Sekretna herbaciarnia

Seria: Leniwa Niedziela
Wydawnictwo: Świat Książki
The Seafront Tea Rooms
Ag2S

Podnosząca na duchu powieść o sile płynącej z prawdziwej przyjaźni. Charyzmatyczna dziennikarka Charlotte ma wybrać najlepsze herbaciarnie Wielkiej Brytanii. Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w...

Podnosząca na duchu powieść o sile płynącej z prawdziwej przyjaźni.

Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w swoim artykule, a w zamian zgadza się uczestniczyć w rekonesansie. Wraz z inną stałą klientką, Séraphine, francuską au pair pasjonującą się wypiekami, podróżują po kraju, odkrywając urocze zakątki. Ale żadna z nich nie przeczuwa, że te podróże pozwolą im odkryć coś jeszcze…

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Hanna | 2016-03-09
Przeczytana: marzec 2016

Marzy mi się taka sekretna herbaciarnia....Moja przyjaciółka Aneta, powiedziała, że kojarzę jej się z herbatką:), dlatego też dostałam od niej tę książkę, która okazała się dla mnie kompletnym zaskoczeniem! Specjalnie czytałam ją wolno, bo nie chciałam, aby się ta historia skończyła. Nadmorska herbaciarnia z wieloma sekretami jest miejscem, w którym splatają się historię trzech kobiet a właściwie czterech ( mam tu na myśli jeszcze Letty). Gdy różne rzeczy dzieją się w życiu tych cudownych i uroczych dziewczyn, herbaciarnia jest tym specjalnym miejscem, w którym czas się zatrzymuje a czasem i się dzieją tam cuda:)
Dla mnie jest to opowieść o bardzo pięknej sile przyjaźni. Zrodziła się ona niespodziewanie i nadzwyczaj szybko a życie Charlotte, Kate, Seraphine było jak rodzaje herbaty....czyli czasem jak zielona - pełna harmonia, zdrowie i witalność, czasem jak biała lub żółta - najszlachetniejsze z herbat, taka właśnie była miłość, czasem też ich życie smokowało jak czarna herbata,...

książek: 1974
andzia12 | 2015-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Kolejna książka z serii Leniwa Niedziela:)
"Sekretna herbaciarnia" to opowiesć o sile kobiecej przyjaźni, o tym jak pomaga ona w trudnych momentach życiowych i zaklimatyzować się w nowej rzeczywistości.
Charlie pomaga siostrze, a przy okazji poznaje jak piekne może być życie, gdy odrywa się na moment od swojego życia.
Kolejna ciepła opowieść idealna na spokojną relaksującą niedzielę.

BagatElka | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Postanowiłam jak zwyczajna matka Polka,po ogarnięciu obowiązków w domu i zagrodzie,zająć się dopieszczaniem swej osoby.
Miły cień,miękki koc i lekka lektura.Niestety podczas czytania "Sekretnej herbaciarni" robiło mi się coraz bardziej mdło.Pomimo słodkości występujących we wszelkich kolorach i wzorach cała fabuła to pospolite czytadło.
Wszystkiego można się domyśleć już na początku a dalej jest to samo co w innych,nudnych obyczajówkach.
Wielbicieli lektur lekkich,łatwych i przyjemnych ,zachęcać nie trzeba a pozostali mogą przeczytać ale niekoniecznie muszą.
Ogólnie,bardziej mnie ta opowiastka zmęczyła i znudziła niż wprawiła w dobry nastrój.

PaniKa | 2016-01-21

Herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe. Pełne tajemnic, kuszących aromatów i niezwykłych smaków. Tutaj każdy może czuć się jak u siebie w domu. Spędzić miło czas na pogawędkach z przyjaciółmi, a przy okazji delektować się smakiem wyśmienitej i jedynej w swoim rodzaju herbaty.

Charlotte, zwana przez wszystkich Charlie pracuje jako dziennikarka. Podejmuje się napisania artykułu o najlepszych herbaciarniach Wielkiej Brytanii. Przez przypadek trafia do Nadmorskiej, która od razu wzbudza jej zachwyt. Kobieta chciałaby podzielić się swoim odkryciem z czytelnikami, jednak sama nie wie czy powinna. Tam poznaje Kathryn, samotną matkę, która prosi ją by nie opisywała Nadmorskiej w swoim artykule. W zamian obiecuje jej pomoc w poszukiwaniach najlepszych herbaciarni w okolicy. Dołącza do nich Seraphine, francuska opiekunka pasjonująca się wypiekami. Kobiety wyruszają w podróż po kraju, opisując miejsca które warto odwiedzić. Nie przypuszczają jednak, że będzie to początek wielkich zmian...

MałaPisareczka | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Czy jest coś lepszego na niedzielne popołudnie niż dobra książka połączona z przepyszną kawą bądź herbatą? Ja sądzę, że więcej szczęścia nie potrzeba. Ostatecznie niedziela to dzień, w którym w końcu możemy odpocząć, znaleźć czas dla bliskich... ale także i dla siebie! Właśnie dla takich oto chwil wydawnictwo Świat Książki postanowiło wydać ciekawą serię - Leniwa Niedziela - do której niedawno dołączył najnowszy tytuł: Sekretna herbaciarnia.

