Sanktuarium

Cykl: Raintree (tom 3) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal
Wydawnictwo: HarperCollins
Raintree : sanctuary
tajemnica, walka, uczucie

Raintree to więcej niż nazwisko. To przeznaczenie. Każdy członek tego rodu ma szczególny dar. Wojna z odwiecznymi rywalami z klanu Ansara jest nieunikniona. Dla Mercy Raintree oznacza to, że musi bronić Sanktuarium - świętej siedziby klanu, ukrytej w leśnych ostępach Smoky Mountains. Objęcie roli strażniczki łączy się jednak z ryzykiem ujawnienia wielkiej tajemnicy, której Mercy strzeże od...

Raintree to więcej niż nazwisko. To przeznaczenie.
Każdy członek tego rodu ma szczególny dar.
Wojna z odwiecznymi rywalami z klanu Ansara jest nieunikniona. Dla Mercy Raintree oznacza to, że musi bronić Sanktuarium - świętej siedziby klanu, ukrytej w leśnych ostępach Smoky Mountains. Objęcie roli strażniczki łączy się jednak z ryzykiem ujawnienia wielkiej tajemnicy, której Mercy strzeże od sześciu długich lat.
Słońce wchodzi w letnie przesilenie, wybucha zażarta walka. Dranir Judah Ansara zbiera wszystkie swoje oddziały, by z oblicza ziemi zniknął ostatni z rodu Raintree. Mercy ma być jego osobistą zdobyczą: poprzysiągł, że zginie z jego ręki. Staje z nią twarzą w twarz - a także z jej córeczką. Czy to spotkanie zmieni nie tylko losy bitwy, ale także przepełnione goryczą serce Judaha?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

dilbi | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Najlepsza z 3 części. Nie jest prostym romansidłem jak poprzednie, ale nawet potrafi trzymać w napięciu. A dzieje się naprawdę dużo i ciekawie. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Polecam ją szczerze!!

Donna | 2012-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Powieści Paranormalne często kojarzone są z wampirami czy wilkołakami, a także magią. W przypadku "Sanktuarium" stwierdzenie: "paranormalne zjawiska" kojarzy się z prastarą magią dwóch klanów: Ansara i Raintree. Tak fantastyczna fabuła nie pozwala wręcz na logiczne myślenie, a wszystkie nadnaturalne zjawiska zaczynają być rzeczą naturalną dla czytelnika.
Zaczynając "Sanktuarium" nie spodziewałam się wiele. O pani Barton słyszałam wiele dobrego, jednak nigdy nie zdołałam chwycić jednej z jej licznych powieści. "Sanktuarium" wpadło mi całkiem przypadkowo w ręce i postanowiłam napisać dla Was recenzję, ale jak się okazało, moje wcześniejsze obawy szybko zostały rozwiane, a na ich miejscu pojawił się tylko i wyłącznie podziw dla autorki za tak oryginalną i fantastyczną fabułę swojej powieści. Na podstawie "Sanktuarium" powstały dwie nowe książki autorstwa Lindy Howard oraz Lindy Winstead Jones; kolejno "Piekło" i "Nawiedzony". Jednak ja sama zaliczyłabym powieść do gatunku fantasty,...

Magdalena-cherry | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Gdy przychodzi spokojna i leniwa niedziela warto sięgnąć po tą pozycje książkową bo południe przeminie szybko i dość przyjemnie aczkolwiek przewidywalne:) 3 tom okazał się bardzo fajny ale już po przeczytaniu z tyłu streszczenia wiedziałam kto i kiedy stał się ojcem dziecka...Po mimo tej wiadomość lektura i tak przypadła mi do gustu chociaż mały niedosyt walki pozostał....Do tego muszę dodać, że jest to seria o ludziach paranormalnych a bardzo mało używali tych swoich zdolności. Kryli się przed światem ludzi i nawet przed nami czytelnikami :D

AleksandraK | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014

Przewidywalna, choć mam wrażenie że trochę ciekawsza niż pierwsza część cyklu. Jak na małą odskocznię w romanse to może być, ale arcydzieło to to nie jest.

majeczka26 | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Trzecia część opwiadająca losy rodziny Raintree i ich odwiecznych wrogów Ansarów,choć każda z części napisana jest przez inną pisarkę świetnie się uzupełniają.W tej części jest więcej uczucia, zwykły ludzkich dylematów.Walka dobra ze złem,szkoda,że to już ostatnia część tej serii,bo jest super.

alamuhan | 2010-09-19

Bardzo dobra książka. Zaczytywałam się w trylogii nocami (dzięki biblioteko miejska!!). Wreszcie coś innego niż wampiry czy wilkołaki ale osadzone mocno w magii :P Finał nie jest banalny lecz mocny. Sami wrogowie osiągają pokój.
Ciekawe postacie, interesujące problemy i wartka akcja :)

jovvi | 2016-02-18

Słabo niestety. Romansidło z oklepanym tematem. Wizja świata nudnawo-naiwna. Jesli wylądujesz na stacji kolejowej w Wypierdkowie Małym, pociąg ma przyjechać za 6 godzin a Ty masz ze sobą tylko ta książke, to jest odpowiedni moment żeby ja czytać. W innym wypadku szkoda czasu.

Ewik | 2014-01-22
Przeczytana: 05 listopada 2013

Świetna książka.Sądzę,że jeszcze do niej wrócę :)

lidia Star | 2015-09-16
Przeczytana: 2015 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobała cala trylogia i to zaskoczenie gdy Judah się dowiedział że ma córkę.To było najlepsze .

gumisia_m | 2011-09-30
Przeczytana: sierpień 2011

Ciekawa i przyjemna książka kończąca trylogię o rodzie Raintree