Bratobójca

Okładka książki Bratobójca
Jay Kristoff Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Wojna Lotosowa (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Jakub Radzimiński
steampunk demony Japonia sciene fiction

Okładka książki Aurora. Przebudzenie. Amie Kaufman, Jay Kristoff
Ocena 7,5
Aurora. Przebu... Amie Kaufman, Jay K...
Okładka książki Auroras End Amie Kaufman, Jay Kristoff
Ocena 8,5
Auroras End Amie Kaufman, Jay K...

dotrwałem do 3/4 książki ale dalej nie dam rady a szkoda. Pierwsza mnie zachwyciła a druga mocno rozczarowała. Jest jak by płytka. Spodziewałem się czegoś innego. Pomysł niby dobry z tym ruchem oporu ale te rozdmuchane opisy. Jedyna dobra scena opisana była chyba na północy jak szukała mnichów, cała reszta mocno słaba

"Bratobójca" podobał mi się bardziej od pierwszego tomu, "Tancerzy burzy".

Książka wciąga od pierwszych stron i przez całą powieść utrzymuje podobny poziom. Na początku wyjaśnione zostało, co wydarzyło się w dniach następujących po zakończeniu poprzedniego tomu, nim autor przeszedł do nowych przygód.

Nie ma tutaj nachalnego wątku romantycznego, który często jest bolączką głównych bohaterów. Coś jest wspomniane, natomiast akcja nie kręci się wokół tego.

Doszło paru, ciekawych bohaterów i jestem ciekawa, jaką rolę odegrają w kolejnym tomie. Mam pewną wizję tego, ale nie wiem, czy zgodną z tym, co wymyślił autor.

Ciężko mi napisać coś więcej, bez przypadkowego zaspoilerowania. Natomiast jedno jest pewne - od drugiej połowy pierwszego tomu do końca drugiego poziom powieści jest utrzymany na dosyć wysokim poziomie i mam nadzieję, że się to utrzyma już do końca.

"Bratobójca" podobał mi się bardziej od pierwszego tomu, "Tancerzy burzy".

Nie ma tutaj nachalnego wątku romantycznego, który często jest bolączką...

Więcej intryg, więcej bohaterów, więcej emocji. To właśnie daje nam drugi tom Wojen Lotosowych, odkrywając przed nami nowe fakty, nowe karty, nowe prawdy. Autor świetnie od samego początku trzyma w napięciu i wciąga czytelnika w dalszą fabułę. Zupełnie nie mogłam od niej odejść i skończyłam lekturę w jeden dzień.

Dużo wątków, autor zapomniał o głównej bohaterce. Mieszał i namieszał, spory niesmak po pierwszej części.

Podobnie, jak w pierwszej części akcja nabiera tempa. Od połowy książki wręcz leci na łeb na szyję. Jest brzydka, brutalna i prawie czuć smród oparów trującego lotosu. Ale kurcze, jak to wciąga 😁

Genialny. Czytało mi się go zdecydowanie lepiej niz poprzedni. Wszystkiego bylo więcej, akcji emocji. A pewne sceny i zwroty akcji... Mialam wrażenie że najpierw autor doł mi w twarz a potem pudełko czekoladek na pocieszenie.

Zacznę może od tego, że pierwszy tom bardzo mi się podobał. Cały świat jest wykreowany fantastycznie a ogólny zarys fabuły jest ciekawy i ma potencjał. Niestety "Bratobójca" cierpi na syndrom drugiego tomu.

Wynudzilam się przeogromnie, moim zdaniem był on przegadany i poza wprowadzeniem kilku istotnych fragmentów do głównego wątku dostaliśmy kilka mniej istotnych motywów. Autor dał nam kilka zwrotów akcji, jedne były doskonałe, inne wręcz przeciwnie.

Mocno nierówny tom, w pewnym momencie główny wątek zupełnie się rozjeżdża na kilka mniejszych, zdecydowanie było to podbudowanie do finału w trzecim tomie jednak nie wyrwało mnie ono z kapci.

Podsumowując, wciąż jestem ciekawa co wydarzy się w ostatnim tomie zważywszy na kilka sytuacji, które trochę zamieszały lub dopiero zamieszają w relacjach między postaciami.

Jay Kristoff to świetny pisarz, oczywiście fabula książki bardzo ciekawa, fajny zwrot akcji, jednak moim zdaniem autor podszedł do niej zbyt ambitnie. Ciągły dramatyzm już nie jest niczym zaskakującym, dodatkowo bardzo nużące dla mnie opisy niczego do książki nie wnoszą, a tylko sprawiają że czytanie trwa rok i ma się ochotę zakończyć w połowie książki. Wiele wersów juz musialam omijać, bo było dla mnie za dużo. Okrojona wersja "Bratobójcy" moglaby być fantastyczna.
Książka nie zachęciła mnie do kontynuowania serii, tymbardziej że trzecia część również nie grzeszy skromnością w objętości.

Szogun został pokonany, a Yukiko planuje zniszczyć uprawę lotosu. Według mnie ta książka jest gorsza od "Tancerzów burzy". Poznajemy tutaj nowych bohaterów j jest dużo wątków ale w tym wypadku to nie jest zbyt dobre. Czasem siężko jest się połapać kto jest kim i łatwo się zgubić w akcji. Mam nadzieję że następna część będzie lepsza.

Autor zdecydowanie rozwija skrzydła w tej powieści dodając nam nowych i ciekawych bohaterów nie zapominając o głównych postaciach jakimi są Yukiko i Buruu ♥
Genialne jest to, że nie możemy przewidzieć tego co wymyśli autor i w jakim kierunku potoczy się akcja ponieważ zaskakuje nas na każdym kroku, już myślałam że Yukiko będzie pobierać nauki u jakiś odległych mistrzów a tu bum
! zdecydowanie sytuacja rozwinęła się inaczej, kiedy trafia w burzę z piorunami kolejne bum! kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.
Panie Kristoff wyobraźni panu nie brakuje to przyznać z przyjemnością muszę :)