Daleko, daleko... aż w Wielkiej Brytanii jest sobie mała, skromna, a jakże cudowna herbaciarnia. Miejsce wyjątkowe szczególnie dla czterech wcale nie tak przypadkowo poznanych kobiet, które właśnie w niej odkrywają, jak wielka siła płynie z prawdziwej przyjaźni.

To właśnie do tej herbaciarni przybywa pełna charyzmy Charlotte - urodzona dziennikarka - która na swój następny artykuł wybrała stworzenie listy najlepszych herbaciarni Wielkiej Brytanii. I choć wie, że ta właśnie Nadmorska jest wyjątkowa stale zastanawia się, czy podzielić się tym...

eva40 | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Przyjemna lektura o przyjaźni, dobrej herbacie i podwieczorkach. Opisane herbaciarnie dają wyobrażenie starej spokojnej Anglii. Przyznaje, że czytając miałam ochotę na filiżankę dobrej herbaty i magdalenki według przepisu Seraphine. Szkoda, że w naszym kraju nie ma takich miejsc jak opisane w tej książce.

Magdalena | 2015-12-22

Najnowsza powieść z serii Leniwa Niedziela Wydawnictwa Świat Książki jest doskonałą okazją do zaparzenia przepysznej herbaty o ulubionym smaku i ułożeniu się w wygodnym fotelu, złapania oddechu w przedświątecznej gonitwie. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, a z kart powieści wydobywa się zapach świeżo parzonej herbaty. Zapraszam do "Sekretnej herbaciarni".

Charlotte zwana przez przyjaciół i rodzinę Charlie jest wspinającą się po szczeblach kariery dziennikarką. Właśnie rozstała się z narzeczonym, który wydawał się być mężczyzną jej życia, jednak zranił ją dotkliwie, więc Charlie poświęciła się pracy. Ma szansę otrzymać awans, dlatego z wielkim zapałem przystępuje do przygotowania materiału o najbardziej urokliwych herbaciarniach w Wielkiej Brytanii. W Scarborough trafia do niezwykłej herbaciarni, jednak stała klientka Nadmorskiej, Kat przekonuje Charlie, aby nie opisywała w swoim artykule herbaciarni, która jest swoistą enklawą dostępną dla wtajemniczonych. W zamian oferuje...

Anna-mojeksiążki | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu, za to idealnie sprawdza się dobra książka i kubek doskonałej herbaty. I jak pięknie mi się tym razem zgrało tematycznie :)

"Sekretna herbaciarnia" to ciepła i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i macierzyństwie, o poszukiwaniu swego pomysłu na życie.
Los sprawił, że ścieżki czterech kobiet splotły się i odmieniły swe życie. Poznajcie Letty, Kat, Charlie i Seraphine, bohaterki "Sekretnej herbaciarni".Wszystkie połączyło niezwykłe miejsce, jakim jest Nadmorska, klimatyczna herbaciarnia, którą prowadzi leciwa już Letty. To u niej znajduje spokój i ukojenie Kat, młoda matka samotnie wychowująca synka, która szuka pracy. Jest córką najbliższej przyjaciółki Letty i kimś bardzo jej bliskim. Tutaj kieruje swe kroki Charlie, młoda i ambitna dziennikarka, która pisze obszerny artykuł o angielskich herbaciarniach, a przy okazji pomaga swej siostrze i poprawia siostrzane relacje. Dołącza do nich Seraphine, francuska au pair, która...

Lenka | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

To zdecydowanie dobra lektura. Od pierwszego słowa do ostatniego słowa. Od pierwszego zdania do ostatniego. Kolejna książka o kobietach i w sumie dla kobiet, o przyjaźni, radości, szczęściu. Czytało się rewelacyjnie, język prosty, nie wyszukany i dzięki temu mogę bez problemu powiedzieć - lekka, łatwa, przyjemna i świetna.

Monika | 2016-05-03

Zasiadając do lektury „Sekretnej Herbaciarni” miałam pewne oczekiwania. Spodziewałam się , że już na samym początku ogarnie mnie aromatyczny zapach świeżo parzonej herbaty, a cała powieść będzie czymś w rodzaju smakowitego podwieczorku.
Niestety rozczarowałam się. Przedstawiona historia jest nieciekawa a bohaterowie płascy. Zacznijmy jednak od początku.
W trakcie lektury towarzyszymy trzem głównym bohaterkom. Poznajemy je wszystkie w trudnym dla nich okresie życia:
- Charlie – odnosząca sukcesy zawodowe dziennikarka, która żeby ostatecznie dowieść swojego dziennikarskiego geniuszu musi samodzielnie zredagować i stworzyć kolejny numer gazety. Zaznaczam, że zadanie nie jest proste, a czas goni.
- Seraphine – młoda dziewczyna, która zakochała się w kimś kogo z pewnością nie zaakceptują jej rodzice.
- Kat – zmagająca się z problemami finansowymi, samotna matka.
Trzy kobiety zrządzeniem losu wpadają na siebie w herbaciarni Nadmorskiej i od razu mocno zaprzyjaźniają. Jest to tak...