W krainie białych obłoków

Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Im Land der Weissem Wolke
Daria Kuczyńska-Szymala
Sonia Draga
Daria Kuczyńska-Szymala miłość los rodzina Nowa Zelandia szczęście farma
Im Land der Weissem Wolke
Saga Nowozelandzka (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2016-05-11
Daria Kuczyńska-Szymala
Daria Kuczyńska-Szymala miłość los rodzina Nowa Zelandia szczęście farma

Pasjonaci sag rodzinnych będą w zupełności usatysfakcjonowani tą fascynującą powieścią.

Dwie młode Angielki: guwernantka i arystokratka wyruszają w podróż do dzikiej i nieznanej Nowej Zelandii. Jedna odpowiada na ogłoszenie matrymonialne dżentelmena-farmera, druga jest wygraną w karty... U brzegu nowego domu zaczynają nowe życie.

Pełna emocji opowieść o miłości,...

Wysoko oceniam, ponieważ akcja toczy się w mało mi znanych zakątkach globu. Dzięki tej powieści mogłam liznąć również trochę historii, obyczajów i piękna nowozelandzkiego krajobrazu.

Lekka , łatwa i przyjemna. Taka książka żeby się oderwać od codzienności. Szybko się ją czyta.

Sarah Lark urzekła mnie swoją nowozelandzką historią. "W krainie białych obłoków" czyta się rewelacyjnie. Jest to historia pełna emocji, namiętności, nadziei tych spełnionych i tych zawiedzionych, dramatów, wielkich uczuć.
Świetni bohaterowie, dynamiczna akcja, ciekawy styl autorki, to zdecydowanie główne plusy tej książki.
Polecam!

Kolejna fantastyczna książka o osadnictwie na NZ. Polecam

To niezwykle wciągająca opowieść o pierwszych osiedleńcach Nowej Zelandii oraz o fascynującej kulturze Maorysów.

Niezwykle wciągająca, życiowa, miejscami smutna, miejscami zabawna opowieść o losach Gwyneiry i Helen, a także ich rodzin. Polecam fanom sag rodzinnych.

Moja fascynacja Nową Zelandią znalazła odzwierciedlenie w lekturze sagi Sarah Lark. Pierwsza część dotyczy emigrantek, które dotarły na antypody żaglowcem Dublin z Wielkiej Brytanii i opowiada ich historię do czasu pojawienia się wnucząt. Uwielbiam te kobiety za ich niezależność, odwagę, odpowiedzialność, tym bardziej, że startujemy w połowie dziewiętnastego wieku. Trudno...

Jeżeli szukacie książek na długie zimowe wieczory, zainteresujcie się cyklem S. Lark. Jest tu wszystko: miłość, zdrada, naiwność, żądza. Mądre, odważne kobiety i tacy sobie mężczyźni.
Powieść jest, co prawda, napisana naiwno - amatorską stylistyką, za którą nie przepadam, ale mimo wszystko sięgnę po kolejny tom. Czyta się miło, łatwo i przyjemnie, bez wysiłku...

Powieść, która wciągnęła mnie tak, że zupełnie nie mogłam się od niej oderwać. Opowiada o losach dwóch młodych kobiet, które próbują ułożyć sobie życie w Nowej Zelandii. Powiem szczerze, że obie panie wzbudziły mój podziw za odwagę jaką wykazały decydując się na opuszczenie rodzinnych stron.
W powieści jest wszystko co lubię. Miłość, zemsta, zdrada . Polecam na długie...

Dyskusje

• 2013