Czarownica

literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Kobieca siła, miłość i magia

[ 7 ] Link do recenzji

Kult natury, sporo ciekawych opisów rytuałów, tajemna wiedza magiczna podana na tacy.

Momentami przydługie opisy, ale w ogólnej ocenie - dla zainteresowanych czarownictwem na plus.

No cóż... Mocno średnie, bez fajerwerków, momentami przygłupawe. W kategorii "durnoczytka" też nie porywa. A już na pewno nijak ma się opis z książki do rzeczywistości.

Świetne polskie fantazy z nutka humoru i napięcia. Wciągnęła mnie na dwa wieczory :) polecam
Obecnie mozna czytac w empik go premium

Po "Czarownicę" Anny Litwinek sięgnęłam ze względu na tytuł. Lubię oderwać się od rzeczywistości i przeczytać literaturę, która nawiązuje do przeszłych wierzeń w bogów naszych rodzimych bądź też zagranicznych. Czarownice najczęściej są z nimi w jakiś sposób powiązane dlatego z ogromnym zainteresowaniem się za nią zabrałam.
Bohaterka tej powieści to Sonia Hunamska, która...

Bardzo mi się podobała książka. Szczególnie, że mam odczucia odnośnie Religi podobne do głównej bohaterki. Czekam na kolejne tomy.

Jak dla mnie przeciętna. Dodaję gwiazdkę za przystępny język, którym posługuje się autorka. Czytanie szło gładko. Nie urzekła mnie jednak tematyka powieści, po prostu nie moje klimaty.

Mocno średnia książka. Najpierw przez 100 stron zastanawiałam się o co w ogóle chodzi, a potem większość wątków rozwinęło się ni z gruszki ni z pietruszki, a inne w ogóle nie zostały wyjaśnione. A to wszystko na jedynych 400 stronach. No nie polecam za bardzo chociaż sam motyw pogańskich bóstw, mądrych ludzi, silnych kobiet - całkiem fajny.

Sonia pracuje w redakcji i jako dziennikarka ma za zadanie napisać artykuł o wykopaliskach prowadzonych na cmentarzu koło kościoła. Okazuje się, że są tam najprawdopodobniej groby wampirów, więc prosi o pomoc ekscentrycznego archeologa. Dodatkowo interesuje się tą sprawą na własną rękę, co sprawia, że poznaje kościelnego adwokata, który przedstawia jej bardzo brutalne wizje...

Zachęcona ciekawym opisem sięgnęłam po "Czarownicę" z nadzieję na coś dobrego. I na tej nadziei się skończyło. Książka jest w najlepszym wypadku średnia. Oczywiście są elementy ciekawe, ale były one rzadkie. Głowna postać Soni miejscami mnie irytowała swoim niedojrzałym zachowaniem. Czasami miałam wrażenie, że czytam o jakiejś rozwydrzonej nastolatce. Nie wiem, czy taki...

Co ja się tej książki naszukałam po tym jak ją przeczytałam wypożyczoną z biblioteki. Tak mi się spodobała, że przeszukałam cały internet, aby ją mieć w prywatnych zbiorach i mam. Jest tu magia i dziennikarskie śledztwo, jest historia i rodzinne sekrety. Jest też próba oszukania przeznaczenia, które i tak na swoim postawi. Czarownica to bardzo przyjemna lektura, którą...

Dyskusje

• 2018