rozwiń zwiń

W krainie białych obłoków

Okładka książki W krainie białych obłoków
Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga Nowozelandzka (tom 1)
Im Land der Weissem Wolke
Sonia Draga
2016-05-11
2009-01-01
Data 1. wydania:
2007-01-01
Daria Kuczyńska-Szymala
Daria Kuczyńska-Szymala miłość los rodzina Nowa Zelandia szczęście farma

Fabuła ciekawa niemniej ostatnie rozdziały galopem zamykały wszystkie wątki, a tego nie lubię. Do tego zbiegi okoliczności nienaturalne wręcz jak na tamte czasy, no ale cóż, to tylko fikcja literacka, co tu przeplata się z nie lada fantazją autorki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część wspaniałej sagi. Polecam.

Pierwsza część wspaniałej sagi. Polecam.

Fascynująca saga rodzinna rozgrywająca się w plenerach Nowej Zelandii początku XIX wieku.
Autorka w świetnym i porywającym stylu opisuje dzieje dwóch młodziutkich Angielek, które stawiają wszystko na jedną kartę i nie znając swoich przyszłych mężów decydują się na podróż do Nowej Zelandii, kraju zupełnie dla nich nieznanego, częściowo tylko zbadanego i owianego wieloma tajemnicami.
Pierwsza z nich, Helen, elegancka guwernantka, odpowiada na list dżentelmena-farmera, który proponuje jej stabilne małżeństwo oraz wspólne prowadzenie jego dobrze rokującej farmy.
Druga, Gwyneira, posażna panna z dobrego domu, decyduje się na aranżowane małżeństwo z synem jednego z najbogatszych "owczych baronów" wyspy. Obie nie wiedzą, że to dopiero początek ich długiej drogi pełnej rozterek, rozczarowań, namiętności, niespełnionych oczekiwań i niespodziewanych miłości, macierzyństwa, narodzin i śmierci.
Wspaniałe tło, maoryski folklor i kultura, przeplatają się z historią dwóch angielskich kobiet przez szereg wielu lat i pokoleń.
Brawo dla Autorki, czytało się wspaniale. To książka łącząca w sobie przygodę, romans, historię, sagę rodzinną. Fani tych gatunków na pewno będą zachwyceni.
Od razu sięgnęłam po tom drugi. Polecam, warto! ;)

Powieść idealna do czytania podczas stresujących dni. "W krainie białych obłoków" sprawiła, że mogłam przez chwilę nie myśleć o sesji i przenieść się do innego świata pełnego ciekawych bohaterów, zwrotów akcji i opisów nowozelandzkiej przyrody. Naprawdę polecam, aż by chciało się rzucić wszystko i... pojechać do Nowej Zelandii z XIX wieku.

Pasjonaci sag rodzinnych będą w zupełności usatysfakcjonowani tą fascynującą powieścią.

Dwie młode Angielki: guwernantka i arystokratka wyruszają w podróż do dzikiej i nieznanej Nowej Zelandii. Jedna odpowiada na ogłoszenie matrymonialne dżentelmena-farmera, druga jest wygraną w karty... U brzegu nowego domu zaczynają nowe życie.

Pełna emocji opowieść o miłości, nienawiści, rozczarowaniu, samotności, od której nie sposób się oderwać. Polecam!

Pełna emocji opowieść o miłości,...

Wysoko oceniam, ponieważ akcja toczy się w mało mi znanych zakątkach globu. Dzięki tej powieści mogłam liznąć również trochę historii, obyczajów i piękna nowozelandzkiego krajobrazu.

Lekka , łatwa i przyjemna. Taka książka żeby się oderwać od codzienności. Szybko się ją czyta.

1988

Sarah Lark urzekła mnie swoją nowozelandzką historią. "W krainie białych obłoków" czyta się rewelacyjnie. Jest to historia pełna emocji, namiętności, nadziei tych spełnionych i tych zawiedzionych, dramatów, wielkich uczuć.
Świetni bohaterowie, dynamiczna akcja, ciekawy styl autorki, to zdecydowanie główne plusy tej książki.
Polecam!

Polecam!

Kolejna fantastyczna książka o osadnictwie na NZ. Polecam

Kolejna fantastyczna książka o osadnictwie na NZ. Polecam

To niezwykle wciągająca opowieść o pierwszych osiedleńcach Nowej Zelandii oraz o fascynującej kulturze Maorysów.

Sarah Lark W krainie białych obłoków Zobacz więcej