Czarownica

Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii. Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego. Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar....

Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii.
Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka.
Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los?
Powieść Anny Litwinek pokazuje, jak ważne jest, by iść za głosem serca, odnaleźć wewnętrzną siłę i kobiecość.

Anna Litwinek - od dziecka marzyła o lataniu. Każdy grosz ze sprzedaży książki przeznaczy na zakup samolotu. Prędzej, czy później spełni marzenie latając nie tylko na stronach powieści.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Fragment książki

Oficjalna recenzja
Brylant książek: 905

Kobieca siła, miłość i magia

Większość małych dziewczynek marzy o tym, aby zostać wróżką. A co jeśli dorosła już kobieta nagle odkryje, że magia, tajemne moce, średniowieczne księgi i tajemne ugrupowania, to nie tylko naiwna wiara w baśnie i fantazje, ale realni ludzie i zdarzenia? Czy na świecie istnieje tylko to, czego możemy spróbować, nazwać i dotknąć palcami? W powieści Anny Litwinek „Czarownica” mamy okazję przekonać się, że nie zawsze.

Sonia to zwyczajna dziewczyna, pracująca jako dziennikarka dla lokalnej gazety w małej miejscowości. Prowadzi życie typowe dla młodej dziewczyny, za dnia pracuje, wieczorami spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Redakcja gazety to dla dziewczyny zarówno praca, drugi dom, jak i wierni, oddani przyjaciele. Dziewczyna mieszka sama. Matka Sonii zniknęła wiele lat temu w dramatycznych okolicznościach. Któregoś dnia Sonia dostaje zlecenie napisania artykułu na temat tajemniczych odkryć archeologicznych na starym mieście, wykopaliskach w ruinach zamku królewskiego i zachowanych wampirzych pochówkach z XVI wieku. Ma również zrobić wywiad o odkrywaniu korzeni miasta i tajemnicach mieszkańców sprzed wieków.

Z chwilą rozpoczęcia dziennikarskiego śledztwa oraz ukończenia przez Sonię trzydziestych urodzin z dziewczyną zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Traci siły, ma dziwne wizje oraz senne koszmary. Zaczyna rozumieć, że otaczający ją tajemniczy ludzie, zrobią wszystko, aby cała prawda, której rąbek zdołała odkryć, nie ujrzała światła dziennego, a jej samej wkrótce może zagrażać śmiertelne niebezpieczeństwo…

W swoich działaniach i niebezpiecznych przygodach Sonia nie jest na szczęście sama, ponieważ w idealnym momencie pojawia się u boku dziewczyny ciotka Hala. Ta barwna i kolorowa, tajemnicza kobieta posiada niezwykły dar do nawiązywania kontaktów z ludźmi. Na drodze Sonii staje również Iwo, tajemniczy doktor archeologii oraz dawna miłość Sonii, chłopak i przyjaciel Tymek. Obaj panowie intrygują Sonię. Iwo jest zdziwaczałym młodym naukowcem, który ma lekki dystans do większości kobiet oraz tendencję do oceniania i szufladkowania nowo poznanych osób. Tymek jest natomiast osobą o której Sonia nie potrafi zapomnieć, a dawna namiętność łącząca ją z chłopakiem tli się jeszcze w dziewczynie. Jednak na poznanie całej prawdy o obydwu mężczyznach i na odkrycie na kim tak naprawdę może polegać i komu może zaufać przyjdzie jej trochę poczekać…

Książka na pewno spodoba się fanom tematyki wampirów, czarów i magii. Jest baśniowa, magiczna i nietypowa. Mamy tutaj zderzenie kościoła i średniowiecznych tajnych ugrupowań, gromadzących wiedzę i szerzących dobro od setek lat. Zapach starych ksiąg, powiew chłodnego wiatru w przedsionku starego kościoła, tajemnice, strażnicy prawdy i zwykłe miasteczko, które pozornie żyje tylko swoim spokojnym życiem. Rzeczywistość i nowoczesność miesza się tutaj z klimatami okresu inkwizycji i średniowiecznych czarownic palonych na stosie. Mamy tutaj talizmany i wiarę w siłę natury oraz magiczną moc żywiołów. Zwyczajne życie, młodość, energię i szalone imprezy. Złe demony i duchy, kontra dobre anioły. Na każdej stronie książki umieszczony został czarny ptak, kruk. Kruk jako symbol nadchodzących zdarzeń, dobrych czy tych złych, o tym dowiadujemy się przewracając kolejne strony książki.

