Bratobójca

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 2)
Wydawnictwo: Uroboros
Kinslayer
Casthaluth

Rozbite imperium Groźba wojny domowej unosi się nad imperium Shimy. Gildia Lotosu konspiruje w celu odnowienia dynastii i zdławienia rosnącego buntu przez zaprzysiężenie nowego szoguna. Nie pragnie on niczego więcej niż widzieć Yukiko martwą! Mroczne dziedzictwo Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu zostają okrzyknięci bohaterami. Ale sama Yukiko jest zaślepiona rozpaczą z powodu śmierci ojca....

Rozbite imperium

Mroczne dziedzictwo
Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu zostają okrzyknięci bohaterami. Ale sama Yukiko jest zaślepiona rozpaczą z powodu śmierci ojca. Wściekłość i jej zdolność słyszenia myśli powoli doprowadzają ją na skraju szaleństwa.

Nadchodząca burza
Rebelianci Kagé czają się w komnatach pałacu szoguna. Planują spisek w celu obalenia szoguna przed jego wstąpieniem na tron. Nowy wróg zbiera siły. Tymczasem po drugiej stronie oceanu Yukiko i Burru zmierzą się z wrogami, których nie pokona ani katana, ani tygrysi pazur.

źródło opisu: Wydawnictwo Uroboros

źródło okładki: Wydawnictwo Uroboros

Natalia | 2019-08-22

Lotos musi kwitnąć. Skóra jest silna, a ciało słabe. Te prawdy wpajano ludziom całe lata. Teraz ich świat wywrócił się do góry nogami. Wszystko, w co wierzyli, okazało się kłamstwem. Teraz, gdy prawda wyszła na jaw, mogą zdecydować o swoim losie.

Śmierć szoguna to najgorsze wydarzenie, jakie spotkało Shimę. Imperium pogrąża się w chaosie. Klany spiskują przeciwko sobie, rebelianci planują akcję, która ma zapobiec ceremonii ślubnej ostatniej przedstawicielki dynastii Kazumitsu z Hiro, daimyo Klanu Tygrysa. To nie jedyny problem Yukiko - tancerki burzy. Musi pokonać rozpacz, wściekłość po stracie ojca. Musi stawić czoło swoim demonom i nie wie, czy może liczyć na jakąkolwiek pomoc.

Pierwsze co sprawiło, że pokochałam tą książkę to humor. Buruu i jego zdanie na temat ludzkiej miłości. Po prostu cudo, nie mogłam przestać się śmiać. Fabuła nie pędzi, autor powoli buduje napięcie, łączy ze sobą wydarzenia i postacie. Dlatego pod koniec wpadamy w wir wydarzeń, pełny zwrotów akcji....

boziaczek | 2019-08-22

Kontynucja "Tancerzy burzy" zrobiła na mnie tak dobre wrażenie jak pierwsza część. Świat Yukiko i Buruu, ich niewiarygodne przygody, walka z niesprawiedliwością, a także nowe postacie - tak świetne odwzorowane przez autora, to wszystko sprawia, że trudno oderwać się od "Bratobójcy".
Połączenie mitologii japońskiej z fantastyką robiło na mnie w dalszym ciągu piorunujące wrażenie. Chylę czoła przed wyobraźnią Jay'a Kristoffa. Fantastyczna lektura! Takie książki chce się czytać!
Polecam!

Redhead | 2019-08-12

Drugi tom Wojny lotosowej jest dobrze napisaną kontynuacją Tancerzy burzy. A może nawet lepiej?

Shoguna już nie ma, ale nie oznacza to, że główna bohaterka ma dzięki temu mniej zmartwień. Wręcz przeciwnie, wciągnięta jest w wir wydarzeń, które miały swój początek w pierwszym tomie cyklu.

Autor cały czas wzoruje się na kulturze japońskiej — zapożyczenia znajdziemy w broni, wierzeniach, strojach i zwyczajach. Wkraczamy w świat, gdzie legendy ożywają na stronach książki, historie o bóstwach są barwne i przerażające, a nawet społeczeństwo podzielone jest na klany, których atrybuty i zwierzęta są bardzo spójne.

I w tym tomie dowiadujemy się o nich zdecydowanie więcej!

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

sznurowka | 2019-06-09
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Przeczytałam Bratobójcę kilka dni temu, ale jakoś nie mogłam się zabrać za napisanie opinii - głównie z tego powodu, że jestem zachwycona tym, co tam się stało. Właściwie to cała książka wypełniona jest różnymi wątkami, z których każdy następny zdumiewa i zachwyca mnie bardziej od poprzedniego ;-)
W tej części zarówno poznajemy kilkoro nowych bohaterów, jak i żegnamy się z niektórymi postaciami. Kage rosną w siłę, a jednocześnie mają coraz więcej problemów. Moc Yukiko również jest większa, ale tym samym trudniejsza do opanowania. Problemy Gildii rosną, ale jej członkowie wciąż wymyślają coś, dzięki czemu pozbędą się buntowników.
Czyli - Jay Krostoff powraca w najlepszym wydaniu, a Wojna Lotosowa robi się jeszcze bardziej ciekawa!
W tej części pojawiają się okrągłoocy gaijini, a historia zyskuje koleje wątki, których rozwinięcie (i zakończenie) nastąpi w kolejnym tomie (który już zaczęłam czytać^^).
Już dawno nie czytałam książki, która zaskakiwałaby mnie prawie w każdym...

