Pejzaż śmierci

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Rarities Unlimited (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Die in Plain Sight
śmierć, obraz, zabójstwo

Z każdym wściekłym, ostrym pociągnięciem pędzla obraz nabierał wyrazu. Konrtrastowe cienie i strugi wody strzelały w górę niczym krzyki ciśnięte w ciemność nocy. ale kobieta nie mogła krzyczeć..." To suita śmierci - cykl trzech niezwykłych i przerażających obrazów. Potęga wyobraźni artysty była nieograniczona. Tak przynajmiej sądzi jego wnuczka, młoda malarka Lacey Quinn. Ale na aukcji dzieł...

To suita śmierci - cykl trzech niezwykłych i przerażających obrazów. Potęga wyobraźni artysty była nieograniczona. Tak przynajmiej sądzi jego wnuczka, młoda malarka Lacey Quinn. Ale na aukcji dzieł sztuki córka bogatego kolekcjonera dostrzega na nadgarstku ofiary namalowanej na jednym z obrazów bransoletkę swojej nieżyjącej matki. Przecież matka popełniła samobójstwo. A malarz uwiecznił na płótnie scenę zabójstwa.
Czy więc owe dzieła to efekt, płodnej fantazji artysty czy zapis makabrycznej prawdy? Elizabeth Lovell, autorka romantycznych thrillerów i powieści obyczajowych wydanych w ponad 30 000 000 egzemplarzy, mnoży przed swoją bohaterką kolejne zagadki. Wraz z Lacey zbliżamy się do rozwiązania tajemnicy fałszerstwa, zbrodni i sekretów wpływowej rodziny, odsłaniając fragment po fragmencie ponury pejzaż śmierci.

Szana | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Ciekawa, dość nieambitna, doskonała na plażę i daje trochę wytchnienia od rzeczywistości.

justyna | 2016-01-14
Dotti | 2015-12-02