Ja czyli 66 moich miłości

Wydawnictwo: Sic!

Bohater powieści zakłada sobie profil w gejowskim portalu randkowym, za pośrednictwem którego nawiązuje liczne znajomości i romanse. Nie brakuje tu odważnych scen, często jednak przeradzają się one w groteskę, narracja w baśń, a narrator ? w czterdziestoletnią kobietę... Najnowsza powieść Żurawieckiego zaskakuje i skrzy się humorem. Potrafi jednak także wzruszyć. I sprowokować do myślenia, naruszając seksualne tabu.

Akemi | 2015-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2015

pomysłowa? Ależ i owszem. Oryginalna? Nie da się zaprzeczyć. Innowacyjna? Do pewnego stopnia. Odważna? To zależy. Zabawna? Czasami. Ciekawa? Chwilami.

pan Żurawiecki ma wszelkie predyspozycje do tego, by napisać kiedyś Coś naprawdę dobrego. Momentami wydawało mi się nawet, że to właśnie "Ja, czyli 66 moich miłości" jest tym Czymś. Tylko, że już kilka stron dalej czekało na mnie Srogie Rozczarowanie, które gorączkowo przekonywało do weryfikacji mojego osądu. I tak przez całą książkę. Są w niej bowiem fragmenty, które mogą wywołać u Czytelnika szczery a w pełni uzasadniony zachwyt. Myśli sobie wówczas: "To jest genialne!". Innym znów razem Czytelnik chwyta się z głowę z gorzkim przeświadczeniem: "I takie coś wydano drukiem?! Matko! Ile jeszcze stron do końca?". Jak bowiem wielu już przede mną pisało, książka jest strasznie nierówna - zarówno w swej formie, wymowie, jak i treści. Jak gdyby Autor posiadał doskonały pomysł i odpowiedni warsztat, tylko gdzieś po drodze zagubił chęci i...

Dla wielu ludzi nie istnieje już tylko codzienne zwykłe życie: poranne wstawanie, szkoła, praca, rodzina, obowiązki, książki, hobby. Od pewnego czasu, wraz z rozwojem techniki, udało się stworzyć nową, wirtualną rzeczywistość, nowy świat, w którym wszystko jest lepsze, prostsze, można być tym,kim się jest tylko w marzeniach. W tym prawdziwym świecie, cokolwiek sobie pomyślę, to, to mam, nie potrzeba żadnej magicznej różdżki, by spełniały się życzenia. Mogę zbudować sobie swój własny dom, zgromadzić w nim wszystkie przedmioty, których posiadanie wydaje mi się niezbędne, mogę otoczyć się rzeczami, które tylko widziałem w marzeniach, teraz są w zasięgu ręki i są takie, jakie chciałbym, by były. Ale to tylko jeden wymiar, drugim jest to, że mogę w tym świecie być tym, kim chciałbym być, a więc wyglądać tak, żeby przyciągać wzrok, bo moje ciało będzie piękne i zadbane a ja ten stan osiagam bez żadnego trudu, nie muszę chodzić na siłownię, nie muszę stosować żadnych diet, nie muszę się...

Heathcliff1984 | 2014-08-05
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo nierówna.Niestety.
Mimo, iż kilka fragmentów było rewelacyjnych to jednak w większej części mnie nudziła. Ledwo dobrnąłem do końca.
A nadzieje miałem spore. Ehhhhh

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26
Na półkach: Przeczytane, LGBT - G
Przeczytana: kwiecień 2008

Nierówna. Miejscami banalna, miejscami poruszająca - ciekawy zabieg, autor w połowie przyznaje, że skończyły mu się pomysły i zaczyna pisać historię od nowa, czy może raczej - na nowo. Pojawiają się zatem te same postacie, absurd miesza się z groteską, z realizmem magicznym i purnonsensem. Czy wychodzi to książce na dobre - kwestia dyskusyjna.

asiasso | 2011-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Zmęczyłam tę książkę, forma mi nie odpowiada, nie wiem, takie to rozmemłane, wręcz drażniące.

monik123 | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Ale odważna. Rzadko spotyka się w polskiej literaturze sceny sexu homo.Brawa dla autora za odwagę bo w dzisiejszej Polsce można zostać nawet zlinczowanym za takie książki.

Justyna | 2013-12-28
Przeczytana: 10 stycznia 2015

To chyba miało być śmieszne...

ciociasamozloeluta | 2013-10-27

swietna)

Algoforos | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, LGBT
Przeczytana: 04 lutego 2015

Dziwna książka. Autor przez cały czas dryfuje, błyskotliwe stwierdzenia przeplatają się z dłużyznami i (niezbyt wysokich lotów) próbami szokowania czytelnika. Koniec końców nie potrafię nawet jednoznacznie stwierdzić, czy mi się podobała, czy nie.
(Gdybym był bardziej bezczelny, skwitowałbym krótko: "Witkowski zrobiłby to o niebo lepiej")

ThunderFellow | 2013-08-22

Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Mam tylko wrażenie, że trochę zabrakło czasu/chęci na jej dopieszczenie.