Zabita na śmierć

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Aurora Teagarden (tom 8)
Wydawnictwo: Replika
Poppy Done To Death
Martyna Plisenko
Ag2S

Roe musi wykorzystać wszystkie swoje południowe sztuczki, żeby odnaleźć mordercę członka jej własnej rodziny… Nie każda kobieta w Lawrenceton może zostać członkinią Klubu Książki Uppity Women. Jednak bratowa Roe, Poppy, dostała się na pierwsze miejsce listy oczekujących na przyjęcie do tej grupy – i umiera w dniu, w którym miała zostać do niej wprowadzona. Sprawa zamordowania Poppy jest...

Sprawa zamordowania Poppy jest jeszcze gorsza ze względu na krążące po miasteczku plotki o wzajemnej niewierności w jej małżeństwie. Aby znaleźć zabójcę Roe musi ustalić, czy te wstrętne pogłoski są prawdą. Podejrzanych nie brakuje, a rzeczy, które odkrywa każą jej kwestionować własne serce, jednak umiłowanie prawdy doprowadza ją do osoby, która zamordowała z zimną krwią.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=620

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=620

Edyta | 2019-04-25
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Kryminał autorstwa Charlaine Harris p. t. "Zabita na śmierć. Aurora Teagarden" należy do cyklu, którego główną bohaterką jest tytułowa Aurora. Akcja rozgrywa się na południu Stanów Zjednoczonych. Motywem przewodnim jest zabójstwo szwagierki, która uwikłana była w niezbyt dyskretny romans. W miarę postępu śledztwa przybywa osób, które miały motyw do popełnienia zbrodni. Jeszcze nie skończyłam lektury, ale nie ukrywam, że dałam się wciągnąć. Jestem niesamowicie ciekawa, kto i dlaczego zamordował Poppy.

Już teraz mogę śmiało stwierdzić, że w wolnej chwili z przyjemnością sięgnę po pozostałe tytuły z tej serii. Jeśli zajrzycie na stronę Wydawnictwa, to zobaczycie, że trochę się tego nazbierało. Ach! jak mnie kuszą te okładki :)

LINK: https://edyta-swietek.blogspot.com/2016/08/chwila-odpoczynku.html

Liza | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Aurora wraz ze swoimi bratowymi miała się udać na spotkanie klubu czytelniczego. Poppy (jej bratowa) miała zostać członkiem klubu, lecz została zamordowana… Roe podejmuje się prywatnego śledztwa, przeszukuje rzeczy zmarłej, a także dyskretnie przepytuje osoby ze swojego otoczenia. Sprawa jest o tyle delikatna, że ofiara za życia miała sporo romansów, przewija się więc motyw niewierności. Bohaterka dowiaduje się sporo „brudnych” rzeczy nie tylko o zmarłej, lecz także o innych, poznaje nieprzyjemne tajemnice. Nasuwa się wtedy myśl, czy lepiej jest może nie wiedzieć i jak mało wiemy o innych ludziach. A także rozwiązanie zagadki: czasami ludzie popełniają przestępstwo z błahych dla innych przyczyn, a dla nich stanowi to centrum świata.
Ot, przyjemny, krótki kryminał.

Aniutka90 | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Mam coraz większy problem z książkami o Roe. Nie przykuwają mojej uwago w 100%, zawsze myślę o innych rzeczach w trakcie czytania.

Agata76 | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Nie wiem dlaczego taką sympatią darze te książki ale są pełne humoru w tym całym morderczo-romonasowym klimacie. Język jest prosty ale lotny co sprawia, że można się z łatwością oderwać od rzeczywistości i zrobić sobie miłą przerwę między ambitniejszymi pozycjami . Polecam .

asia_35 | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Aurora prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej przybranej bratowej Poppy.Podejrzanych jest wielu,na jaw wychodzą skrywane tajemnice.A w życiu Roe również dochodzi do wielu zmian.Polecam!!

nikt | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Trochę męcząca i nie porwała mnie. Akcja za bardzo przypomina mi Anglię w XVIIw. Brakowało mi tu jeszcze Pana Darcyego na białym koniu z Dumy i uprzedzenie! Bohaterka bardziej przejęła się prezerwatywami u swojego czternastoletniego brata, niż śmiercią bratowej. Trochę słabe jak na kogoś kto mógłby oczekiwać "liściku" z podziękowaniami za przenocowanie rodziców zmarłej 😏. Nie mój klimat.

książek: 2077
rumiko | 2017-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 07 maja 2017

W przeciwieństwie do jednego lub dwóch poprzednich tomów ten jest zdecydowanie udany.
Nie wiem, może dlatego, że ofiarą morderstwa pada członek rodziny Aurory, więc raczej trudno jest jej uniknąć tego tematu. I, oczywiście, wtrącania się w śledztwo.
Z czystym sumieniem - polecam.

Melania | 2017-07-11
Przeczytana: 07 lipca 2017

Kocham tą serię :) zawsze umili mi wieczór! Szkoda, że książki są takie krótkie :(

Bogdan Brykman | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Ciesze się, że na członkostwo w "Lubimy czytać" nie musimy czekać aż jeden z jego członków umrze. A to iż ktoś nie wchodzi tutaj przez jakiś czas nie musi oznaczać, że został zamordowany. Książka ciekawa warta przeczytania.

tombraiderka009 | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Uwielbiam przygody Roe - są ciekawe i przyjemnie się je czyta. Do tego jej charakter jest taki niezwykły, czasami zaskakuje mnie swoim postępowaniem.
A najnowsze morderstwo było bardzo intrygujące, choć wyjaśnienie zbyt banalne i nie było niebezpiecznych momentów, a szkoda.
Ciekawi mnie kolejna część.