Kattorna JJ72 / Pamflet Na Ludzkość JJ75

Wydawnictwo: Hachette

Po raz pierwszy na płycie. Dwa koncerty Czesława Niemena, które odbyły się podczas festiwalu Jazz Jamboree. Pierwszy w 1972, drugi w 1975 roku. Pozornie okres dzielący te koncerty wydaje się niezbyt odległy, lecz z łatwością dostrzeżemy ogromne różnice w podejściu do muzyki, w budowaniu napięcia i atmosfery, w definiowaniu dźwięku, jak również w kształtowaniu formy, w procesie tworzenia i przetwarzania, wznoszenia i burzenia, deformowania i budowania. To, co pozostaje niezmienne, to przywiązanie i wiara w moc muzyki, w przekraczanie granic w sztuce nawet wtedy, gdy granice te artysta sam wyznaczył.