Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie

Wydawnictwo: Publicat
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Rękodzieło artystyczne
poradniki
Wkp

To książka dla tych, którzy lubią ręcznie wykonane oryginalne ozdoby. Dla osób mających własny styl, pragnących się wyróżnić. Dla każdego, kto chce wyglądać wyjątkowo. Projektowanie, inspiracje, wykonanie – wszystko co musisz wiedzieć, by stworzyć prawdziwe cuda z koralików. Książka stanowi zbiór wszystkich podstawowych technik tworzenia ozdób z paciorków. Poradnik jest wstępem do...

Książka stanowi zbiór wszystkich podstawowych technik tworzenia ozdób z paciorków. Poradnik jest wstępem do fascynującego świata koralików, a zaprezentowane w nim techniki można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. To hobby, na które nie musimy wydawać dużo pieniędzy a możemy czerpać z niego dużo przyjemności.

W książce między innymi: haft koralikami, nawlekanie, wiązanie węzełków, tkanie z koralików. Po zapoznaniu się z technikami możemy tworzyć: naszyjniki, pierścionki, broszki, bransoletki, ozdabiać ubrania, tkać makatki, paski, poduszki, kosze, torebki. Możemy stworzyć wszystko co tylko podpowie nam wyobraźnia.

Dzięki książce „Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie”:
• odkryjesz uroki pracy z koralikami, tworząc wspaniałą biżuterię oraz wzbogacając o oryginalne detale robótki ręczne wykonane na drutach i szydełku
• poznasz tradycyjne i współczesne techniki
• zainspirujesz się do tworzenia własnych projektów
Książka podzielona została na 3 części: 1) narzędzia i materiały, w której autorki prezentują sprzęt niezbędny do pracy: narzędzia, nici, koraliki i elementy wykończeniowe, 2) techniki, gdzie zaprezentowane zostały poszczególne metody pracy z paciorkami 3) galeria, która stanowi zbiór prac profesjonalistów i ma nas zainspirować do poszukiwań i własnych projektów.
Każdy przykład został w książce pokazany krok po kroku na kolorowych zdjęciach. W ramkach mamy zawsze informację na temat niezbędnych narzędzi i materiałów.
Na początku książki znajduje się tematyczny spis treści, a na końcu indeks ułatwiający wyszukiwanie oraz przydatne adresy internetowe.

źródło opisu: https://publicat.pl/publicat/oferta/poradniki/cuda...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/publicat/oferta/poradniki/cuda...»

elle | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Bardzo praktyczna i pomyslowa książka ktora w prosty i przejrzysty sposob uczy technik robienia roznych rzeczy z koralikow .
Zaleta ksazeczki jest dokladne opisywanie i pokazywanie na zdjeciach wszystkich narzedzi potrzebnych do zakupu aby moc sie bawic rekodzielnictwem wyrobu koralikow oraz pokazanie wszystkich technik krok po kroku.wszystko jest dokladnie i rzetelnie opisane i pokazane ,zatem mozemy zaopatrzyc sie w potrzebne materialy i oddac tej przyjemnosci, gdyz ksiazka doskonale nas do tego przygotuje .

Wkp | 2016-03-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

CUDOWNE KORALIKI

Koraliki. Małe, okrągłe, błyszczące. Przede wszystkim kojarzą nam się nanizane na sznurek, zawieszone na szyi, tradycyjny dodatek do tradycyjnego stroju. Coś co nosiły nasze babcie bądź matki. Bo i cóż więcej można z tego zrobić. Prawda? Absolutnie nie! Koralik to może i rzecz prosta, ale w odpowiednich rękach te kolorowe kuleczki naprawdę mogą zmienić się w cuda. A każde ręce zmienić się mogą w te odpowiednie, wystarczy trochę chęci i podręcznik taki jak ten, by tego dokonać.

Co znajdziemy na stronach książki duetu Sara Withers/Stephanie Burnham? Właściwie wszystko, co mają koraliki do zaoferowania. Od absolutnych podstaw, po rzeczy dla wprawionych już w zabawy z tym gatunkiem rękodzieła artystycznego. W trzech częściach, na jakie podzielona została publikacja, omawiają autorki każdy z możliwych aspektów, zaczynając od materiałów i narzędzi potrzebnych do procesu twórczego, a na galerii i linkach do powiązanych z tematem stron internetowych kończąc. Pomiędzy...