Czarownica. Tom 2. Polowanie.

Okładka książki Czarownica. Tom 2. Polowanie. Anna Litwinek
Okładka książki Czarownica. Tom 2. Polowanie.
Anna Litwinek Wydawnictwo: Empik Go literatura piękna
Empik Go
2021-04-26
2021-04-26
czarownica

Książkę wymęczyłam okrutnie... albo ona mnie.

Książkę wymęczyłam okrutnie... albo ona mnie.

Pierwsza część Anny Litwinek "Czarownica" mnie oczarowała - klimatyczne małe miasteczko, brukowane ulice, sztuka, magia i romans. Chętnie więc sięgnęłam po drugą część, ale niestety okazała się wyraźnie słabsza. Książka jest dość rozwlekła, zabrakło budowania napięcia. Właściwie przez całą książkę czekałam na zawiązanie się akcji i ...nie doczekałam się. Może autorka planuje część trzecią, a druga jest jedynie długim przygotowaniem do niej?
Poza tym postacie są mniej rozbudowane psychologicznie - Sonia przedstawiona jest jako cięta i niespełniona młoda kobieta nadużywająca alkocholu. Aleksander Sot - typowy złoczyńca na wzór bajek Disneya. Przypomina mi wręcz Gargamela. Reszta postaci - dość bezbarwna. Jedynie chyba babcia Iwo, ma jakikolwiek chcarkter.
Pewnie sięgnę po trzecią część (o ile będzie) z ciekawości, ale czy warto było czytać drugą? Nie sądzę...

W sumie to mi się podoba 😀

W sumie to mi się podoba 😀

W zasadzie to tak trochę nie wiem po co powstał ten tom. Tak jak pierwsza część historii Sonii bardzo mi się spodobała, tak o drugiej w zasadzie mogę powiedzieć, że była o niczym. Nie posunęła opowieści o głównej bohaterce ani o krok, w dodatku zamiast silnej kobiety mamy zahukaną dziewczynę bez charakteru, a całej opowieść brakuje lekkości.
Mam nadzieję, że kolejna część, tak jak pierwsza, znowu będzie wypełniona magią, silnymi kobietami i akcją trzymającą w napięciu.

Mam nadzieję, że kolejna część,...

Druga część przygód Soni Hunamskiej, rudowłosej dziennikarki, dzięki której bawiłam się doskonale czytając pierwszą część jej historii.

Sonia nadal pracuje w redakcji, w międzyczasie próbując rozwinąć swoje czarodziejskie moce. Pomaga jej w tym Iwo i jego dziadek, znani nam już z części pierwszej. Niestety, osoba, której Sonia potrzebuje najbardziej, nadal pozostaje w śpiączce, więc na jej pomoc w tym momencie nie można liczyć. Jej przewodniczka po magicznym świecie, ciotka Hala, aby powrócić do naszego świata, potrzebuje pomocy Soni. Ta jednak nadal wydaje się zbyt słaba.

W międzyczasie na jej redakcyjne biurko trafia sprawa zaginionego z miejscowego kościoła obrazu. Rzecz o tyle dziwna, że obraz, namalowany przez miejscowego artystę, nie przedstawiał żadnej materialnej wartości. Dlaczego więc komuś tak bardzo na nim zależało, że nie tylko dokonał jego kradzieży, ale do tego uknuł misterną intrygę, aby rzucić podejrzenia na niewinną osobę?

Oczekiwałam wiele po kontynuacji „Czarownicy”, chciałam fajerwerków i wybuchów magii, wszakże Sonia już wie, że jest czarownicą, i ma świadomość swoich mocy. Zamiast fajerwerków dostałam jednak zimne ognie, zamiast magii, która miała atakować mnie z każdej strony, dostałam jej namiastkę zupełnie niezaspokajającą mojego apetytu. Sonia, zamiast rozwijać swoje zdolności, cofa się, waha, boi, wydaje się bardzo infantylna. Nie tak chciałam ją widzieć, miała być silną kobietą, świadomą siebie, swoich mocy i żyjącą w zgodzie z naturą i sobie podobnymi. Nie podoba mi się obraz słabej czarownicy.

Mam wrażenie, że Anna Litwinek nie bardzo miała pomysł na Sonię po przemianie. Może byłoby lepiej zakończyć na część pierwszej niż dać czytelnikowi tę słabiznę. Co więcej, wydaje mi się, że autorka będzie kontynuować serię. Wnoszę po tym, że Sonia chyba w końcu będzie musiała dojrzeć i zmierzyć się ze swoimi mocami. Czy ja chciałabym kontynuować tę przygodę? Po tej części mam ogromne wątpliwości, ale ja lubię zmieniać zdanie, więc kto wie? 😁

No i jeszcze okładka. Ja wiem, że nie ocenia się po niej książki, ale to po prostu jakiś maszkaron jest! Różowe obrzydlistwo, bleee 😊

Jeśli pierwsza część była świetna, to ta bije ją na głowę przez dużą ilość zwrotów akcji. Dodając do tego przemianę bohaterki, która niebezpiecznie otarła się o irytujący flow, mamy wynuchową mieszankę.

• Audiobooki
  • Po polsku

Dodaj cytat z książki Czarownica. Tom 2. Polowanie.