Kiedy myślę o tobie

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Thinking of You
miłość, kobieta, samotność

Gniazdo Ginny Holland opustoszało, jej córka właśnie wyjechała na studia. Ginny nie potrafi poradzić sobie z poczuciem osamotnienia i w wieku trzydziestu ośmiu lat odkrywa, że przyszedł czas, by ułożyć sobie życie od nowa. Niestety, początki bywają trudne, tym bardziej, że pierwszy mężczyzna, który wpada jej w oko, oskarża ją o kradzież...

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008]

Kasiek | 2015-06-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Lekka, romantyczna komedia pomyłek i szczęśliwych zbiegów okoliczności. Nic w tej książce nie można potraktować poważnie, chociaż widać, że autorka starała się "przemycić" pewne głębsze wartości życiowe. Jednak nawet te, ukazuje w formie śmiesznych nauczek. Książka posiada wiele wątków, a każdy z nich zmierza w tym samym kierunku i każdy z nich jest całkowicie przewidywalny. Lektura przede wszystkim bawi. Autorka nie szczędziła ani ciętych dialogów, ani śmiesznych sytuacji. Zakończenie nie zaskakuje. Można się przy tej pozycji zrelaksować, ale nie wnosi nic nowego i na pewno nie zapada w pamięci.

beatka18 | 2014-02-15

bardzo fajna i wsoła ksiązka, zreszta jak kazda tej autorki

Karolina | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Nie da się ukryć, że nie jest to literatura wysokich lotów.
Powiem tak - od biedy można przeczytać.
Książkę można określić jako połączenie komedii pomyłek z komedią romantyczną klasy B.

Zaczyna się nawet całkiem znośnie. Ginny po wyjeździe ukochanej córki na studia próbuje przetrwać syndrom ,,pustego gniazda". Szuka pracy, współlokatorki i -jakby inaczej- nowego faceta.
No ale dalej historia jest tak banalna, szablonowa i naiwna, że chyba bardziej nie może być.
Dobra książka na upały, bo nie trzeba myśleć o czym się czyta. Intelektualnie to się przy niej z pewnością nikt nie zmęczy. Jak dla mnie jedna na rok taka pozycja w zakładce <przeczytane> w zupełności wystarczy.

isabelle142 | 2012-08-19

Sympatyczna, momentami naprawdę zabawna, z czystym sumieniem poleciłam przyjaciółce :) Ale osobiście czytałam lepsze ;p

magdalena | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Książka łatwa, lekka i naprawdę przyjemna. Co z tego,że w stylu tych przewidywalnych, czyta się ją niemal jednym tchem. Bohaterowie od razu zyskali moją sympatię, całość napisana z dużą dozą humoru.

julia | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Komedia pomyłek, lub galimatias, te słowa oddają najlepiej losy bohaterów. Książka zabawna, lekka, ale zdecydowanie jednorazowa.

stokrotka85 | 2014-03-24

Bardzo przyjemne czytadełko, relaksuje i bawi. Naprawdę warto przeczytać.

MoniS | 2012-12-10

Slabsza niz inne ksiazki autorki. Ale da sie przeczytac :)

| 2013-04-26
Przeczytana: styczeń 2013

Lekka powieść obyczajowa dla kobiet, pełna zabawnych przeżyć spotykających główną bohaterkę Ginny oraz jej rodzinę i przyjaciół. Nie sposób się przy niej nudzić - aż do samego końca iskrzy się humorem. W sam raz na wakacje, fajnie relaksuje i poprawia nastrój :)

Zuzia | 2016-02-29

Książka doskonale pasuje do kanonu moich "lekkich lektur" na długi zimowy wieczór pod kocem i przy herbatce. Polecam czytanie w takich właśnie okolicznościach :-)