W krainie białych obłoków

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Im Land der Weissem Wolke
Ag2S

Fascynująca opowieść o miłości i nienawiści, zaufaniu i zdradzie na tle wspaniałych krajobrazów i mało znanej historii Nowej Zelandii. Rok 1852. Helen Davenport, młoda guwernantka bogatego londyńskiego gospodarza, tęskniąc za własną rodziną, odpowiada na anons szanowanego farmera poszukującego żony. W tym samym czasie w nieodległej Walii piękna Gwyneira Silkham, córka zubożałego hodowcy owiec,...

Rok 1852. Helen Davenport, młoda guwernantka bogatego londyńskiego gospodarza, tęskniąc za własną rodziną, odpowiada na anons szanowanego farmera poszukującego żony. W tym samym czasie w nieodległej Walii piękna Gwyneira Silkham, córka zubożałego hodowcy owiec, przygotowuje się do zaaranżowanego przez ojca małżeństwa z synem „owczego barona”, potajemnie marząc, że przeprowadzka do Nowej Zelandii odmieni jej życie.
Dwie młode kobiety, które tylko pozornie wszystko dzieli, spotykają się na statku płynącym w kierunku Christchurch i razem wyruszają w rejs na tajemniczą wyspę, rozpoczynając w ten sposób nowe życie. Odległa i owiana legendą Nowa Zelandia – kraina białych obłoków, z którą wiążą swoją przyszłość, jest dla nich obietnicą raju. Tylko czy rzeczywiście tam, na drugim końcu świata, uda im się odnaleźć prawdziwą miłość i długo oczekiwane szczęście?
Barwna saga rodzinna, której akcja rozgrywa się w zapierającej dech w piersiach scenerii Nowej Zelandii.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Alicja | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Dwie kobiety bez widoków na przyszłość podejmują niezwykle ważną decyzję o opuszczeniu rodzinnego kraju - Anglii i udaniu się do nowego nieznanego miejsca do Nowej Zelandii. Wraz z nimi podróżuje grupka dziewczynek z sierocińca. Jest wiek XIX. Wrażenia po przybyciu na miejsce są zróżnicowane, jedni zachwycają się pięknymi widokami inni są rozczarowani.Życie tam toczy się leniwie, osady rozbudowują się naśladując wzorce z Anglii i przeplatając się z kulturą wcześniej osiedlonych plemion tubylców Maorysów.Codzienność stawia coraz to nowe wyzwania, którym trzeba sprostać, co nie zawsze jest łatwe i różni się od wcześniejszych marzeń i oczekiwań. Jest to dosyć smutna opowieść o niezrealizowanych ambicjach, zazdrości, rodzinnych nieporozumieniach, kłótniach, dramatach często prowadzących do tragedii.O bólu, cierpieniu, przemocy fizycznej, życiu w pokorze. Poznajemy różne oblicza związków partnerskich od prawdziwej przyjaźni, miłości do nienawiści.A także silne kobiety i ich...

talia44 | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Powieść Sarah Lark "W krainie białych obłoków" to przepiękna,wielowątkowa i napisana z wielkim rozmachem saga rodzinna.
Autorka przenosi nas w dziewiętnasty wiek do Nowej Zelandii z jej pięknymi krajobrazami,maoryskim folklorem i początkami osadnictwa.
Jest rok 1852 Londyn.Dwie młode kobiety wyruszają w długi rejs na tajemniczą wyspę.Po dopłynięciu obie rozpoczynają nowe życie w tej odległej krainie.Czy będą tam szczęśliwe,i jak potoczą się ich losy?
Chociaż nie jest to arcydzieło książkę czyta się świetnie.Bohaterowie są wspaniale zarysowani,akcja wartka, cały czas trzymająca w napięciu.
Cieszę się,że przede mną jeszcze dwa kolejne tomy "Pieśń Maorysów" i "Krzyk Maorysów.

deana | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 października 2017

,,W krainie białych obłoków" to wciągająca powieść rozgrywająca się w Nowej Zelandii na przestrzeni ponad dwudziestu lat.

Dwie młode kobiety spotykają się na statku płynącym z Anglii do Nowej Zelandii. Obie mają tam zawrzeć małżeństwa z mężczyznami, których nigdy wcześniej nie spotkały. Żadna z nich nie zdaje sobie, że wyprawa, która początkowo jawi się jako niezwykła przygoda, stanie się początkiem trudnego i pełnego wyzwań życia. Nowa ojczyzna, pozornie przypominająca raj, staje się miejsce gdzie przyjdzie doświadczyć im bólu, cierpienia, okrucieństwa i osamotnienia. Na szczęście ich wzajemna przyjaźń stanie się opoką, na której zawsze będą mogły się oprzeć by z dumą przeć do przodu i liczyć, że wreszcie przez obłoki przebije się słońce.

Od powieści Sarahy Lark nie można się oderwać. Pasjonująca, interesująca i dobrze opowiedziana historia rodzinna zachwyca. Zarówno tło społeczne i historyczne jak i warstwa obyczajowa są bardzo dobrze zbudowane. Z niecierpliwością obserwuje się...

atram_78 | 2011-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Przepiękna powieść! Czytałam najdłużej jak się da! Aż brakuje mi słów, żeby wyrazić jak bardzo mi się ta książka podobała!