Magdalena Wentrys

Beata | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Dobra powieść obyczajowa z tajemnicami rodzinnymi w tle i z magią. Jestem ruda, lubię książki fantasy, ale z pewnością nie jestem czarownicą. Książka momentami ciekawa, momentami naciągana i nieco chaotyczna. Utrzymana w konwencji czarno-białej, dobro kontra zło, wiara pogańska kontra wiara chrześcijańska... Może oburzać, że chrześcijaństwo przedstawione zostało jako zło, ale też nie da się ukryć, że tysiące kobiet spłonęły na stosach, utopione, zamęczone torturami tylko z powodu podejrzeń o czary... Czy to nie powinno wywoływać oburzenia...?
Książkę przeczytałam z przyjemnością, a co jest dobre, co złe - każdy niech zdecyduje sam, zgodnie z własną wolą i przekonaniem:)

BagatElka | 2016-06-06
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Z powodu pretensji, autorki bądź osoby podszywającej się pod autorkę "Czarownicy",usunęłam moją,subiektywną opinię.
Przy okazji dziękuję za wszystkie ataki ze strony czytelników,którzy mają odmienne zdanie na temat czytanych książek.Ciekawe ilu z nich to znajomi oburzonych autorów.
Opinię mogę skasować ale zdania na temat książki nie zmienię.

Jak ja lubię odkrywać książkę którą połykam w jeden wieczór! Najlepsze uczucie na świecie.

Czarownica ma dość jednoznaczny tytuł ale jednoznaczna zdecydowanie nie jest.

Magia, chociaż nie do końca taka jaką możemy sobie wyobrażać, jest tu bardziej mocą którą madrzy ludzie są w stanie czerpać z sił natury.

Jest to historia obyczajowa, trochę romans, trochę historia rodzinna, bardzo klimatyczna i namacalna atmosfera zarówno czasów przeszłych jak i dzisiejszych.

Miałam wrażenie, że jest to głównie historia o ludziach, a także o dobru i złu. Zło pojawia się pod różnymi postaciami i musimy być czujni.

Ludzie myślący samodzielnie zawsze będą wrogiem sił zła.

Gorąco polecam!

Nie mogę się doczekać kolejne książki pani Anny Litwinek.

Anna | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

„ Czarownica” Anny Litwinek to powieść w której rzeczywistość przeplata się z magią. O ile rzeczywistość potrafiła mnie odrobinę zainteresować tak magia odpychała zupełnie. Autorka jest Radomianką. Akcja książki najprawdopodobniej toczy się w tym mieście.
Świadczą o tym konkretne opisy, które czyta się z przyjemnością. Jednak magiczne zdolności zarówno Soni jak i innych bohaterów po prostu mnie irytowały. Autorka zbyt mocno skupiła się na magii i zbyt dużo poświęciła jej w fabule swojej książki. Bardzo drobiazgowo wyjaśnia zjawiska nadprzyrodzone poświęcając im wiele zdań w swojej książce. Jak dla mnie było to mało interesujące. Z bajek wyrosłam już dawno temu. Nie rozumiem zachwytów nad tego typu literaturą i popularności książek fantastycznych wśród dorosłych czytelników. Co nie oznacza, że nie lubię książek magicznych. Tylko, że nie taką magię mam na myśli.
Zdecydowanie książka nie dla mnie. Jestem jednak pewna, że znajdzie wielu czytelników, którzy nie będą się mogli od...

Jolka | 2018-07-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 lipca 2018

Jakież było moje zdziwienie, kiedy na 36 stronie książki znalazłam dokładny opis fary radomskiej. Autorka zmieniła jedynie nazwę ulicy. Później co krok natrafiałam na, znajome mi osobiście miejsca. A to rzeźbę Chopina w Parku Kościuszki, a to ławeczkę z Kochanowskim, a to pub Nasza Szkapa i kawiarnie przy głównym radomskim deptaku – Vanilia Cafe i Czarny Kot. Jakże to wszystko realne i namacalne, jak pedantycznie opisane. Aż do połowy książki autorka nie zdradza nazwy miasta pisząc o nim „małe miasto”. Wreszcie pojawia się wzmianka o mieście nad rzeką Mleczną. A to przecież Radom – miasto, w którym mieszkam. Poszperałam trochę w Internecie i dowiedziałam się, że mieszka w nim także autorka. Premiera powieści miała miejsce w marcu 2016 roku. Znowu jestem do tyłu. Wstyd. A tu taka piękna, na wskroś radomska książka.

