Bangkok 8

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sonchai Jitpleecheep". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Bangkok 8
Bangkok, Sonchai, zabójstwo, FBI, USA

Akcja książki toczy się we współczesnym Bangkoku, światowej stolicy płatnego seksu, ukazanej w całym egzotycznym kolorycie świata Orientu. Bohater, syn prostytutki i wyznawca buddyzmu jest jedynym nieskorumpowanym gliną w mieście. Prowadzi śledztwo w sprawie śmierci sierżanta marines z ochrony ambasady USA. Trop wiedzie do amerykańskiego handlarza sztuką, człowieka mającego wielu wpływowych przyjaciół, a wśród nich również prezydenta USA...

Marduk | 2016-03-23

Przyznam się, że dość ciężko przebrnąłem przez lekturę "Bangkoku 8". Owszem, zamysł na powieść dobry, niestety gorzej z "wykonaniem". To pierwszy tom z serii o detektywie Sonchai'u Jitpleecheep'ie (???), a jako że posiadam następne, to na pewno kiedyś do tego autora powrócę. Pozostaje tylko pytanie - kiedy?

makomt | 2014-04-05
Przeczytana: 03 marca 2014

John Burdett to z zawodu prawnik, który przez wiele lat pracował w Hongkongu. Azjatycki klimat zauroczył go tak bardzo, że postanowił zostać pisarzem, a następnie zamieszkał w Bangkoku. Oczarowanie tym krajem widać w jego powieściach. Ja swoją przygodę z autorem rozpoczęłam od książki "Bangkok 8", którą zaliczam do lutowej trójki e-pik w kategorii "Jaki kraj, taki obyczaj - książka opisująca życie w danym państwie".

Akcja powieści toczy się w Bangkoku, a jej tytuł nawiązuje do rewiru ósmego, w którym pracuje główny bohater detektyw Sonchai Jitleecheep. Sonchai prowadzi śledztwo w sprawie śmierci amerykańskiego żołnierza oraz swojego przyjaciela Piczai. Jego głównym celem jest nie tyle co wykrycie sprawcy, ile zemszczenie się na winnych za śmierć Piczai. W wyjaśnieniu sprawy pomaga mu oddelegowana agentka FBI, a wszystkie ślady prowadzą do handlarzy nefrytu, czy słusznie? Generalnie sama zagadka nie jest w żaden sposób zaskakująca, czytelnik jest bardzo wyraźnie prowadzony przez...

killersteward | 2015-07-09

Dla mnie nie jest to "najbardziej oryginalny thriller ostatnich lat" jak napisano na okładce, ale nie jest to zła historia. Naprawdę czyta sie przyjemnie. Poza tym miło jest w końcu przeczytać o śledztwie prowadzonym nie przez superdetektywa z USA a zwyczajnego policjanta z Tajlandii, buddystę. No i końcówka nieźle zaskakuje.

Antas | 2013-01-29

Przyznam, że ciężko mi się czytało tą książkę. Mimo, że temat bardzo interesujący, orientalne klimaty itd. to jednak zmęczyłem ją do końca bez ostatecznego zachwytu. Momentami wciągająca, ale tylko momentami. Dla fanatyków azjatyckich klimatów - nada się. :D

kina | 2012-07-19
Przeczytana: 23 października 2012