Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007

Okładka książki Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007
Aleksander Makowski Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Literatura faktu - Czarna Owca reportaż
reportaż
Literatura faktu - Czarna Owca
Czarna Owca
2012-06-01
2012-06-01
Afganistan terroryzm bliski wschód

więcej Więcej

Rewelacyjna książka, która jest dobitnym przykładem, iż światem rządzą służby specjalne.

Jak ktoś nie chce psuć sobie opinii o świecie, to nie polecam

Ksiazka zawiera fakty - to wlasnie w niej jest najbardziej interesujace, pociagajace a zarazem niepokojace.

Fajne, tylko trochę zbyt narcystyczne. ALe super pokazuje warsztat i metody działania oficeró wywiadu.

Inspirujące.

Książkę A. Makowskiego polecił mi znajomy lekarz (nie psychiatra ;)), który stwierdził, że to pozycja, którą po prostu wypada znać. I faktycznie „Tropiąc Bin Ladena[…]” wciąga jak najlepsza opowieść, mimo iż to historia trudna, złożona i rzadko jest nam „do śmiechu”. Autor to agent wywiadu polskiego (negatywnie zweryfikowany w III RP, co okaże się istotne), ale moim zdaniem...

bardzo ciekawe spojrzenie odmienne od tego co czytamy w codziennej prasie

Hmmm. Polecam tę książkę tym osobą, które szukają alternatywnych źródeł na temat akcji eliminacji UBL oraz udziału polskich służb w Afganistanie. Językowo natomiast jest napisana bardzo lekko.

Abstrahując od raportu dot. WSI:

Bardzo mi przeszkadzało ciągłe pisanie o jedzeniu, piciu, jedzeniu i znowu piciu. Jakie znaczenie ma, co jedli na obiad, a później na kolację na każdym ze spotkań (kto w ogóle pamięta takie szczegóły?). Podobnie gin z toniciem. Autor mógł spokojnie odpuścić sobie te fragmenty.

Trochę mniej irytowały ugrzecznione dialogi, przez które...

Interesująca, ale ma poważną wadę - drętwe dialogi, w których czuć, że Makowski to oficer wywiadu, a nie pisarz.

• Chcę w prezencie
  • Literatura faktu
  • E-book
  • 2015
  • 2013

Aleksander Makowski Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007 Zobacz więcej