Zabita na śmierć

Okładka książki Zabita na śmierć
Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2009-07-07
Martyna Plisenko
Martyna Plisenko

jak dla mnie rewelka, a ci co komentuja ze czegos brakowało moze sami napiszcie ksiazke xD zobaczymy jak wam pojdzie bo wygodnie jest krytykować a moze tak wezcie sie za robote :)

Cała seria lekka i przyjemna z dreszczykiem. Polubiłam Aurorę

Cała seria lekka i przyjemna z dreszczykiem. Polubiłam Aurorę

Umiarkowanie fascynująca fabuła. Nasz dzielny policjant jest strasznym gamoniem, skoro furtka na sprężynach jest mu w stanie odebrać broń.
Niechęć bohaterki do posiadania broni i wpisywanie się w poczet przeciwników posiadania broni uważam za żenadę. Gdyby w USA zakazano posiadania broni, to posiadaliby ją tylko przestępcy. I to w ogromnych ilościach. To taki zabobon, jak pacyfizm. W rzeczywistości indoktrynacja marksistów spowodowała wyhodowanie pokolenia przeciwników posiadania broni, bo marzeniem manipulantów jest totalitarna władza nad całkowicie nieuzbrojonym społeczeństwem, jak w Europie. W USA mają oni małą szansę na spowodowanie tego stanu rzeczy, ale próbują. Mają czas.

Kryminał autorstwa Charlaine Harris p. t. "Zabita na śmierć. Aurora Teagarden" należy do cyklu, którego główną bohaterką jest tytułowa Aurora. Akcja rozgrywa się na południu Stanów Zjednoczonych. Motywem przewodnim jest zabójstwo szwagierki, która uwikłana była w niezbyt dyskretny romans. W miarę postępu śledztwa przybywa osób, które miały motyw do popełnienia zbrodni. Jeszcze nie skończyłam lektury, ale nie ukrywam, że dałam się wciągnąć. Jestem niesamowicie ciekawa, kto i dlaczego zamordował Poppy.

Już teraz mogę śmiało stwierdzić, że w wolnej chwili z przyjemnością sięgnę po pozostałe tytuły z tej serii. Jeśli zajrzycie na stronę Wydawnictwa, to zobaczycie, że trochę się tego nazbierało. Ach! jak mnie kuszą te okładki :)

LINK: https://edyta-swietek.blogspot.com/2016/08/chwila-odpoczynku.html

Aurora wraz ze swoimi bratowymi miała się udać na spotkanie klubu czytelniczego. Poppy (jej bratowa) miała zostać członkiem klubu, lecz została zamordowana… Roe podejmuje się prywatnego śledztwa, przeszukuje rzeczy zmarłej, a także dyskretnie przepytuje osoby ze swojego otoczenia. Sprawa jest o tyle delikatna, że ofiara za życia miała sporo romansów, przewija się więc motyw niewierności. Bohaterka dowiaduje się sporo „brudnych” rzeczy nie tylko o zmarłej, lecz także o innych, poznaje nieprzyjemne tajemnice. Nasuwa się wtedy myśl, czy lepiej jest może nie wiedzieć i jak mało wiemy o innych ludziach. A także rozwiązanie zagadki: czasami ludzie popełniają przestępstwo z błahych dla innych przyczyn, a dla nich stanowi to centrum świata.
Ot, przyjemny, krótki kryminał.

Mam coraz większy problem z książkami o Roe. Nie przykuwają mojej uwago w 100%, zawsze myślę o innych rzeczach w trakcie czytania.

1991

Nie wiem dlaczego taką sympatią darze te książki ale są pełne humoru w tym całym morderczo-romonasowym klimacie. Język jest prosty ale lotny co sprawia, że można się z łatwością oderwać od rzeczywistości i zrobić sobie miłą przerwę między ambitniejszymi pozycjami . Polecam .

Aurora prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej przybranej bratowej Poppy.Podejrzanych jest wielu,na jaw wychodzą skrywane tajemnice.A w życiu Roe również dochodzi do wielu zmian.Polecam!!

Trochę męcząca i nie porwała mnie. Akcja za bardzo przypomina mi Anglię w XVIIw. Brakowało mi tu jeszcze Pana Darcyego na białym koniu z Dumy i uprzedzenie! Bohaterka bardziej przejęła się prezerwatywami u swojego czternastoletniego brata, niż śmiercią bratowej. Trochę słabe jak na kogoś kto mógłby oczekiwać "liściku" z podziękowaniami za przenocowanie rodziców zmarłej 😏. Nie mój klimat.

W przeciwieństwie do jednego lub dwóch poprzednich tomów ten jest zdecydowanie udany.
Nie wiem, może dlatego, że ofiarą morderstwa pada członek rodziny Aurory, więc raczej trudno jest jej uniknąć tego tematu. I, oczywiście, wtrącania się w śledztwo.
Z czystym sumieniem - polecam.

Z czystym sumieniem - polecam.

Dodaj cytat z książki Zabita na śmierć