Następne pokolenie

Okładka książki Następne pokolenie Aleksander Makowski
Okładka książki Następne pokolenie
Aleksander Makowski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Szpiedzy (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Szpiedzy (tom 3)
Czarna Owca
2016-05-18
2016-05-18
literatura polska

Książka doskonale trafiająca w moje gusta literackie, szpiedzy, intrygi, całość przeplatana z historycznymi wydarzeniami !!

Trzecia część trylogii Aleksandra Makowskiego jest bardzo dobrze napisanym thrillerem szpiegowskim osadzonym w realiach lat 60. i 70. Ponownie spotykamy znanych nam z poprzednich części bohaterów a dołącza do nich "następne pokolenie". Historia jest ciekawa, trzyma w napięciu, choć jednocześnie narracja jest prowadzona w sposób, który łatwo pozwala przewidzieć zakończenie. Trzecią część przeczytałem z równie dużym zainteresowaniem jak drugą i trzecią. Ponownie zastanawiam się, czy doświadczenie wywiadowcze autora pozwala podejrzewać, że przynajmniej część z przedstawionych wydarzeń, powiązań, współpracy wywiadowczej itp. jest prawdziwa lub oparta na faktach.
Polecam!

Okładka
pif paf
skąd
biblioteka
moja opinia \
O i jazda tu jest.Ze szpiegami,czasem lepsi niż Bond.Bo,zajmują się nie tyklo piciem i panienkami.
Wspaniale opisane lata 70.Zwłaszcza Afganistan.

Okładka
pif paf
skąd
biblioteka
moja opinia \
Wspaniale opisane lata 70.Zwłaszcza Afganistan.

Nie wiem czy autor będzie kontynuował cykl ,bo jeśli nie to końcówka beznadziejna.Trzecia część chyba najgorsza,znowu mnóstwo ludzi,często zbędnych ,jakieś takie wszystko niedopracowane ,wiele wątków potraktowanych po łebkach.Warto przeczytać pod warunkiem ,że czytało się poprzednie tomy.

Czyta się oczywiście świetnie, jak zwykle w przypadku tego autora. Kolejne pokolenie szpiegów / agentów doświadcza równie zawiłych i nieprawdopodobnych przeżyć. Ich akcje wydają się jeszcze bardziej niesamowite i chyba ciut mniej wiarygodne dla czytelnika - ale to szczegół. Mnie raziła nadmierna dojrzałość mężczyzn z następnego pokolenia. Sylwetki, poglądy, dojrzałość młodych studentów wydaje mi się niespotykana w ich wieku. Ale może to przymioty świetnego agenta ;)

Doskonałe uwieńczenie losów tajnych agentów w tle rozgrywek politycznych USA. Polecam

7/10

7/10

Akcja wartka, bez gadania bzdur, na temat ... - to lubię!

Akcja wartka, bez gadania bzdur, na temat ... - to lubię!

Jak dla mnie świetna część i chyba nie ostatnia bo zostało jeszcze kilka wątków :)

Lekka powieść szpiegowsko-kryminalna, w mojej ocenie dość mocno oderwana od rzeczywistości, choć czyta się lekko i przyjemnie., tak jak poprzednie tomy.

• 2016
  • Kryminał
  • Lit. polska

Dodaj cytat z książki Następne pokolenie