Środek świata

Tłumaczenie: Agnieszka Kowaluk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Młodzi Gniewni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Die Mitte der Welt
83-60207-00-3
literatura niemiecka

Phila otaczają niezwykli ludzie: zbuntowana Glass, która zmienia partnerów jak rękawiczki, Dianne, której posłuszne są zwierzęta i rośliny, Wolf, skrywający przerażającą tajemnicę, Katja usiłująca dotrzeć do sedna najgłębszych tajemnic oraz piękny Nicholas. Niestety istnieją również "Zarzeczni" - ci, którzy nie potrafią zaakceptować jakiejkolwiek inności, a niedostatki własnej egzystencji usiłują powetować sobie, krzywdząc innych. Phil poszukuje własnej drogi, usiłuje odnaleźć zaginionego ojca, stawić czoło przeznaczeniu i z tysiąca krętych ścieżek życia wybrać właściwą.

Dawid | 2014-09-18

"Środek świata" nazwałbym książką "na ratunek". Zaglądam do niej za kazdym razem, gdy szukam odpowiedzi na nurtujące mnie problemy i o dziwo! zawsze je tam znajduję.
Przyznam szczerze - najlepsza książka jaką w życiu przeczytałem. Tym większe odkrycie, że wpadłem na nią całkowicie przypadkiem - w Taniej Książce.
Z pewnością nie jest to pozycja, którą przeczytasz raz i odłożysz ją na półkę. Osobiście przewertowałem ją już od deski do deski pięć razy - za każdym kolejnym razem znajdując kompletnie różne rzeczy i dochodząc do całkowicie odmiennych przemyśleń.
Gdybym tylko mógł - wprowadziłbym ustawę nakazującą posiadania egzemplarza tej książki w każdym domu i przeczytania go minimum raz!

Anysta | 2013-12-03

Ta książka dla mnie jest absolutnie niezwykła. Kiedy dostałam ją od przyjaciela pomyślałam, że to kolejna taka sobie lekturka. O dziwo, przeczytałam tą książkę już dwa razy i na pewno jeszcze do niej wrócę.
Na pozór zwykła lekka książka ale tak naprawdę niesie w sobie piękne przesłania i skłania do refleksji. To nie jest tylko opowieść o zwariowanej rodzinie, a jest to opowieść o dokonywaniu kluczowych wyborów w swoim życiu, byciu w zgodzie ze sobą bez względu na konsekwencje.
Kiedy dostałam tą książkę usłyszałam, że sięga się po nią zawsze kiedy szuka się odpowiedzi i o dziwo zawsze się ją tam znajduje.

Hamunaptra | 2015-02-16

Ta książka mogłaby nie mieć zakończenia. Przepięknie napisana, z bardzo wyrazistymi postaciami. Polecam.

OhLaLaLa | 2012-01-14

Jak ja uwielbiam wakacje!To idealny czas na niezobowiązującą i luźną lekturę. Takim też okazał się tytuł "Środek świata". Powieść ta trafiła do mnie zupełnie przypadkiem.Jadąc, nie własnym samochodem, na miejscu pasażera, zauważyłem książkę wsuniętą za siatkę, przymocowaną do siedzenia.Dla zabicia czasu zacząłem czytać pojedyncze fragmenty, w końcu zdecydowałem, że może przyda się coś "na plażę" i tak o to wciągnęła mnie piękna opowieść, o miłości, o radości, o rodzinie, przyjaciołach, seksualności, okresie dojrzewania, akceptacji samego siebie. Książka ta przywraca cudowny blask lat nastoletnich, tamtych trosk i miłości, które niejednokrotnie spędzały sen z powiek.

brokka | 2014-05-03

Niby to książka dla młodzieży, ale także dorosłego czytelnika potrafi "wkręcić". W Niemczech jest to lektura szkolna, więc polecam do przeczytania wszystkim Bardzo Ważnym Osobom, które każą naszym dzieciom czytać "Chłopów"!

GrzesiekLepianka | 2011-10-20

przepiekna powiesc, przepieknie napisana, niby dla mlodziezy, a tak naprawde dla wszystkich, ktorzy chca pomyslec o waznych sprawach.

katherine | 2011-12-11

Na pierwszy rzut oka książka bardzo oryginalna, w treści jednak nie zaskakuje. Czytamy z przyjemnością ale bez rewelacji. Mimo wszystko polecam.

Kornelia22 | 2012-09-22

fajna książka, do szybkiego przecztania. i porusza dość trudne tematy w fajny sposób.

milsean | 2016-08-23
Przeczytana: wrzesień 2016