Przestrzeń literacka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
L'Espace littéraire

Opublikowana po raz pierwszy w roku 1955, książka stanowiła przełom w sposobie pisania o literaturze, a także w myśli samego autora. Blanchot, pisząc niezwykle literackim stylem o literaturze, ujmuje ją przede wszystkim jako wyjątkowe wyzwanie dla naszej uwagi. Zgłębia zarówno proces czytania, jak i proces pisania, nieustannie odnosząc oba do problemu czasu, historii, przemijania i śmierci. Jest to nie tyle metodyczna rozprawa akademicka, ile zbiór medytacji nad doświadczeniem literatury, przede wszystkim doświadczeniem lektury dzieł napisanych przez takie postacie jak Mallarmé, Kafka, Rilke czy Hölderlin.

źródło opisu: strona internetowa wydawcy

źródło okładki: strona internetowa wydawcy

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!