Islamski łącznik

Okładka książki Islamski łącznik Joakim Zander
Okładka książki Islamski łącznik
Joakim Zander Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Klara Walldéen (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Klara Walldéen (tom 2)
Orten
Sonia Draga
2019-03-20
2016-10-26
Wojciech Łygaś
Wojciech Łygaś rodzina więzi zamieszki poszukiwania

Tematy poruszone w książce, terroryzm i "mieszanie" Rosji u UE, bardzo aktualne. Jednak przez 3/4 powieść nie porywa, tak na 3*, potem nabiera rumieńców. W sumie polecam.

Audiobook. Da się wysłuchać. W miarę interesujący.
Nie znałem pierwszego tomu serii, ale na szczęście tak napisane ,że nie trzeba znać.
Autor z szacunkiem opisuje religię i podejście na serio do Boga.

Audiobook. Da się wysłuchać. W miarę interesujący.
Autor z szacunkiem opisuje religię i podejście na serio do Boga.

Mnie książka wciągnęła, czytanie szło mi całkiem sprawnie i byłam ciekawa co będzie dalej. Bardzo chciałam, żeby Fadi był w końcu szczęśliwy i bezpieczny

Ważne problemy: islamiści w Szwecji, polityczna inspiracja przez rosyjskie służby (jakże dobrze znana, chociaż nie doceniana w Polsce),niemożność akceptacji europejskiej kultury przez imigrantów. Podjęte przez Autora, ale perfekcyjnie rozmyte w poprawnopolitycznym mdląco-słodkim rozwiązaniu akcji. Rwany sposób narracji dla mnie trudny do zaakceptowania. W sumie spore rozczarowanie.

Szwecja. Przedmieścia Sztokholmu. To tu mieszkają imigranci. Młodzi chłopcy, bez pieniędzy, pracy, perspektyw, zabijają czas grami komputerowymi i podpalaniem samochodów. Tacy młodzi gniewni są idealnym materiałem by "przerobić" ich na bojowników Państwa Islamskiego. Tak staje się z Faddim. Jest oddany sprawie, ufny, gotowy na śmierć. Tylko...że nie zawsze sprawy są takie jak je widzimy. Często jest drugie dno, a manipulacja ludźmi i faktami powszechna. Polityka. Pieniądze, które nie mają pomagać, ale czynią zło tylko po to, żeby ktoś zarobił jeszcze bardziej. To powieść o tym, jak mało trzeba, żeby narodziła się nienawiść - kulturowa, religijna, ludzka. Powieść o tym jak mało trzeba, żeby ufność i szczere intencje przekształcić w terroryzm.

Całkiem dobra książka. Temat - mocno na czasie. Pierwsza książka Zandera, "Pływak" też zostawiała coś w pamięci, zmuszała do zastanowienia.
Ciekawa jestem jego najnowszej książki - "Szpieg z Bejrutu" już na mnie czeka.

Książka naprawdę dobra. Trochę trudny początek, kiedy liczne wątki utrudniają trochę rozeznanie o co w tym wszystkim chodzi, ale potem zostaje już tylko śmietanka.

Cała książka wypełniona jest szybką akcją, charyzmatycznymi bohaterami, smutnymi historiami, ciekawymi wydarzeniami. To wszystko powoduje ogromne emocje, które autor stopniowo i systematycznie dawkuje czytelnikowi. Ta powieść miała swój początek, środek i koniec. Tutaj nie znajdziemy chaotycznych elementów, zupełnie nie pasujących do tych historii.
"Islamski łącznik" to książka, która ciekawi, wzrusza i szokuje zarazem. To książka, którą trzeba przeczytać i to bez dwóch zdań.

"Islamski...

Zgrabnie skonstruowany thriller.Gdy przebrnęłam przez pierwsze rozdziały potem nie mogłam się oderwać.Wciąga absolutnie.

Książka na czasie, temat ciekawy, ale sposób jego poprowadzenia w książce jakoś zupełnie bez napięcia.

Druga część sensacyjnej powieści Zandera z bardzo aktualnym wątkiem terroryzmu. Świetnie przeczytana przez Roberta Jarocińskiego.

• Audiobooki
  • 2017

Dodaj cytat z książki Islamski łącznik