Bratobójca

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 2)
Wydawnictwo: Uroboros
Kinslayer
Casthaluth

Rozbite imperium Groźba wojny domowej unosi się nad imperium Shimy. Gildia Lotosu konspiruje w celu odnowienia dynastii i zdławienia rosnącego buntu przez zaprzysiężenie nowego szoguna. Nie pragnie on niczego więcej niż widzieć Yukiko martwą! Mroczne dziedzictwo Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu zostają okrzyknięci bohaterami. Ale sama Yukiko jest zaślepiona rozpaczą z powodu śmierci ojca....

Rozbite imperium

Mroczne dziedzictwo
Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu zostają okrzyknięci bohaterami. Ale sama Yukiko jest zaślepiona rozpaczą z powodu śmierci ojca. Wściekłość i jej zdolność słyszenia myśli powoli doprowadzają ją na skraju szaleństwa.

Nadchodząca burza
Rebelianci Kagé czają się w komnatach pałacu szoguna. Planują spisek w celu obalenia szoguna przed jego wstąpieniem na tron. Nowy wróg zbiera siły. Tymczasem po drugiej stronie oceanu Yukiko i Burru zmierzą się z wrogami, których nie pokona ani katana, ani tygrysi pazur.

źródło opisu: Wydawnictwo Uroboros

źródło okładki: Wydawnictwo Uroboros

glodnawyobraznia | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/05/lotos-musi-ponac.html
Drugi tom cyklu Jaya Kristoffa "Wojna lotosowa" zatytułowany "Bratobójca" ponownie przenosi nas do wzorowanej na Japonii steampunkowej Shimy, gdzie Yukiko i jej arashitora Buruu próbują odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości po śmierci shoguna Yoritomo.

Po dramatycznym finale "Tancerzy burzy" uciekinierzy ze stolicy udają się do siedziby Kagé w górach Ishii. Tam Yukiko stara się pozbierać po śmierci ojca, jednak zamiast odpocząć czuje się tylko gorzej, ma coraz intensywniejsze bóle głowy i zaczyna tracić kontrolę nad Przenikaniem... Tymczasem w jednej z pułapek wokół obozu zostaje znaleziona członkini Gildii z metalowymi odnogami na plecach, która chce przyłączyć się do powstańców i informuje ich, że rebeliantów w jej organizacji jest więcej. Jednakże nie wszyscy Kagé są chętni do przyjęcia w swoje szeregi Kina i jego koleżanki. Okazuje się także, że Hiro i Aisha wcale nie zginęli (ten...

Bursikowa | 2018-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2018

Druga część trylogii niczym nie odbiega od pierwszego tomu. A więc skąd ta niższa ocena? Bo za mało było tutaj dla mnie Yukiko i Buruu. Ale coś za coś. Autor w to miejsce zaserwował nam wyśmienitą ucztę nowych postaci. Nadal zachwyca pięknie wykreowanym światem, nadal mamy tu masę emocji. Historia nie wlecze się ani przez chwilę tylko wciąga konsekwentnie w swój klimat - świetny japoński klimat. Nie chcę się tu powtarzać z tym co już napisałam przy "Tancerzach burzy" ale to naprawdę świetna powieść. Kolejnym ciekawym i pomocnym zabiegiem dla osób, które zrobiły sobie sporą przerwę między tomami jest słowniczek postaci na samym początku książki. Rewelacyjny zabieg.

Polecam :)

Sylwka | 2018-06-25
Przeczytana: 16 czerwca 2018

W oparach lotosu – Bratobójca Jay Kristoff.
Jay Kristoff pierwszą odsłoną cyklu Wojny Lotosowej wprawił mnie w doskonały nastrój, który doprawił klimatem Kraju Kwitnącej Wiśni oraz innym, nieco lotosowym, spojrzeniem na steampunk. ;) Dlatego też z wielką przyjemnością, ale również z bardzo wysoko „podniesioną poprzeczką” przystąpiłam do czytania kolejnej odsłony cyklu z niezwykle uroczym Buruu pod tytułem Bratobójca.

Shogun nie żyje!
Wydawałoby się, że teraz wszystkie problemy będzie można odłożyć do szuflady i zapomnieć o nich przynajmniej przez najbliższych kilka miesięcy. Gildia Lotosu jednak nie pozwala na żadne rozprężenie. Od razu przystępuje do tłumienia buntów oraz do zaprzysiężenia nowego shoguna, który przez małżeństwo z siostrą zabitego ma być gwarantem przedłużenia dynastii.

Lotosowcy nie zapominają również o Yukiko. Dziewczyna ma zginąć! Ona tymczasem jako bohaterka wraz z Buruu staje się postrachem dla gildiarzy. Żądza zemsty po śmierci ojca jest tak wielka, że nie...

isobel | 2016-06-20
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Lotos musi płonąć

Rządy okrutnego szoguna Shimy wreszcie dobiegły końca: Yoritomo-no-miya poniósł zasłużoną śmierć z rąk tancerki burzy, odważnej i niepokornej Yukiko z klanu Kitsune.
Niestety. Wszystko wskazuje na to, że jednak jeszcze nie nadszedł ostateczny kres mrocznej epoki dla Shimy.

