The Seafront Tea Rooms
Ag2S

Podnosząca na duchu powieść o sile płynącej z prawdziwej przyjaźni. Charyzmatyczna dziennikarka Charlotte ma wybrać najlepsze herbaciarnie Wielkiej Brytanii. Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w...

Podnosząca na duchu powieść o sile płynącej z prawdziwej przyjaźni.

Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w swoim artykule, a w zamian zgadza się uczestniczyć w rekonesansie. Wraz z inną stałą klientką, Séraphine, francuską au pair pasjonującą się wypiekami, podróżują po kraju, odkrywając urocze zakątki. Ale żadna z nich nie przeczuwa, że te podróże pozwolą im odkryć coś jeszcze…

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Hania | 2016-03-09
Przeczytana: marzec 2016

Marzy mi się taka sekretna herbaciarnia....Moja przyjaciółka Aneta, powiedziała, że kojarzę jej się z herbatką:), dlatego też dostałam od niej tę książkę, która okazała się dla mnie kompletnym zaskoczeniem! Specjalnie czytałam ją wolno, bo nie chciałam, aby się ta historia skończyła. Nadmorska herbaciarnia z wieloma sekretami jest miejscem, w którym splatają się historię trzech kobiet a właściwie czterech ( mam tu na myśli jeszcze Letty). Gdy różne rzeczy dzieją się w życiu tych cudownych i uroczych dziewczyn, herbaciarnia jest tym specjalnym miejscem, w którym czas się zatrzymuje a czasem i się dzieją tam cuda:)
Dla mnie jest to opowieść o bardzo pięknej sile przyjaźni. Zrodziła się ona niespodziewanie i nadzwyczaj szybko a życie Charlotte, Kate, Seraphine było jak rodzaje herbaty....czyli czasem jak zielona - pełna harmonia, zdrowie i witalność, czasem jak biała lub żółta - najszlachetniejsze z herbat, taka właśnie była miłość, czasem też ich życie smokowało jak czarna herbata,...

eduko7 | 2018-03-08
Przeczytana: 07 marca 2018

Pomysł z Herbaciarnią Nadmorską przypadł mi do gustu. Przytulna, ciepła. Podobnie jak jej właścicielka. Herbaciarnia stała się swoistą przystanią nie tylko dla czterech bohaterek, które odnalazły tam przestrzeń dla odnajdywania siebie, odkrywania siły przyjaźni i nie tylko. Chętnie przeniosłam się w przedwiosenne wieczory do tego urokliwego miejsca. Zaciekawiły mnie bohaterki oraz ich tajemnice. Doceniam też wagę podjętych przez Autorkę problemów.
Zaczynając lekturę pomyślałam, że jako wielbicielka herbaty odnajdę w niej podobne do siebie postaci i że będzie to jedna z tych pogodnych lektur. Rzeczywiście chwilami taka jest, ale ma też posmak goryczy. I to nie tylko ze względu na opisywane sytuacje, ale pewną powierzchowność w ujęciu trudnych tematów i nazbyt leniwy rozwój wydarzeń. I do końca nie wiem, podobnie jak w przypadku niektórych kompozycji herbacianych – nie w pełni mi odpowiada, ponieważ za dużo czy za mało w niej „tego czegoś”…

andzia12 | 2015-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Kolejna książka z serii Leniwa Niedziela:)
"Sekretna herbaciarnia" to opowiesć o sile kobiecej przyjaźni, o tym jak pomaga ona w trudnych momentach życiowych i zaklimatyzować się w nowej rzeczywistości.
Charlie pomaga siostrze, a przy okazji poznaje jak piekne może być życie, gdy odrywa się na moment od swojego życia.
Kolejna ciepła opowieść idealna na spokojną relaksującą niedzielę.

BagatElka | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Postanowiłam jak zwyczajna matka Polka,po ogarnięciu obowiązków w domu i zagrodzie,zająć się dopieszczaniem swej osoby.
Miły cień,miękki koc i lekka lektura.Niestety podczas czytania "Sekretnej herbaciarni" robiło mi się coraz bardziej mdło.Pomimo słodkości występujących we wszelkich kolorach i wzorach cała fabuła to pospolite czytadło.
Wszystkiego można się domyśleć już na początku a dalej jest to samo co w innych,nudnych obyczajówkach.
Wielbicieli lektur lekkich,łatwych i przyjemnych ,zachęcać nie trzeba a pozostali mogą przeczytać ale niekoniecznie muszą.
Ogólnie,bardziej mnie ta opowiastka zmęczyła i znudziła niż wprawiła w dobry nastrój.

PaniKa | 2016-01-21

Herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe. Pełne tajemnic, kuszących aromatów i niezwykłych smaków. Tutaj każdy może czuć się jak u siebie w domu. Spędzić miło czas na pogawędkach z przyjaciółmi, a przy okazji delektować się smakiem wyśmienitej i jedynej w swoim rodzaju herbaty.

