Chasing Windmills

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Chasing Windmills
literatura piękna
tallgirl88

Sebastian, at 17, has never eaten pizza, never been to school, never even hung out with other kids. He rides the subway at night to escape his father's strict, possessive parenting. Maria, 22 and mother to two young children, has just lost her job. Afraid to confess to her violent boyfriend, Maria resorts to riding the subway when he thinks she's at work. And then one night, on an empty...

And then one night, on an empty train, Sebastian and Maria make eye contact . . .

źródło opisu: http://www.amazon.co.uk/Chasing-Windmills-Catherin...(?)

źródło okładki: http://static1.squarespace.com/static/5009b021c4aa...»

tallgirl88 | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

To moje pierwsze zetknięcie z tą autorką. Książkę kupiłam w ciemno, chyba zaciekawił mnie opis.
Fabuła opisuje dość trudne kwestie, takie jak chorobliwa nadopiekuńczość rodzica, prowadząca do izolacji dziecka i jego życiowego "kalectwa", problem bycia młodą matką, będącą ofiarą przemocy ze strony ojca swoich dzieci.
O ile Sebastian wzbudza współczucie i sympatię, o tyle Maria wzbudza bardziej mieszane uczucia. Z jednej strony czytelnik jej współczuje, bo nie ma lekkiego życia i to normalne, że może się w takiej sytuacji czuć zagubiona. Z drugiej strony sprawia wrażenie infantylnej, mało dojrzałej, bojącej się nie tylko walczyć o szczęście swoje i swoich dzieci, ale również niepotrafiącej racjonalnie przewidywać konsekwencji swoich czynów.
Książka jest napisana prostym językiem, mam wrażenie, że aż za prostym (może przez to odbieram postaci tak a nie inaczej). Ale za to nie będzie stanowiła problemu dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z czytaniem po angielsku.
Ogólnie nie...