Zabita na śmierć

Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Poppy Done To Death
Data 1. wydania:
2009-07-07
Replika
Poppy Done To Death
Aurora Teagarden (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Martyna Plisenko

Umiarkowanie fascynująca fabuła. Nasz dzielny policjant jest strasznym gamoniem, skoro furtka na sprężynach jest mu w stanie odebrać broń.
Niechęć bohaterki do posiadania broni i wpisywanie się w poczet przeciwników posiadania broni uważam za żenadę. Gdyby w USA zakazano posiadania broni, to posiadaliby ją tylko przestępcy. I to w ogromnych ilościach. To taki zabobon, jak...

Kryminał autorstwa Charlaine Harris p. t. "Zabita na śmierć. Aurora Teagarden" należy do cyklu, którego główną bohaterką jest tytułowa Aurora. Akcja rozgrywa się na południu Stanów Zjednoczonych. Motywem przewodnim jest zabójstwo szwagierki, która uwikłana była w niezbyt dyskretny romans. W miarę postępu śledztwa przybywa osób, które miały motyw do popełnienia zbrodni....

Aurora wraz ze swoimi bratowymi miała się udać na spotkanie klubu czytelniczego. Poppy (jej bratowa) miała zostać członkiem klubu, lecz została zamordowana… Roe podejmuje się prywatnego śledztwa, przeszukuje rzeczy zmarłej, a także dyskretnie przepytuje osoby ze swojego otoczenia. Sprawa jest o tyle delikatna, że ofiara za życia miała sporo romansów, przewija się więc motyw...

Mam coraz większy problem z książkami o Roe. Nie przykuwają mojej uwago w 100%, zawsze myślę o innych rzeczach w trakcie czytania.

1921

Nie wiem dlaczego taką sympatią darze te książki ale są pełne humoru w tym całym morderczo-romonasowym klimacie. Język jest prosty ale lotny co sprawia, że można się z łatwością oderwać od rzeczywistości i zrobić sobie miłą przerwę między ambitniejszymi pozycjami . Polecam .

Aurora prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej przybranej bratowej Poppy.Podejrzanych jest wielu,na jaw wychodzą skrywane tajemnice.A w życiu Roe również dochodzi do wielu zmian.Polecam!!

Trochę męcząca i nie porwała mnie. Akcja za bardzo przypomina mi Anglię w XVIIw. Brakowało mi tu jeszcze Pana Darcyego na białym koniu z Dumy i uprzedzenie! Bohaterka bardziej przejęła się prezerwatywami u swojego czternastoletniego brata, niż śmiercią bratowej. Trochę słabe jak na kogoś kto mógłby oczekiwać "liściku" z podziękowaniami za przenocowanie rodziców zmarłej 😏....

W przeciwieństwie do jednego lub dwóch poprzednich tomów ten jest zdecydowanie udany.
Nie wiem, może dlatego, że ofiarą morderstwa pada członek rodziny Aurory, więc raczej trudno jest jej uniknąć tego tematu. I, oczywiście, wtrącania się w śledztwo.
Z czystym sumieniem - polecam.

Na półkach: , , , ,

Kocham tą serię :) zawsze umili mi wieczór! Szkoda, że książki są takie krótkie :(

Ciesze się, że na członkostwo w "Lubimy czytać" nie musimy czekać aż jeden z jego członków umrze. A to iż ktoś nie wchodzi tutaj przez jakiś czas nie musi oznaczać, że został zamordowany. Książka ciekawa warta przeczytania.

• 2018
  • 2020
  • Kryminał
  • Charlaine Harris
  • Ebook
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zabita na śmierć