Cichy zabójca

Okładka książki Cichy zabójca Beverly Barton
Okładka książki Cichy zabójca
Beverly Barton Wydawnictwo: Amber Cykl: Griffin Powell (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Griffin Powell (tom 10)
Silent Killer
Amber
2010-02-25
2010-02-25
Joanna Nałęcz
śmierć morderstwo detektyw

Dość dobrze skonstruowany thriller romantyczny. Znając książki Heather Graham, gdzie też mamy do czynienia z tego rodzaju thrillerem uważam że B.Barton tworzy opowieści bardziej zawiłe a przy tym trzymające w napięciu.
Systematycznie czytelnikowi zostają przedstawiane osoby społeczności lokalnej, w której co jakiś czas dochodzi do okropnych morderstw. Chodzi o konkretną grupę eliminowaną przez człowieka, który ma na uwadze dobro ogółu pozbywając się szkodliwych elementów w imię Boże. Można by rzec "zbawca" i mściciel w jednym, bo każdy z zamordowanych ma grzechy na sumieniu, a dodając, że byli to duchowni spotyka ich kara na miarę grzeszników idących do piekła.
Autorka podaje nam różne części,z których musimy stworzyć całą układankę. Momentami tylko można pogubić się w takiej mnogości imion, ale te skrawki cudzego życia potrzebne są by odkryć kim były lub są przyszłe ofiary i by zrozumieć jaka osobista trauma powoduje,że człowiek potrafi posunąć się aż do morderstwa.
Ciekawa pozycja aczkolwiek nie wszystkie wątki doprowadzone są tu do końca ponieważ "Cichy zabójca" ma swoją kontynuację.Problem w tym,że nawet autorka w swoim liście do czytelników na końcu książki nie podaje informacji jaki tytuł nosi kontynuacja losów bohaterów z Dunmore.

Uwielbiam czytać książki Beverly Barton a zwłaszcza wieczorami wtedy jest niesamowity klimat ;) Ta książka mnie nie zawiodła chociaż historia lekko przypominała mi inną książkę autorki a mianowicie "W mroku przeszłości" ,gdyż tam też mężczyzna, w którym za młodu zakochała się główna bohaterka, po latach on wrócił i okazuje się że ma on już starsze dziecko i o tym nie wiedział. Chwilami irytowała mnie Cathy a zwłaszcza jak była na Jack'a zła o to ,że się na nią zdenerwował gdy mu powiedziała ,że Seth to ich wspólne dziecko. Powinna go lepiej zrozumieć no ale trudno.Do samego końca nie wiedziałam kim jest cichy zabójca ,który zabija duchownych. Oczywiście co jakiś czas obszar podejrzanych się zawężał ale pomimo tego ciężko było do końca odgadnąć kim jest ów morderca. Książka bardzo dobra, trzyma w napięciu i nie nudzi. Polecam serdecznie :)

Książka, od pierwszej strony trzyma w niesamowitym napięciu. Seryjny morderca, którego ofiarami są księża sieje strach w Dunmore, małym miasteczku, w którym wszyscy się znają od pokoleń, a mimo to w każdej rodzinie są jakieś mroczne tajemnice z przeszłości o których głosno się nie rozmawia; kładące się cieniem na dorosłym życiu niektórych członków rodziny. W powiesci jest też wątek romantyczny.

Uwielbiam ta autorkę. Każda jej książka jest godna przeczytania.

Uwielbiam ta autorkę. Każda jej książka jest godna przeczytania.

jeżeli chodzi o kryminał to nie zalicza się do najlepszych. ale książka wciąga, zakończenie jest bardzo zaskakujące. według mnie, książka daje do myślenia

Świetna książka. Polecam. Trzymała mnie w napięciu od początku do końca. :)

Świetna książka. Polecam. Trzymała mnie w napięciu od początku do końca. :)

Książka jak dla mnie super. Do samego końca trzyma w napięciu. Może zaskoczyć czytelnika zakończeniem.

w/g opisu thriller romantyczny, romantycznie to może i jest ale thrillera szukałem przez ponad 400 stron a znalazłem go może na 10, szkoda czasu

• Thriller romantyczny
  • 2010
  • Kryminały/sensacja/Thriler

Dodaj cytat z książki Cichy zabójca