Mroczny tron

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Trzy mroczne korony (tom 2)
Wydawnictwo: Moondrive
One Dark Throne
bunixx21

Zaskakująca w swoim przebiegu ceremonia Przyspieszenia dobiegła końca, a walka o tron wkracza w decydujący etap. Teraz każda z trzech sióstr musi stanąć twarzą w twarz z tym, czego boi się najbardziej. I nie jest to utrata życia w siostrzanej walce. Jedna z nich zmierzy się z odkryciem swojego śmiercionośnego daru, druga otoczona samymi wrogami będzie musiała zachować czujność na każdym...

Jedna z nich zmierzy się z odkryciem swojego śmiercionośnego daru, druga otoczona samymi wrogami będzie musiała zachować czujność na każdym kroku, a trzecia dowie się, że ma moc potężniejszą, niż kiedykolwiek się tego spodziewała.

W walce o tron Fennbirnu królowe są zabójcze jedynie dla siebie nawzajem.

źródło opisu: shop.moondrive.pl

źródło okładki: shop.moondrive.pl

Lockwood | 2019-04-11
Przeczytana: 31 marca 2019

Po drugi tom serii Kendare Blake sięgnąłem od razu po skończeniu pierwszej części. Po tym, jak wypadły 'Trzy mroczne korony', nie oczekiwałem już od kontynuacji wiele więcej niż sensownego uzasadnienia końcówki pierwszego tomu. Kto wie, może to właśnie ten obniżony poziom oczekiwań jest bezpośrednim powodem przyznania tej książce o jedną gwiazdkę więcej od jej poprzedniczki? Sami oceńcie, czy to dobrze świadczy o samej serii.

Na pierwsze i jednocześnie chyba największe rozczarowanie nie czekałem niestety zbyt długo. Mimo że akcja drugiego tomu ma miejsce bezpośrednio po wydarzeniach z Mrocznych Koron, uczucia i nastawienie wszystkich sióstr zdają się wywrócić do góry nogami. Zupełnie jakby to były nowe bohaterki lub - co wydaje się jeszcze gorsze - jakby autorce zwyczajnie pomyliły się imiona opisywanych postaci. Według mnie wiele w tej książce było momentów, gdy czyjeś zachowanie nie pasowało do danej osoby. Przynajmniej w pierwszej połowie Mrocznego Tronu. Później postanowiłem...

Natalia Króliczek | 2019-02-11
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

,,Mroczny tron„ nie wita nas niczym innym, mamy nadal te same problemy, zawody miłosne oraz całą masę pierdół, które można by było zamienić na coś bardziej wartościowego. Mimo to czytało mi się to trochę lepiej niż ,,Trzy mroczne korony„, może jest to spowodowane tym, że już wiedziałam czego się spodziewać lub tym, że polubiłam parę postaci. Fabuła toczy się powoli do przodu by na samym końcu pozostał lekki niesmak związany z faktem że to jeszcze nie koniec. Naprawdę tę serię można byłoby zakończyć w jednej 600 stronicowej książce.

Więcej na logikageeka.pl

malg0rzatka | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Po tym jak sobie zepsułam przyjemność z pierwszego tomu, postanowiłam sobie nie spoilerować drugiego. Kurde, to naprawdę było wyzwanie. Ale się udało! :) I czuję pewne zaskoczenie z powodu zakończenia. Albo jego braku...

Mroczny tron jest lepszy od I tomu. Ciekawszy. Królowe są lepiej napisane. Historia jest lepsza. Wszystko jest lepsze. I chcę, naprawdę chcę już trzeci tom! :D

Lara Croft | 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

Świetna książka. Podoba mi się bardziej od pierwszej części. Moją ulubienicą jest Katharine. Ciesze się że została królową i z jej zmiany charakteru. Oby taka została.

sznurowka | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

Zacznę od tego, że ten tom wciąga dużo bardziej od poprzedniego. Ponownie spotykamy się tu z trzema królowymi i ich przyjaciółmi, ale tym razem znamy bohaterów lepiej - są nam dużo bliżsi, a relacje między nimi niekiedy bardzo skomplikowane jeszcze bardziej nam ich przybliżają.
Mimo tego, że jak napisałam - książka bardzo mnie wciągnęła, to czasami bałam się zaczynać kolejny rozdział. Dlaczego? - Z obawy, że zostanie zabita królowa, której kibicuję ;) To uczucie towarzyszyło mi praktycznie do samego końca, który swoją drogą bardzo mnie zaskoczył.
Bardzo polecam!

