Przyjaciel rodziny

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Inne wydania

Bracia Tony, Sean i Ned zostali wychowani w idealnych warunkach. Uwielbiają rodziców i z niecierpliwością oczekują niedzielnych wizyt w rodzinnym domu. Ale teraz są dojrzali i prawdziwe życie zaczyna dawać im się we znaki. Tony stara się uporać z problemem nadwagi, powieściopisarz Sean musi stawić czoła poważnemu przypadkowi twórczej blokady i szokującej nowinie, którą częstuje go jego idealna dziewczyna. Ned wraca z Australii i próbuje na nowo ułożyć swoje życie. A ich rodzice mają nowego lokatora Gerwazego...

Przesympatyczna, przyjemna książka najlepszy poprawiacz humoru umilił mi przyjemne chwile:)

Kasiag | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję

Barwna i wciągająca opowieść o zagmatwanym życiu trzech braci oraz ich mniej lub bardziej udanych próbach wybrnięcia z tego zagmatwania :) Wspierani przez Gerwazego, (tajemniczego i totalnie zakręconego lokatora ich równie zwariowanych rodziców), który posiada niesamowity dar wglądu w ludzkie dusze i naprowadza ich na prawidłowe tory dość niekonwencjonalnie ;)
Wiele się dzieje, bywa wesoło, ale i smutno. Czyta się lekko, ale nie bez refleksji. Jest to bowiem historia o życiu i tych wszystkich perturbacjach jakie ze sobą niesie.

Ogólnie przyjęte jest, że książki tego typu to głupiutkie, infantylne, nic nie warte historie. Nigdy nie rozumiałam skąd się to bierze? Lisa Jewell to autorka, z którą 'spotykam' się już po raz drugi i tak samo jak poprzednio jestem z tego spotkania bardzo zadowolona.
Polecam wszystkim, którzy doceniają napisane lekko i przystępnie historie z przesłaniem :)

emerytka19 | 2015-01-12

Świetna książka! Fajnie wykreowani bohaterowie, świetnie przedstawione codzienne problemy oraz ich rozwiązanie, które bywa proste tylko czasami ktoś nam to musi uświadomić.

PaTi | 2014-01-31

Literatura na obcasach a w tle trzej faceci, z ktorymi czlowiek sie szybko oswaja czasem im wspólczuje, czasem zlosci na nich. Obraz rodziny której tlo mozna znalezc gdzie z pogranicza fabul z seriali ale mimo to czyta sie ksiazke znakmicie i czeka z niecierpliwoscia na ich decyzje bo ta ksiazka to wedlug mnie opisy decyzji jakie kazdemu czlowiekowi zostaja predzej czy pozniej przymusowe...co z rodzina byc z nia blisko czy daleko? co z praca zmieniac czy szukac nowej?, co z dzieckiem za wczesnie czy moze juz za pozno?, co z zyciem towazyskim?przystopowac czy po prostu zyc chwila?...Jedno jest pewne chwila z ta ksiazka nie bedzie nudna.

Karakanek | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Emocje w książce, podobnie jak w innych książkach tej autorki, są prawdziwe i intensywne, realistyczne, a nie wyidealizowane i wydumane z palca. Za to uwielbiam tę autorkę oraz każdą z jej książek. Każda z nich jest o zwyczajnych ludziach, ze zwyczajnymi problemami, bez zbędnego blichtru i przepychu. "Przyjaciel rodziny" jest powieścią pełną ciepła, nasyconą optymizmem i mającą pozytywny wydzwięk. Polecam każdemu, kto szuka emocjonalnego ukojenia.

Anna Kosmala | 2012-08-07
Przeczytana: 26 lipca 2012

Książka "terapeuta" :). Jeśli masz problemy z rodziną... z kontaktami międzyludzkimi zajrzyj do tej książki. Historia opisana niejednokrotnie z humorem, pokazuje nam że tak naprawdę w życiu ważna jest przyjaźń, miłość, szczerość i zaufanie.
Idealna książka na smutne dni!!

Joanna Bożek | 2010-02-06
Przeczytana: 2006 rok

Rewelacyjna książka, pełna humoru. Świetnie mi się ją czytało

Paulina | 2012-12-06

Rewelacja! Wciąga niesamowicie. Do "połknięcia" w dwa dni. Poza przyjemnością z czytania, książka ta daje nam także trochę fajnych, niekiedy złotych myśli, rad, które wypada wdrożyć w życie. Polecam !

Magota | 2010-07-06
Przeczytana: 30 marca 2010

Książka sympatyczna i pełna humoru, aczkolwiek nie zapadająca na długo w pamięć :)

Agata2003 | 2017-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 stycznia 2017

GENIALNA! Muszę przyznać, że mam 13 lat i z reguły czytam kryminały, albo powieści dla młodzieży (z racji wieku). Obyczajówki i romanse to nie mój klimat ale jeśli istnieją takie książki z tego gatunku jak ta to muszę zmienić nieco repertuar. POLECAM!!!