Piękne duchy

Cykl: Inspektor Shan (tom 4) | Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Beautiful Ghosts
literatura amerykańska

Usiłując rozwikłać zagadkę mordu, do którego przyznał się jego przyjaciel, Shan Tao Yun zostaje wplątany w sieć intryg łączących pekińskich dygnitarzy, amerykańskich biznesmenów i zaginionego przed dwustu laty chińskiego arystokratę. Wraz z przybyłym do Lhadrung agentem FBI podąża tropem kradzieży słynnych dzieł sztuki, który wiedzie go z Tybetu do Pekinu, a stamtąd aż do USA. Shan musi zgłębić sekrety tybetańskich ihanek, odczytać wiadomość w tunelach podziemnej mandali i spotkać się z niewidzianym od lat synem.

Sztuka, polityka i zapomniana historia Tybetu splatają się w barwną całość.

źródło opisu: nota wydawcy

Marija | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, Polecam

Nie pamiętam jak doszło do mojego pierwszego spotkania z Pattisonem ale od razu zostałam "kupiona". Ta książka to podróż do miejsc odległych, odmiennej kultury, intryg, morderstw i polityki, no i przede wszystkim do Tybetu. Polecam.

asia_be | 2016-12-30
Katarzyna | 2015-09-24