Kinga Skrzypalik | 2018-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

„Tron przepełniony chęcią zdobycia władzy, bólu, tajemnic oraz śmierci.”

Poznajemy dlasze losy Mirabelli, Arisone i Kathrin. Znajdujemy się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zakończył się tom pierwszy.

Mam odczucia, że książka podzieliła się na dwie części. Pierwsza – dość spokoja, pokusiłabym się o stwierdzenie, że dość nudna- do, mniej wiecej, sto pięćdziesiątej storny. Od tego momentu nic nie jest takie jakby się wydawało i na pewno nie jest takie przewidywalne jak w pierwszym tomie.

Nie będę jedyna, która stwierdzi, że drugi tom jest dużo lepszy niż pierwszy. Jednak jest tez o wiele mroczniejszy, bardziej tajemniczy. Nie ukrywam, że w pewnych momentach sama się bałam.

Więcej na https://libraryofvelaris.blogspot.com/2018/08/mroczny-tron-kendare-blale.html

Lenka | 2018-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Akcja kontynuacji "Trzech mrocznych koron" rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym autorka porzuciła czytelników w pierwszej części. W efekcie, "Trzy mroczne korony" wydają się tylko rozgrzewką, wstępem do prawdziwej akcji, która rozgrywa się w "Mrocznym tronie" i na nim się nie kończy. Ponownie, akcja wydaje się urywać w najbardziej emocjonującym momencie. Choć tym razem przyjdzie polskim czytelnikom czekać o wiele dłużej na poznanie dalszych losów królowych i ich przyjaciół.

Ciąg dalszy: morderczynimarzen.blogspot.com/2018/06/mroczny-tron-kendare-blake.html

Mroczny Tron to ciąg dalszy przygód trzech nastoletnich sióstr, które rozpoczynają prawdziwą walkę o tron. Katharine po przejściach w Królestwie Brekcji stała się zupełnie inną osobą. Patrząc na nią, nikt nie zobaczy już nieśmiałej i przestraszonej dziewczynki. Katharina zmieniła się, ale czy na lepsze?

Cała recenzja dostępna na blogu, zapraszamy :)

Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Królowe mają rok na zabicie dwóch rywalek, aby wstąpić na tron i zostać królową ukoronowaną. Która z nich zostanie królową? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Która królowa zginie pierwsza? Czy którakolwiek z królowych będzie martwa

Tom przepełniony chęcią zdobycia władzy, bólu, tajemnic oraz śmierci.

Jeśli spodziewacie się po nim tego samego, co działo się w pierwszym tomie, czyli luźnego wprowadzenia, to byliście w błędzie. Czytając książkę, nie mogłam doczekać się rozwiązania tajemnic oraz poznania co stanie się na końcu. Gdy przeczytałam ostatnie słowa książki, nadal nie mogę uwierzyć, że coś takiego wydarzyło się na końcu. Nigdy nie podejrzewałabym, że K. Blake mogłaby zrobić coś takiego na samym końcu. Jeszcze osobie, przy której jesteśmy pewni do końca, że musi przeżyć.

Postacie w tym tomie stały się dojrzalsze, co widać już podczas czytania pierwszych rozdziałów.

Arsinoe pragnie nawet poświęcić życie, aby Mirabella nie skrzywdziła ludzi z Wilczego Źródła.

Mirabella...

Karolina | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Przeczytana w jeden dzień, co może powiedzieć wiele na temat tego jak bardzo potrafi ona wciągnąć. Emocjonująca, akcja dzieje się o wiele szybciej niż w pierwszym tomie, jest bardziej krwawo, szalenie i mrocznie. Na świeżo po skończonej lekturze jestem nieco zdenerwowana faktem, że muszę poczekać na wydanie kolejnego tomu by dowiedzieć się jak zakończą się losy trzech królowych. Pierwszy tom nie wzbudzał we mnie aż takich emocji.