Leona. Kości zostały rzucone

Wydawnictwo: Marginesy
Leona - Tärningen är kastad
Agata Teperek
Ag2S

Naga, zakrwawiona dziewczynka wchodzi w biały dzień do banku w centrum Sztokholmu i wychodzi z kilkoma milionami koron. Ten niezwykły napad, który budzi ogromne zainteresowanie mediów, ląduje na biurku śledczej Leony Lindberg. Biorąc pod uwagę jej wieloletnie doświadczenie i predyspozycje, to idealne rozwiązanie. Leona jest niezdolna do odczuwania emocji. Działa w sposób zimny i rozważny. I...

Leona jest niezdolna do odczuwania emocji. Działa w sposób zimny i rozważny. I jest skuteczna. Także dlatego, że nie waha się sięgać po niekonwencjonalne metody, o ile pomogą jej osiągnąć cel. Leona ma także kilka problemów i uzależnienie od hazardu można uznać za najmniej uciążliwy.

Śledztwo robi się coraz bardziej zagadkowe, a ślady prowadzą w nieoczekiwanym kierunku. Kto stał za tak brawurowym, a jednocześnie bezczelnym przestępstwem? Kim jest dziewczynka?

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133035/leona?idcat=0

rekamistrza | 2019-10-08
Przeczytana: 07 października 2019

To dopiero odkrycie! W końcu coś świeżego, nie odgrzewane kotlety z kobietą z nożem, z mężem, w samochodzie, albo w drzwiach i Bóg wie gdzie jeszcze. Nie mówię, że są złe, bo są bardzo dobre, ale miło by było przeczytać coś "mniej modnego ".
"Naga, zakrwawiona dziewczynka wchodzi w biały dzień do banku w centrum Sztokholmu i wychodzi z kilkoma milionami koron". Brzmi ciekawie? Najlepsze jest to, że nie trzeba przeczytać 3/4 książki, żeby w końcu zaczęło się coś dziać. Wciąga od początku i zaskakuje do samego końca!

Majka | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Rewelacja. Nareszcie koniec z czarno - białymi postaciami.

Zenon | 2019-07-12
Przeczytana: luty 2018

Jak dla mnie jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałem. Leona to kawał cwanego sukinkota z wrodzonym talentem do tworzenia sobie kłopotów. Zakończenie dramatyczne, wręcz zmusza do przeczytania kolejnej części

KsiążkoholiczkaKasia | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Ta książka, ta historia są dla mnie dużym zaskoczeniem. Początek jest ciekawy, od razu dużo się dzieje, brak zbędnych opisów, ale akcja toczy się dość powoli i byłam jedynie początkowo zaciekawiona dopiero później tak się wciągnęłam, że nie mogłam się oderwać. Stąd gwiazdka mniej.
W tej lekturze dostajemy konkret i bardzo charyzmatyczną główną bohaterkę.
Autorka dość szybko oferuje nam duże zdziwienie, którego naprawdę nie sposób się domyślić. Następują takie zwroty akcji, że książkę można dosłownie pochłonąć.
Główna bohaterka- Leona, policjantka jest osobą bezwzględną, bez skrupułów i bardzo arogancką, dlatego książka jest mocna, momentami byłam w szoku i ciężkiej irytacji. Autorka zapewnia ostrą jazdę bez trzymanki tą powieścią! Spodobał mi się styl pisania, fabuła i cały pomysł. Na pewno przeczytam kolejną część z cyklu a zwłaszcza dlatego, że "Leona, kości..." się tak kończą, że czytelnik zbyt szybko o niej nie zapomni dopóki nie przeczyta kontynuacji. Polecam !

Kasia | 2019-03-30
Przeczytana: 30 marca 2019

Najdziwniejszy kryminał jaki do tej pory przeczytałam, jeszcze nie wiem czy to jego wada czy zaleta.
Jest napad, okradziony bank, złodzieje, policja a poza tym reszta juz się nie zgadza.
Nie był to jednak stracony czas ale po dalsze losy Leony (czy jak to się odmienia) nie sięgnę 🙂
Mimo wszystko życzę przyjemniej lektury

Monika Katarzynska | 2018-10-29
Przeczytana: 21 października 2018

Miłe czytadełko na jesienny wieczór.

Monia323 | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Zastanawiam się dlaczego ta książka ma tak niską ocenę. Mnie się podobała. W koncu coś innego.. Nie jakieś morderstwo i szukanie sprawcy przez całą książkę. Finał w zasadzie był oczywisty jednak kilka razy zmieniał się bieg wydarzeń i to też było dobre. Z chęcią przeczytam kolejną książkę tej autorki.

ciagle_czytam | 2017-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Hmm... Ciężko jest mi ocenić książkę. Szybko się czyta i sam pomysł ciekawy. Trudno uwierzyć w zakończenie. Trudno uwierzyć, że tak może być w realnym świecie. Egoizm główniej bohaterki Leony przeraził mnie choć różni ludzie chodzą po tym świecie.
Z ciekawości co dalej sięgnę po kolejną część a wam pozostawiam decyzję czy macie ochotę zapoznać się z tą pozycją. Moim zdaniem warto.

Imaginary | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, Mam

Książka trafiła w mój punkt :-) wciągnęła mnie od początku do końca :-) polecam 😀

Sandra Jasona | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

Do banku wchodzi zakrwawiona, 7-letnia dziewczynka, z magnetofonu rozlega się komunikat, że jeśli nie dadzą pieniędzy, dziewczynka zginie. Zaciekawiło, no pewnie, mnie też, dlatego z uporem maniaka, czytałam strona, po stronie licząc na dobry kryminał. Niestety przeliczyłam się, akcji, żadnej, winna osoba tak nieprawdopodobna, jej zachowanie, działania, pomysły, zwroty akcji. Nie ukrywam potencjał był, może jakby był inaczej opisany i o połowę krótszy wyszłaby jeszcze jako tako znośna sensacja. Jedyny plus to narracja dziewczynki i policjantka Leona i jej pokręcona psychika.
Teraz najlepsze według mnie zakończenie, wszystko jest rozwiązane, nagle zwrot o 180 stopni i musisz przeczytać część drugą, bo ta zostawia Cię z niczym.
Nie lubię takich zabiegów, po tak przeciętnej książce, więc zabieg autorki na mnie nie zadziałał i za żadne skarby świata nie sięgnę po kontynuację.
Jeśli ktoś dobrnął do końca tej opinii :-p a przeczyta część drugą - to proszę wiadomość prywatną co się...