ubiera się u Prady", to spokojnie może sięgnąć i po tę pozycję. Jest ona bowiem napisana dokładnie w tym samym stylu, co powieść Lauren Weisberger, z tym że zamiast humorzastej Mirandy mamy do czynienia z jej odpowiedniczką w świecie show biznesu - wątpliwej sławy gwiazdką, Caroline Mason.

Ja osobiście uwielbiam książki utrzymane w tym klimacie :) miło sięgnąć po coś takiego i się odprężyć, gdy nad głową wisi sesja egzaminacyjna. Z całego serca - polecam !

patrikijaa | 2013-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2013

Francesca Massi nie przeżywa teraz najlepszego okresu w swoim życiu. Jej marzenia o zostaniu aktorką legły w gruzach już dawno, choć wciąż nie potrafiła pogodzić się z tą myślą. Na domiar złego zostaje wyrzucona z pracy i tego samego dnia rzuca ją chłopak. Pora jednak przejrzeć na oczy. Trzeba wziąć się w garść i przestać bujać w obłokach. Gdy zyskuje możliwość pracy jako asystentka gwiazdy, wie, że to szansa na nowe życie, która dodatkowo pomoże jej pozostać w świecie filmu. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak trudne zadanie ma do wykonania. Pani M. jest szefową trudną i apodyktyczną, a Fran odkrywa, że świat aktorki skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Szefowa rodem z piekła. Tak można określić Caroline Mason, aktorkę-gwiazdę, bo jej zachcianki są iście diabelskie. Fran musi codziennie dokonywać rzeczy niemożliwych, załatwiać wszystko, czego zażyczy sobie pani M. jak najszybciej się da, nie licząc nawet na żadne pochwały. Ta lektura nie bez przyczyny przywodzi na myśl dobrze już znane...

Olusia | 2015-11-19
Przeczytana: 22 października 2013

Opowieść o życiu słynnej gwiazdy (dziś nazwana byłaby celebrytką ;) )i jej otoczenia "widziana oczami" jej asystentki, która zmuszona jest "znosić" humory sławnej Caroline. Po dłuższej pracy na tym stanowisku i "wsiąknięciu" w bliższe otoczenie nie zazdrości życia swojej chlebodawczyni, które jest oparte na kłamstwie i cynizmie. Dzięki doświadczeniu jakie zdobyła pracując u boku sławnej osobistości wybiera własną drogę :)

agentkaFBI | 2011-07-23

Dawno nie czytałam tak wciągającej książki! Czasami człowiek ma ochotę na coś lekkiego, coś, co poprawi mu humor ;) A ta książka sprawuje się pod tym względem wspaniale! Przez cały okres czytania nie mogłam się doczekać, co stanie się w następnych rozdziałach! Poza tym, jak to się niekiedy zdarza przy lekkich książkach, nie jest napisana prostym, niemal potocznym językiem. Autorka nie stroni od zdań złożonych, pełnych opisów ;)

Zosia | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 lutego 2011

Nie jest to jakiś genialny pomysł na fabułę, nie ma też szokującego zakończenia, ale książka jest niegłupia i czyta się ją świetnie. Nie dość, że kartki przewracają się niepostrzeżenie i błyskawicznie, to w dodatku "Ja i pani M." bardzo wciąga. Mimo tytułowej pani M. powieść jest lekka,łatwa i bardzo przyjemna :)

Ach, no i oczywiście w stylu "Diabeł ubiera się u Prady" czy "Niania w Nowym Jorku" - to pierwsze skojarzenia, które nasuwają się już na początku książki.

aisah | 2015-03-16
Przeczytana: 15 marca 2015

Przy zabieraniu się za tę książkę, bałam się, że to będzie typowa literatura kobieca (para się poznaje, kłóci, a na ostatniej połowie strony się godzi i czytelnik nie ma nawet czasu, żeby się ucieszyć, że wszystko się dobrze kończy). Jednak jest to książka zupełnie inna, odbieram ją jako niesamowicie pozytywną i nastrajającą do działania. W sam raz na wiosnę! :)

buziaczek197 | 2012-08-15
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo fajna książka trochę przypominająca "Diabeł ubiera się u Prady", ale jest bardziej komediowa w niektórych momentach poprostu się śmiałam. Nie będę opisywać całej fabyły jacy są bohaterowie itp. Najważniejsze, że książkę czyta się szybko choć do cienkich nie należy, ale równie dobrze jest napisana. Świetna książka na zabicie czasu. Polecam

beataj | 2011-01-10
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Dobrze poczytać o tym, jak sława może poprzestawiać w głowach ;-)