Dominik | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Kwintesencja dobrej fantastyki, z wartką wypełnioną interesującymi wydarzeniami fabułą. Jeden z niewielu autorów wkładających mi na twarz uśmiech i cofających mnie 10 lat do tyłu

Cute-Little-Reviews | 2019-05-12

Shimę ogarnął chaos. Śmierć szoguna wywołała skrajne emocje u jego poddanych. Wybuch wojny domowej wisi w powietrzu, klany spierają się ze sobą, kto zajmie miejsce Yorimoto na tronie. Rebelianci rezydują nawet w pałacu szoguna. Po środku tego wszystkiego, znajduje się Yukiko. Zwycięstwo nie przynosi jej radości i nie jest w stanie dłużej wysłuchiwać ogłaszania jej bohaterem. Zaślepia ją strata ojca, z którą nie może się pogodzić. Umiejętność Przenikania zaczyna doprowadzać ją do szału, nieustannie narastając w siłę.

Gildia Lotosowa wykorzystuje rozłam w społeczeństwie, aby umocnić swoją pozycję. Knowania nie mają końca, gdyż zamierzają oni pełnić władzę. Wrogowie otaczają dziewczynę z każdej strony, a oczekiwania Kage wobec bohaterki wciąż rosną. Jak poradzi sobie młoda kobieta w obliczu straty, gdy największym przeciwnikiem zdaje się być jej własne ciało?

Po raz kolejny otrzymaliśmy stosunkowo powolną akcję, która...

owca626 | 2019-03-31
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2019

Bardzo dużo akcji pobocznej według mniej w większości przypadków kompletnie zbędnej. Dobre trzy czwarte książki...

Chwilami odnosi się wręcz wrażenie, że główną bohaterkę autor wcisnął na siłę. Wyślijmy Yukiko na drugi koniec istniejącego świata - po nic nie dający zwój i opiszmy to na dwóch stronach. Następnie trzy rozdziały o opróżnianiu nocników, trochę opisu pseudo miłości szpiega. Kolejna dwie strony książki o tym jak Yukiko wpada do morza więc teraz możemy napisać kilka rozdziałów o jej przyjaciołach, które nic nie wnoszą nowego do głównej fabuły i które można by podsumować jednym zdaniem...

Na siłę tworzenie tworzenie trylogii. Wiem że jest teraz moda na nie, ale to już przesada.

Za bardzo przewidywalna linia fabuły.

MrFatty | 2019-03-16
Przeczytana: 03 marca 2019

No tak tytułem wstępu, autor bardzo szybko wycofał się ze śmierci postaci w pierwszym tomie. "People die if they're killed"? Nie tutaj, drogi Shirou.
To negatywnie rzutuje na odbiór całej powieści, ale muszę przyznać, że autor poprawił swoje umiejętności prowadzenia opowieści. Sporo zwrotów akcji ciężko wcześniej przewidzieć, zużyte motywy są wykorzystywane w przemyślany sposób. Jest tu oczywiście trochę klasyki, jak dobrzy-ale-jednak-źli buntownicy, ale cieszę się, że do oryginalnego świata dołączyła ciekawa opowieść.
Niestety o ile poszczególne wydarzenia są całkiem ciekawe, to niestety dalej mamy tu postać złego władcy. Duża strata, liczyłem, że po pierwszym tomie będzie można akcję ruszyć do przodu w nieco bardziej oryginalny sposób. Bohaterowie też dalej są dość zerojedynkowi, tak naprawdę jedynie Kin w znaczący sposób się rozwija. Yukiko dalej jest dobra-ale-nie-do-końca, Buruu uczy się sarkazmu, w sumie chyba tyle.
Podoba mi się też motyw przedstawienia części wydarzeń z...

Shouri | 2019-03-13
Na półkach: Przeczytane, Lista 2019
Przeczytana: 03 marca 2019

To jest jedna z tych książek, które nie wiem jak ocenić, bo z jednej strony mnie nieziemsko frustrowała, a z drugiej nie mogę zaprzeczyć, że była dobra.

Najpierw plusy - autor najwidoczniej usłyszał narzekania wszystkich czytelników na styl poprzedniczki, bo 90% japońsko-słowotwórczych potworków zniknęło z drugiego tomu o wiele ułatwiając lekturę tej części. Definitywnie też ograniczył info-dumpy. A! No i plot-twisty - tutaj Kristoff zaszalał, bo zwroty akcji nie dość, że były mocne i robiły wrażenie, to jeszcze rzeczywiście zaskakiwały (powodu niestabilności mocy Yukiko w życiu bym się nie domyśliła).
Z minusów - nie do końca widzę sens we wprowadzaniu w tym tomie tylu nowych postaci. Np. po co tak naprawdę był wątek Nikt i jej brata? Albo aż tyle rozdziałów o Michi? Fragmenty z pobocznymi bohaterami nie potrafiły mnie wciągnąć i wybijały z rytmu czytania, bo... tak po prawdzie oni mnie nie obchodzili. Chciałam wiedzieć co z Yukiko, Buruu, Kinem, wioską Kage, ale cała reszta...

Wielokropek | 2019-02-11
Przeczytana: 03 lutego 2019

Bycie żywą legendą powinno być proste – powszechny szacunek i jasno określony cel. Bycie jednak kimś, o kim słyszano tylko w legendach bywa okupione wielkimi kosztami. Doskonale przekonała się o tym Yukiko, tancerka burzy, główna bohaterka Bratobójcy, czyli drugiego tomu Wojny Lotosowej autorstwa Jaya Kristoffa od wydawnictwa Uroboros.

Link do pełnej recenzji: https://wielokropekblog.wordpress.com/2019/02/03/bratobojca-recenzja/

Link do bloga: https://wielokropekblog.wordpress.com/
Link do instagrama: https://www.instagram.com/wielo_kropek/