Urzekła mnie niemiłosiernie. Bo w tym rzeczywistym Radomiu, w podziemiach, a jakże, rzeczywistej fary, dzieje się niesamowita magia. Te dwa światy – realny i magiczny-...

Nina | 2016-03-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 31 marca 2016

Co ja poradzę, że uwielbiam książki o czarownicach :) Może dlatego, że sama należę do klanu czarownic i moje czarownice są najlepsze na świecie :) Ale poważnie, ta książka wciąga jak bagno. Ja nie mogłam przestać czytać. Sonia Hunamska podbiła moje serce - ruda, pyskata, silna, odważna - czarownica idealna! Ciężko mi było uwierzyć, że to debiut Pani Anny. Czekam z niecierpliwością na kolejne pozycje :)

żurawie_origami | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Pierwszy raz zostawiam książkę niedokończoną. Dobrnęłam do polowy i się poddaje. Nie dość, że usypiałam w trakcie czytania to zaczęła mnie owa lektura irytować bardzo mocno. Skuszona piękną okładką i dość dobrymi opiniami na LCz sięgnęłam po lekturę. Lubię czasem przeczytać coś o "magicznym świecie", starych rytuałach, życiu w zgodnie z cyklem natury itp. Nie mam żadnych uprzedzeń, każdy może mieć własne zdanie (ja na temat książki "Czarownica", autorka na temat kultury i wiary chrześcijańskiej), ale zwyczajnie czuje się podirytowana, tym co znalazłam w książce. Do połowy zero akcji, wieje nudą, nie jestem ciekawa jak się skończy ta opowieść. Nie polecam.

Biblioteczka Rudej | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Pójdę pod prąd i mimio samych plusów i superlatych na temat książki powiem,że czarownice to nie moja bajka,na ezoteryka jest mi obca i tylko rude włosy kocham ponad życie.Też jestem czarownica? :-)

Anna | 2018-03-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2018

Niestety, słaba. Tak bardzo lubię wiedźmy i czarownice, szeptuchy, zioła i rytuały, procesy czarownic i moce wszelakie, a nic tu nie znalazłam. Owszem były może ze dwa fragmenty o paleniu czarownic i już myślałam, że się rozkręci, że pójdzie dalej, a tu nic. Zamknęli ją (Sonię)w sarkofagu, a ona wróciła do pracy w redakcji. Także tego, nie polecam. Największym atutem tej książki jest jej okładka, przepiękna kobieta na niej, chyba najpiękniejsza jaką widziałam :)

Kominek | 2016-02-25
Przeczytana: 04 marca 2016

Wydawać by się mogło, że zamierzchłe czasy Inkwizycji, palenia na stosie tylko dlatego, że ktoś miał odrobinę bardziej światły umysł, niż gnuśny sąsiad, dawno przeminęły. Tak czarownice, jak też płonące stosy. O ile tych drugich na szczęście spotkać już nie można, to w wypadku czarownic i ich obecności wśród nas nic nigdy nie wiadomo.

Ziarenko do przemyśleń zasiała w moim, bo jeszcze nie w waszym, umyśle Anna Litwinek i jestem również przekonany, iż czytając jej powieść „Czarownica” poczujecie się podobnie. O autorce nie wiadomo zbyt wiele, ale jak to czasem bywa nic nie mówiące debiuty mogę stać się nagle wielkiego formatu wydarzeniem. Czasem z prostych słów wieszcz potrafi upleść zaczarowaną opowieść, gdzie kamienice, krypty kościelne i zamki stare. Tutaj, jak karta z Tarota na drodze stanie Archeolog i choć nie zapała do Soni sympatią z pierwszego spojrzenia drugie może mieć zupełnie inne odniesienie.

Choć jest to tylko książka, pięknie i sugestywnie odmalowana historia, to...