Imperium pogrąża się w coraz większym chaosie, a wizja wojny domowej niemal z dnia na dzień staje się coraz bardziej realna - rebelianci więc są zdeterminowani aby zniszczyć wszystkie plantacje trującego lotosu i uchronić swój kraj przed bratobójczą wojną. Gildia Lotosu zaś konspiruje w celu zdławienia rosnącego buntu, a także by wskrzesić dumną dynastię Kazumitsu. Gildia ma całkiem spore szanse powodzenia, gdyż po swojej stronie mają równie co oni żądnego krwi, spragnionego zemsty, potężnego sprzymierzeńca - najprawdopodobniej nowego daimyo Klanu Tygrysa i przyszłego szoguna Shimy. Ów sprzymierzeniec Gildii, nowy wróg - ktoś, kto powinien przecież dawno gryźć piach - z każdym dniem...

Wojna Lotosowa to seria obecnie bardzo popularna. Teraz praktycznie każdy czyta Tancerzy burzy i kolejne tomy, gdyż na rynku pojawiła się niedawno część trzecia, czyli zakończenie tej trylogii. Ja bardzo sporo oczekiwałam od książek Jaya Kristoffa, jednak po lekturze tomu pierwszego za Bratobójcę zabrać się nie mogłam, bo Tancerze burzy zawiedli. Nie tego się po nich spodziewałam i rozczarowałam się brutalnie. Świat stworzony przez autora jest bardzo skomplikowany pod względem polityki, społeczności czy chociażby mitologii, dlatego wydawało mi się, że niedługo po części pierwszej zabiorę się za drugą. Minęło kilka miesięcy i udało mi się po nią sięgnąć. Moje zdanie o tej trylogii nie uległo zmianie - ma sporo do zaofiarowania, a jednak czegoś wciąż brakuje.

Nad Imperium Shimy unosi się groźba wojny domowej. Po zabójstwie szoguna pojawili się kandydaci do przejęcia władzy, a rebelianci Kage chcą zapobiec posadzeniu na tronie kogoś nieodpowiedniego. Gildia Lotosu knuje, żeby ich...

atii_monster | 2018-08-15
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Sposób pisania autora to czysta poezja - po prostu zachwyca.

Oczywiście, jak można się domyślić, dynamika Yukiko i Buruu to magia - i tak naprawdę musiało być. Ponieważ Yukiko przechodzi najtrudniejszy czas w życiu i wątpię, by dała radę przetrwać bez Buruu. I bez względu na to, co jeszcze dzieje się w tej serii, niezależnie od tego, co jeszcze kształtuje, związek, Buruu i Yukiko wydaje się być fundamentalny.

Aha i przestajemy lubić Kina!

A Michi to moja bohaterka cichy zabójca, która poświęca wszystko dla osiągnięcia celu. Tak samo Hana - nowa postać w książce chwyta za serce, jej historia urzeka, upór i dobroć zjednały mnie do niech w mig.

Kiedy czytałam tę książkę, zauważyłam, jak często mówiłam: "Coooo! Jak często zaciskałam mocniej dłonie na okładce i jak często moje serce stawało na moment. Moja miłość do tej serii jest wysoce niewłaściwa, ale prawdziwa i wieczna.

Pati | 2018-07-02

Bratobójca jest drugą częścią trylogii Wojny Lotosowe. I jest równie dobra, jak nie lepsza od części pierwszej. Cały czas mocno zachwyca mnie świat stworzony przez autora, jest niezwykły i tak realny, jeśli nie zaczniemy dbać o środowisko. W tym tomie jest mniej Yukiko niż w części I, ze względu na wiele wątków toczących się równolegle, ale dla mnie jest to tylko na plus. Poznajemy wielu nowych bohaterów, a ich historie są dużo bardziej rozbudowane niż w części pierwszej. Akcja nie zalania ani na moment cały czas coś się dzieje a autor mocno nas zaskakuje a na koniec mamy wielkie WOW. Z wielką przyjemnością zabieram się za cześć III ostanią.

W sumie ciężko mi zdecydować - część lepsza czy gorsza? Z pewnością nieco nudnawa i przewidywalna, niektóre postacie niezmiernie denerwujące, ale z drugiej strony - rozwinięty wątek Kina, początek całkiem zręczny i nie monotonny (jak w pierwszym tomie). Ostatecznie godna kontynuacja, lecz nie skok wzwyż, na jaki liczyłam.

emczytelnik | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Skończyłam właśnie "Bratobójce" i nie wiem co powiedzieć sama. Książkę dostałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Uroburos. A ja sama jeszcze bardziej zastanawiam się jak mogłam przez tyle lat unikać tej powieści!

Ale do rzeczy! Skończyłam "Bratobójce" drugą część trylogii Wojen Lotosowych, i jestem... w mega szoku! Kotłuje sie we mnie tyle emocji przez zaskoczenie po gniew. Tak, gniew jest tutaj bardzo na miejscu.

Całą książkę gorzej mi się czytało niż "Tancerze burzy". Miałam wrażenie, że Jay Kristoff, który napisał tę powieść troche za bardzo ją rozwlekł, przez co często traciłam zainteresowanie (czego takim przykładem nie uświadczyłam w pierwszej części, którą przeczytałam jednym tchem! ). Jednocześnie miał dobrze rozplanowaną fabułę, ale tak jak już pisałam troche za mocno rozwleczoną. Moim zdaniem o 150 stron książka mogłaby być zmniejszona - napewno dobrze by jej to zrobiło. Oprócz tego książkę czytało się bardzo przyjemnie, miała kilka naprawde fenomenalnych momentów i...

salander | 2018-09-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: sierpień 2018

Tak jak nie wiedziałam co myśleć po pierwszym tomie, to BRATOBÓJCA rozwiązał całkowicie temat.
Boli mnie zdrada a to dowód na to że książka jest dobrze napisana - zżyłam się z bohaterami.
Ale z drugiej strony tak mi nie pasuje świat, szogun itp
Mam już 3 tom - kiedyś przeczytam