Oko kruka

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Grzechoczący kośćmi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Eye of the Raven
978-83-7510-697-8
historyczna
Ag2S

Kontynuacja Grzechoczącego kośćmi Szkot Duncan McCallum wraz ze swym indiańskim przyjacielem Conawago przemierza amerykańską puszczę, zgłębiając tajemnice jej mieszkańców. W swej wędrówce natykają się na zamordowanego w bestialski sposób kapitana Burke'a. Wkrótce okazuje się, że nie jest on jedyną ofiarą morderstw noszących znamiona ponurego rytuału i zagrażających pokojowemu traktatowi...

Kontynuacja Grzechoczącego kośćmi

W swej wędrówce natykają się na zamordowanego w bestialski sposób kapitana Burke'a. Wkrótce okazuje się, że nie jest on jedyną ofiarą morderstw noszących znamiona ponurego rytuału i zagrażających pokojowemu traktatowi pomiędzy Anglikami a Irokezami. Duncan musi się zmierzyć z okrutną zagadką i w błyskawicznym tempie odkryć, kto naprawdę stoi za tymi zabójstwami, jako że niesłusznie oskarżeni zostają jego indiańscy przyjaciele, a mściwi osadnicy chcą jak najszybciej dokonać egzekucji.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Zuela | 2014-04-04

Druga część GRZECHOCZĄCEGO KOŚCMI.XVII wiek i walka brytyjsko francuska o wpływy w Ameryce Północnej.W tle plemiona indiańskie w walce o swoja tożsamość,wolność,ziemie i młody Szkot zesłany za to,że jest Szkotem jako fenomenalny młody dedektyw.

Bosy | 2013-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Tajemnica bestialskich morderstw w Północnej Ameryce z XVIII w.
Powiązanie losów samotnego, ściganego przez lorda, Szkota ze starym Irokezem, dążącym do wolności i zachowania tradycji plemion Ameryki Północnej.
Walka o ziemię Indian między Francuzami a Anglikami, podstępy, matactwa, rozpijanie i przekupywanie Indian... Splecione wątki historii, tradycji, zwyczajów, bezprawia osadników, wzruszają i trzymają w napięciu do końca rozwiązania tajemniczych wydarzeń. Polecam

irman | 2016-10-15
Na półkach: Powieść, Przeczytane