Charlotte, zwana przez wszystkich Charlie pracuje jako dziennikarka. Podejmuje się napisania artykułu o najlepszych herbaciarniach Wielkiej Brytanii. Przez przypadek trafia do Nadmorskiej, która od razu wzbudza jej zachwyt. Kobieta chciałaby podzielić się swoim odkryciem z czytelnikami, jednak sama nie wie czy powinna. Tam poznaje Kathryn, samotną matkę, która prosi ją by nie opisywała Nadmorskiej w swoim artykule. W zamian obiecuje jej pomoc w poszukiwaniach najlepszych herbaciarni w okolicy. Dołącza do nich Seraphine, francuska opiekunka pasjonująca się wypiekami. Kobiety wyruszają w podróż po kraju, opisując miejsca które warto odwiedzić. Nie przypuszczają jednak, że będzie to początek wielkich zmian...

MałaPisareczka | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Czy jest coś lepszego na niedzielne popołudnie niż dobra książka połączona z przepyszną kawą bądź herbatą? Ja sądzę, że więcej szczęścia nie potrzeba. Ostatecznie niedziela to dzień, w którym w końcu możemy odpocząć, znaleźć czas dla bliskich... ale także i dla siebie! Właśnie dla takich oto chwil wydawnictwo Świat Książki postanowiło wydać ciekawą serię - Leniwa Niedziela - do której niedawno dołączył najnowszy tytuł: Sekretna herbaciarnia.

Daleko, daleko... aż w Wielkiej Brytanii jest sobie mała, skromna, a jakże cudowna herbaciarnia. Miejsce wyjątkowe szczególnie dla czterech wcale nie tak przypadkowo poznanych kobiet, które właśnie w niej odkrywają, jak wielka siła płynie z prawdziwej przyjaźni.

To właśnie do tej herbaciarni przybywa pełna charyzmy Charlotte - urodzona dziennikarka - która na swój następny artykuł wybrała stworzenie listy najlepszych herbaciarni Wielkiej Brytanii. I choć wie, że ta właśnie Nadmorska jest wyjątkowa stale zastanawia się, czy podzielić się tym...

eva43 | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Przyjemna lektura o przyjaźni, dobrej herbacie i podwieczorkach. Opisane herbaciarnie dają wyobrażenie starej spokojnej Anglii. Przyznaje, że czytając miałam ochotę na filiżankę dobrej herbaty i magdalenki według przepisu Seraphine. Szkoda, że w naszym kraju nie ma takich miejsc jak opisane w tej książce.

Magdalena | 2015-12-22

Najnowsza powieść z serii Leniwa Niedziela Wydawnictwa Świat Książki jest doskonałą okazją do zaparzenia przepysznej herbaty o ulubionym smaku i ułożeniu się w wygodnym fotelu, złapania oddechu w przedświątecznej gonitwie. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, a z kart powieści wydobywa się zapach świeżo parzonej herbaty. Zapraszam do "Sekretnej herbaciarni".

Charlotte zwana przez przyjaciół i rodzinę Charlie jest wspinającą się po szczeblach kariery dziennikarką. Właśnie rozstała się z narzeczonym, który wydawał się być mężczyzną jej życia, jednak zranił ją dotkliwie, więc Charlie poświęciła się pracy. Ma szansę otrzymać awans, dlatego z wielkim zapałem przystępuje do przygotowania materiału o najbardziej urokliwych herbaciarniach w Wielkiej Brytanii. W Scarborough trafia do niezwykłej herbaciarni, jednak stała klientka Nadmorskiej, Kat przekonuje Charlie, aby nie opisywała w swoim artykule herbaciarni, która jest swoistą enklawą dostępną dla wtajemniczonych. W zamian oferuje...

Anna-mojeksiążki | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu, za to idealnie sprawdza się dobra książka i kubek doskonałej herbaty. I jak pięknie mi się tym razem zgrało tematycznie :)

"Sekretna herbaciarnia" to ciepła i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i macierzyństwie, o poszukiwaniu swego pomysłu na życie.
Los sprawił, że ścieżki czterech kobiet splotły się i odmieniły swe życie. Poznajcie Letty, Kat, Charlie i Seraphine, bohaterki "Sekretnej herbaciarni".Wszystkie połączyło niezwykłe miejsce, jakim jest Nadmorska, klimatyczna herbaciarnia, którą prowadzi leciwa już Letty. To u niej znajduje spokój i ukojenie Kat, młoda matka samotnie wychowująca synka, która szuka pracy. Jest córką najbliższej przyjaciółki Letty i kimś bardzo jej bliskim. Tutaj kieruje swe kroki Charlie, młoda i ambitna dziennikarka, która pisze obszerny artykuł o angielskich herbaciarniach, a przy okazji pomaga swej siostrze i poprawia siostrzane relacje. Dołącza do nich Seraphine, francuska au pair, która...

Lenka | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

To zdecydowanie dobra lektura. Od pierwszego słowa do ostatniego słowa. Od pierwszego zdania do ostatniego. Kolejna książka o kobietach i w sumie dla kobiet, o przyjaźni, radości, szczęściu. Czytało się rewelacyjnie, język prosty, nie wyszukany i dzięki temu mogę bez problemu powiedzieć - lekka, łatwa, przyjemna i świetna.