Ryzykowny pomysł

Jacek Dąbała Wydawnictwo: Red Horse kryminał, sensacja, thriller
Red Horse
2006-01-01
2006-01-01

Główny temat książki super. Zakończenie było wielkim zaskoczeniem. I to tyle z plusów. Ilość metafor, przenośni, alegorii i innych takich takich sprawiała, że momentami robiło mi się wręcz niedobrze. Przez te "zabiegi stylistyczne" (?!) źle mi się czytało tę książkę. Myślę, że po kolejną jego autorstwa sięgnę dopiero za kilka lat....

Dobry humor, cięte dialogi, prosty, lekki język. Zakończenie zaskakujące. Trochę mierził mnie szowinizm Artura. A przede wszystkim nierzeczywistość i brak realizmu, a to nie moja bajka. Ujęła mnie pani Ryfka :)

Jakie to jest dobre na poprawę humoru! :)
Kocham ten styl, każde zdanie jest powodem do śmiechu, szkoda, że tak szybko się kończy ;)

Jakie to jest dobre na poprawę humoru! :)

Czytadłodo pociągu pisane językiem studenckim. Zaskakujące zakończenie to zaleta tego dziełka.

Dość lekka lektura z dużą dawką humoru, choć nieco seksistowski styl nie każdemu może się podobać.

Bardzo zabawna książka, fantastycznie przeczytana przez Adama Ferencego. Lekka, napisana z polotem i humorem, ciekawa i nieco surrealistyczna historia. Polecam właśnie w formie audiobooka.

Szybko się czyta i mimo niemożliwego pomysłu jakim jest odmładzanie ludzi o 40-50 lat z zaciekawieniem czekałam na rozwiązanie tajemnicy salonu kosmetycznego. A zakończenie rewelacyjnie zaskakujące.

Bardzo ciekawe zakończenie... w sumie zakończenie po zakończeniu, bo epilog przynosi jeszcze ciekawsze rozwiązanie :) dobra pozycja do szybkiej i lekkiej lektury. Język zabawny, jest chyba najlepszym punktem tej książki.

Dawno się tak nie ubawiłam podczas lektury. Skojarzenie ze "Szmirą" Bukowskiego nasuwa się samo. Mało kto potrafi sparodiować thriller/sensację/kryminał z taką klasą. Plus dla autora za poczucie humoru i błyskotliwe teksty. I jeszcze jeden pozytyw za lektora (w wersji audio). Adam Ferency spisał się na medal.

Och, gdyby autor nie usiłował być aż tak strasznie zabawny w każdziutkim zdaniu...
Pomysł na fabułę świetny, ale ten styl, jak dla mnie, ciężkostrawny

Pomysł na fabułę świetny, ale ten styl, jak dla mnie, ciężkostrawny

• Audiobooki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Ryzykowny pomysł