robidu 
50 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Drood
    Drood
    Autor:
    9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej pot...
    czytelników: 1915 | opinie: 77 | ocena: 7,27 (393 głosy) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-06 19:09:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W swiadomości przeciętnego Europejczyka Aleskander von Humboldt nie itnieje. Czcimy Magellanów, Drake'ów, Pizzara, również późniejszych odkrywców, w końcu Dawina, ale ani słowa w naszych książkąch do historii o nim właśnie. Ale wystarczy skoczyć na kontynent Ameryki Południowej, żeby dowiedzieć się kim był ten wspaniały odkrywca, przyrodnik, geograf, kartograf i co tam jeszcze. Ile jest gór,... W swiadomości przeciętnego Europejczyka Aleskander von Humboldt nie itnieje. Czcimy Magellanów, Drake'ów, Pizzara, również późniejszych odkrywców, w końcu Dawina, ale ani słowa w naszych książkąch do historii o nim właśnie. Ale wystarczy skoczyć na kontynent Ameryki Południowej, żeby dowiedzieć się kim był ten wspaniały odkrywca, przyrodnik, geograf, kartograf i co tam jeszcze. Ile jest gór, rzek, jezior jego imienia. Wszystko to poszło prawie w zapomnienie. Dopiero w ostatnich czasach pojawił się świetny film o nim (sorki tytułu nie pamiętam), a teraz ta biografia. Kapitalna. Opowiada o tym, jak XIX Europa zachwyciła się odkryciami przyrodniczymi, geograficznymi itp właśnie dzięki populatoryzarskiej (k..wa dobrze to napisałem?)ciężkiej pracy Humboldta i jego książkom. To jest do dzisiaj niedościgły wzór. Czytać !!!

pokaż więcej

 
2018-11-06 19:04:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Kawał ciężkiej reporterskiej roboty autora. Przegrzebał się przez tony materiałów źródłowych, przeprowadził szereg wywiadów, aby pokazać nam historię współzawodnictwa DC i Marvela. Dla fanów MCU i Uniwersum DC lektura obowiązkowa.

 
2018-11-06 18:55:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników przyrody. Drzew mam sporo wokół swjego domu, ale nigdy nie patrzyłem na te DRZEWA oczami autora, doświadczonego leśnika i badacza. Autor rysuje piękny obraz tych prastarych organizmów jako rozumnych (w pewnym sensie inteligentych) istot, które ze sobą współpracują, wspierają się nawzajem i porozumiewają na różne sposoby z otoczeniem. Które wraz z... Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników przyrody. Drzew mam sporo wokół swjego domu, ale nigdy nie patrzyłem na te DRZEWA oczami autora, doświadczonego leśnika i badacza. Autor rysuje piękny obraz tych prastarych organizmów jako rozumnych (w pewnym sensie inteligentych) istot, które ze sobą współpracują, wspierają się nawzajem i porozumiewają na różne sposoby z otoczeniem. Które wraz z innymi organizmami (np. grzybami) tworzą spositą, powiązaną tkankę wspaniałych zależności. Lektura obowiązkowa!

pokaż więcej

 
2018-11-06 18:19:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Stara Flota (tom 3)

Ocena całego cyklu Konstytucja/Wojownik/Wiktoria - to klasyczna space opera. Całość dla miłośników gatunku, podobnie jak Star Carrier Duglasa czy Oddysey One Evana Currie. Wadami są powtarzające się cyklicznie podobne sceny batalistyczne z niezbyt ciekawymi dialogami, ale prawdziwym walorem cyklu jest główna intryga konfliktu z obcymi, konflikt USA-Rosja oraz intrygi polityczne na najwyższych... Ocena całego cyklu Konstytucja/Wojownik/Wiktoria - to klasyczna space opera. Całość dla miłośników gatunku, podobnie jak Star Carrier Duglasa czy Oddysey One Evana Currie. Wadami są powtarzające się cyklicznie podobne sceny batalistyczne z niezbyt ciekawymi dialogami, ale prawdziwym walorem cyklu jest główna intryga konfliktu z obcymi, konflikt USA-Rosja oraz intrygi polityczne na najwyższych szczeblach władzy. Jakby Tom Clancy przeniesiony w daleką przeszłość. Ogólnie polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
284 104 418
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd