Niewinna jak grzech

Okładka książki Niewinna jak grzech Elizabeth Lowell
Okładka książki Niewinna jak grzech
Elizabeth Lowell Wydawnictwo: Amber Cykl: St. Kilda (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
St. Kilda (tom 3)
Innocent as sin
Amber
2007-10-18
2007-10-18
Ewa Błaszczyk
przestępca zabójca dowody

Polecam, na początku około 15 stron dość zatłoczona faktami książka, ale uwierzcie warto przeczytać jeśli lubisz akcję, dreszczyk emocji, miłość, szpiegostwo i niezwyciężonych.

Wciagająca historia, z małym dreszczykiem - szybko się czyta :)

Wciagająca historia, z małym dreszczykiem - szybko się czyta :)

Książka mnie nie porwała. Na początku była strasznie dziwna. Nie miałam pojęcia, co może wydarzyć się dalej. Ale już po kilku rozdziałach miałam pewną wizję, jak może się historia zakończyć.

2087

Fajna książka sensacyjna z wplecionym wątkiem romansowym.W sam raz do czytania w trakcie podróży autobusem!!

Pod pseudonimem Elizabeth Lowell skrywa się skrzętnie Ann Maxwell, amerykańska autorka słynąca z bestsellerów wielu kategorii – thriller, sensacja, kryminał, romans – sztuk pół setki.
Talent? Wena? Inspiracja? Czy.. masówka?

Porażająca wszechstronność autorki daje się odczuć intensywnie w jej najnowszej książce „Niewinna jak grzech”. Objętościowo niepozorna, a znajdziemy w niej wszystko co w amerykańskiej prozie współczesnej najmocniejsze.

W lewym narożniku, czarny charakter – Sybirak, miedzynarodowy przestępca, splamiony krwią niewinnych handlarz bronią. Ewidentna kategoria ciężka.
W prawym (żeby nie powiedzieć praworządnym),amerykański bohater – jako że mowa o literaturze wyemancypowanej – w tej roli Kayla, znudzona , acz sumienna pracownica banku, teskniąca za podróżami i przygodą.

Co łączy tę dwójkę? Uprzedzam, że nie mamy tu do czynienia z tandetnym harlekinem, tylko literaturą kobiecą. Jeśli nie chodzi o sex, może tylko o pieniądze.

Uchylając rąbka tajemnicy, Kayla zostaje podstępnie wplątana w pranie brudnych pieniędzy i musi wybierać pomiędzy śmiercią z rąk płatnego mordercy a więzieniem.
W skrócie, sensacyjny kryminał.
Zawikłana fabuła upleciona z sensem i logiką, nie pzostawia miejsca na domysły, atakując z lekka wykładową retoryką polityczną. Pomimo przeładowanych informacyjnie dialogów, ksiażka trzyma w napięciu od samego początku i nie traci tempa do ostatniej strony.

Brzmi jak kawał męskiej literatury?
Nic bardziej mylnego, autorki nie da się wcisnąć na półkę kryminału i sensacji. W historie wplata się bowiem wątek romantyczny. W krytycznym momencie pojawia się tajemniczy mężczyzna. Intrygujący, z bolesną przeszłością, taki ‘czuły brutal’ z serii facet-idealny-a-do-tego-wolny .
Niezwykła sytuacja, w jakiej znalazła się nasza bohaterka, sprawia, że uczucie wybucha z nieokiełznaną mocą.

W tym momencie panowie odkładaja ksiażkę?
Możliwe, jednak – autorka stara się zachować równowagę pomiędzy akcją a romansem, dawkując wrażenia stylem zmiennym. Ewentualne przesłodzenia, łagodzi intrygą i zbrodnią.

„Niewinna jak grzech” serwuje nam koktajl literacki, wybierając co lepsze z czego popadnie. W rezultacie, akcja trzyma w napięciu, bucha pożądaniem i zaspokaja happy endem.

Literackie ‘Mission Impossible’? Owszem, jednak sięgając po bestseller literatury kobiecej – że nadmienię – prawdziwie amerykański bestseller, doskonale wiemy czego się spodziewać.

Sugestywny tytuł, ostrzegawcza okładka z tulipanem na czarnym tle – siegając po nią , nie spodziewamy się mądrej hisotrii o cieżkim życiu, ba! Nie chcemy słyszeć o takiej historii,
chcemy się zwyczajnie, bezczelnie i po prostu wyrwać z nudy codziennej. Powieść pani Elizabeth , zapewnia to szybko i skutecznie.

Dobry kawał fikcji, jednak zdecydowanie dla kobiet. Takich, co to czasem marzą o odrobinie romantycznej przygody, niekoniecznie realnej ale przyjemnie ekscytujacej. Zwłaszcza po cieżkim dniu, w nudnym biurze, w bury, jesienny wieczór.

Niestety.. nie dla mnie.

Talent? Wena? Inspiracja? Czy.. masówka?

o wiele ciekawsza niż zapowiadałby to tytuł. wciąga

o wiele ciekawsza niż zapowiadałby to tytuł. wciąga

Ciekawy kryminał.

Ciekawy kryminał.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Ebooki
  • Literatura amerykańska
  • Romans

Dodaj cytat z książki Niewinna jak grzech