Pozwólcie więc, że przytoczę zdanie z okładki, z którym zgadzam się w 100%: "Fascynująca opowieść o miłości i nienawiści, zaufaniu i zdradzie na tle wspaniałych krajobrazów i mało znanej historii Nowej Zelandii." No cóż, nic dodać nic ująć.

Na kartach powieści udało się autorce powołać do życia wspaniałych bohaterów, takich z krwi i kości, którym czytelnik kibicuje przez całą książkę! Dodatkowo miejsce akcji: Nowa Zelandia! Aż chciałoby się tam pojechać już, teraz, natychmiast! ;)

Innym, ważnym dla mnie, atutem książki jest też jej walor poznawczy. Przyznam się szczerze, że do tej pory kompletnie nic nie wiedziałam na temat Nowej Zelandii i jej osadnikach, czy o Maorysach.

Podsumowując: piękna i bardzo ciekawa książka! Ja jestem pod jej wrażeniem!Polecam!

I jeszcze jedno: "W krainie białych obłoków" jest pierwszą częścią trylogii. W 2012 roku wydawnictwo...

basik | 2016-05-23

Niemiecka pisarka Sarah Lark sagą "W krainie białych obłoków" podbiła serca wielu tysięcy czytelników....moje zresztą też.
Akcja rozgrywa się w Nowej Zelandii w drugiej połowie XIX wieku.

Helen 28-letnia guwernantka, marzy o własnym domu i rodzinie. Odpowiada na anons dżentelmena-farmera i razem z szóstką małych dziewcząt-sierot , którymi się ma się opiekować podczas podróży wyjeżdża do nieznanego kraju.
Na statku zaprzyjaźnia się z bogatą Gwen, którą jedzie razem z przyszłym teściem (wygrał ją w karty) żeby poślubić nieznanego jej człowieka.
Po przyjeździe Helen zamiast domu, zastaje walącą sie chatę, dużo starszego od niej mężczyznę, który prócz żony widzi w niej tylko sile roboczą. Po roku przychodzi na świat jej syn.
Natomiast Gwen nie ma pociechy z męża, bo mimo że przystojny i młody, to nie spełnia sie w sypialni. Nawiązuje więc romans z którego rodzi się córka. Nie ma zbyt łatwego życia, bo teść bardzo pije, jest brutalny i po kilku tatach takiego życia, dochodzi do gwałtu...

Monika | 2012-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2012

Przepiękna, barwna, ciekawa, ujmująca saga rodzinna! Typowo kobieca, ale nieszablonowa. Intrygujący bohaterowie, fascynująca Nowa Zelandia w tle...
Bardzo, bardzo mi się podobała!

Anka -> to był kolejny wspaniały i bardzo udany prezent. Buzi w czółko za niego:)

teri | 2012-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Zdecydowanie literatura kobieca.Piekna,madra,poruszajaca saga rodzinna.Polecam wszystkim kobietom i dziewczetom.Dobra pozycja na odprezenie,po literaturze troche powazniejszej.Femminille....

allison | 2011-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Napisana z rozmachem powieść obyczajowa, której akcja obejmuje życie trzech pokoleń. Klimatem i tematyką bardzo przypomina książki Patrycji Shaw, chociaż całość rozgrywa się nie w Australii, ale w Nowej Zelandii.
Bohaterowie są bardzo wyraziści, akcja - wartka, chociaż nie pozbawiona refleksji, perypetie trzymają w napięciu, chociaż niektóre wątki są przewidywalne. Czyta się szybko i z zapartym tchem śledzi się także losy drugoplanowych postaci.

To było moje pierwsze spotkanie z pisarstwem pani Sarah Lark i muszę powiedzieć, że bardzo udane. Lubię takie sagi, bo jest w nich to, co kocham w powieściach najbardziej, a mianowicie taka specyficzna, wyważona mieszanina przygody, romansu, egzotyki, odkrywania nieznanego. I chociaż w tej powieści nie było niczego, co by jakoś szczególnie poruszyło moją duszą, to jednak potrafiła ona wywołać emocje. Nie była niczego, co by mnie jakoś wyjątkowo zachwycało, ale mimo to książka mnie przyciągała do siebie i wciągnęła. Nie tak, żebym chciała ją pochłonąć w dwa dni, ale tak, że chciałam się nią delektować po troszeczku. Była jak tabliczka dobrej gorzkiej czekolady.

Leeloo_Dallas | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Zdecydowałam się na lekturę tej książki z uwagi na miejsce, w którym rozgrywa się akcja. Bardzo lubię Nową Zelandię, rzadko mam okazję o niej czytać więc miałam nadzieję na przygodę i plenery iście Tolkienowskie. Trochę się zawiodłam, bo Nowej Zelandii otrzymałam jak na lekarstwo; malutko przyrody, malutko pejzażu, tubylców i pionierskich historii.
Ale na pocieszenie mogłam uczestniczyć w ciekawej intrydze rodzinnej i poznać świetne, odważne kobiety.
Jeżeli ta książka jest czytadłem, to z pewnością luksusowym. Do przeczytania jest 600 stron, ale czyta się lekko i przyjemnie. Z pewnością sięgnę po kolejną część tej historii, ale bez pośpiechu :-)