Czarownica

Znak
2016-03-14
2016-03-14
literatura polska

Kobieca siła, miłość i magia

Dobra na raz. Ale trochę nudnawa ;) nie będę do niej wracać

Dobra na raz. Ale trochę nudnawa ;) nie będę do niej wracać

Chciałam powiedzieć, że przez połowę książki nie wiedziałam, co się dzieje, do czego dążymy, o czym ta historia jest, ale... w sumie dalej nie wiem, chociaż przed chwilą skończyłam lekturę.
Książka napisana jest dość poprawnie, właściwie dobrze. Brakowało jednak w niej akcji, duża część to takie rozmijanie się bohaterów. Długo fabuła też nie łączyła się w całość. Dopiero ostatni rozdział wprowadził dużo akcji, która została jednak zakończona statyczną rozmową i przemyśleniami.
Pewnie gdyby nie to, że to był audiobook i akurat na niego natrafiłam, nie przeczytałabym o Soni.

Książka, którą czytałam, żeby przeczytać - bez jakiejś ewidentnej przyjemności. Pod koniec nieco ciekawsza, ale raczej z takich, o których się od razu zapomina po przeczytaniu ostatniego zdania.

Słuchałam w abonamencie Empik. Pewnie inaczej bym po tę powieść nie sięgnęła. Jest dość niespójna. Bohaterka raczej bardziej denerwuje niż budzi sympatię. Szkoda, bo cała oprawa związana z byciem czarownicą bardzo ciekawa.

Świetna

Świetna

Bardzo miło słuchało się audiobooka, ale finalnie nie mam refleksji co do tej książki. Podczas lektury byłam zaciekawiona, ale czegoś mi zabrakło...

Sonia Hunamska wow! Bohaterka moich marzeń. Motywy słowiańskie na pokładzie również i historyczny research a propos rytuałów. Podziw.

Na tę porę roku może być, rzadko sięgam po takie książki, nawet jest klimacik, czekała u mnie parę lat, kupiłam jeszcze grubo przed 30 na wyprzedaży za kilka złotych. Jednak jakoś nie odrzuca tak jak Miszczuk, z popularną serią gdzie epatuje się pewnymi pragnieniami czy scenami, w sumie poza jedną bardziej pikantną. Czarownica może sobie lecieć w tle w prędkości większej niż 1x - jeśli macie opłaconą usługę Empik, można ją przeczytać szybko jeśli się chce, wystarczy przebiec wzrokiem bo ambitne to to nie jest.

Guilty pleasure dla mnie było, to pół strony gdzie jest wspomniane " Ztraceni v Karpatech" zespołu XIII Stoleti. Kto siedzi trochę w muzyce, której nie grają w mediach, albo kojarzy Śp. Tomasza Beksińskiego i jego audycje, powinien skojarzyć Elżbietę. :D Uwaga w wersji audio jest błąd jeśli o nazwę zespołu w wersji papierowej jest dobrze.

Włączyłam drugą część może będzie lepiej, ale ogólnie lektura dość przyjemna, i nie męcząca, a kobiece czytadła potrafią nie raz męczyć bardziej niż np. ambitne, ważne reportaże.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Naprawdę świetna powieść!

Bardzo podoba mi się przedstawienie pierwotnej magii natury, nawiązując do słowiańskich wierzeń, w dodatku we współczesnym świecie. Bohaterowie są wyraziści, pełnowymiarowi. Akcja ani się nie wlecze, ani nie pędzi na łeb na szyję. Bardzo dobrze się czyta. Autorka pięknie formułuje zdania, jej opisy są sugestywne, a zarazem pozwalające puścić wodzę wyobraźni.

Nie jest to najlepsza powieść jaką w życiu czytałam, ale właśnie jej potrzebowałam na baaardzo długą podróż pociągiem i do tego okazała się być idealna i zachwycająca.

Naprawdę świetna powieść!

Problem z tym tytułem jest taki że nie jest to zła książka ani dobra. Przeczytać raz pod kocem z herbatą i tyle. Bohaterowie może i sympatyczni lecz nie zapadają na dłużej w pamięć

• 2016

Anna Litwinek Czarownica Zobacz więcej