Kształt ciemności

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Kształt, ciemności

W krwawym satanistycznym obrzędzie, wśród tajemniczych symboli, zostaje brutalnie zamordowany młody biskup diecezji lubelskiej, wykładowca KUL-u. Podinspektor Hagen z Komendy Głównej Policji, właśnie odwołany z misji łącznikowej Europolu w Brukseli w atmosferze międzynarodowego skandalu, ma pomóc ująć sprawców. Na miejsce przybywa również jezuita, ojciec Scarpi, specjalny wysłannik papieża. Wśród narastającej histerii mediów Hagen podąża śladem mordercy przez salony Pałacu Biskupiego, cmentarze, kościoły i mroczne zaułki lubelskiej starówki. Tropy wikłają się, krąg podejrzanych rośnie, a groźba kolejnych zbrodni zapowiedzianych przez nieuchwytnego zabójcę staje się coraz bardziej realna.
"Cień, który ścigali, skręcił w bramę, oni wpadli tam za nim. W ciemności słychać było tupot i szybkie oddechy. Nagle Hagen zorientował się, że w mroku jest obok nich ktoś jeszcze. Usłyszał krzyk Hołowni, zobaczył uciekającą postać, ale zdyszany oddech za jego plecami nie ucichł. – Kto tu jest? – krzyknął, wyrywając pistolet z kabury i obracając się gwałtownie. W ciemności słyszał tylko ciężkie, rzężące sapanie, coraz głośniejsze i bliższe, i nagle zobaczył, jak zestala się w mroku kształt czarniejszy jeszcze od nocy i rośnie nad nim, ogarniając go, roztapiając w sobie… (fragment)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

serana1 | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Książka zawierająca wiele zwrotów akcji dzięki której bardzo dobrze się ją czytało. Polecam

Aga | 2013-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Ciekawa konstrukcja, zaskakujące zwroty. Szkoda tylko, że nie poznajemy człowieka "Słonia", który jest wewnętrznym przeciekiem lubelskiej policji. Warta polecenia.

schutte | 2012-06-01
Przeczytana: maj 2012

książka ciekawa, wątki różnorakie ( homoseksualizm, kościól i polityka, zdrada małzeńska, okultyzm...) wszystkie mogace być przyczyna licznych zbrodni, stąd mało satysfakcjujące zakonczenie, takie...banalne. Niemniej polecam szczerze, i czemu nie ma kolejnych tomów? wszak na okładce wyraznie jest napisane":...otwiera cykl powieści o inspektorze Hagenie"

emindflow | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Naprawdę przyzwoity polski kryminał. Generalnie nie zabieram się do cienkich książek, ale tym razem autor trochę przesadził (tomiszcze ponad 600stron). Gdyby odchudzić tę powieść o 1/3 to mogłaby jeszcze zyskać. Biorąc pod uwagę, że to debiut autorski, jestem bardzo ciekaw kolejnej pozycji z inspektorem Hagenem w roli głównej.Polecam.

Marcin Napierała | 2012-02-15
Przeczytana: grudzień 2011

Książka wpadła w moje ręce przez przypadek i zastanawiałem się czy warto ją przeczytać. Moja odpowiedź brzmi, że warto. Książka wciąga i czyta się ją lekko i przyjemnie.

kamkap | 2011-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2011

Bardzo dobry kryminalny debiut pana Kalinowskiego. Mam nadzieję, że ukażą się zapowiadane następne książki z podinspektorem Hagenem

Kasia | 2010-05-27
Przeczytana: 27 maja 2010

Naprawdę niezła polska książka w tym gatunku. Do końca nie wiadomo czy uda się rozwikłać zagadkę morderstwa księdza. Polecam.

deprywacja | 2011-03-27
Przeczytana: 24 marca 2011