Martwe słowa

Okładka książki Martwe słowa
Elizabeth Lowell Wydawnictwo: Amber Cykl: Rarities Unlimited (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Rarities Unlimited (tom 1)
Moving Target
Amber
2008-10-09
2008-10-09
9788324131938
Anna Krawczyk-Łaskarzewska
śmierć list tajemnica sekret

Powieść Elizabeth Lowell z założenia miała być thrillerem z wątkiem romantycznym. Zazwyczaj w tym gatunku, akcja jest tak wartka i ciekawa, że aby dowiedzieć się, jak zakończą się losy bohaterów, potrafię przeczytać książkę w kilka godzin. Ta zdecydowanie mnie nie wciągnęła i męczyłam się przy lekturze.

Pomysł autorki był wręcz wyśmienity. Dwoje ludzi łączą tajemnicze celtyckie manuskrypty, osiągające niebotyczne ceny na kolekcjonerskim rynku.
Serena posiada zaledwie cztery karty z tajemniczej Księgi Uczonych, a mimo to jej życie jest w niebezpieczeństwie i nie są to czcze obawy - za tę sprawę zginęło wcześniej już kilka osób, w tym jej babcia. Nie wiedząc, komu ufać, decyduje się przyjąć pomoc Erika Northa - eksperta od średniowiecznych dzieł. Serena i Erik z miejsca odczuwają ze sobą silną więź, więź silniejszą niż mijające wieki, łączącą ich z tajemniczymi, celtyckimi przodkami.

Chociaż Elizabeth Lowell należy do czołówki pisarek tworzących literaturę kobiecą, to powieść "Martwe słowa" mnie nie przekonała. Wątek bratnich dusz i miłości odradzającej się między ludźmi w kolejnych wcieleniach można było przedstawić w bardziej interesujący sposób. Mamy tu oczywiście również pościgi, wybuchy i trochę akcji agentów z firmy Rarities, ale toczące się między nimi dialogi bardziej męczyły i irytowały niż ciekawiły. Niestety, to książka dla najwytrwalszych miłośniczek gatunku. Ja nieprędko sięgnę po kolejne książki pani Lowell.

Pomysł autorki był wręcz wyśmienity. Dwoje ludzi łączą tajemnicze...

Lubię sobie przerwać czytanie czymś lekkim .Myślałam że typowy romansik a tu proszę dużo historii celtyckie miłości barwnie opisanej momentami za nudnawo ale ja lubię i mam dobre odczucia po przeczytaniu może nie wszyscy lubią takie rzeczy ale ja czasem po prostu odpływam przy ciekawym romansiku gdzie coś się dzieje naprawdę i myślę sobie że autorka trochę musiała zasięgnąć z historii skoro tak pięknie napisała o starych księgach,manuskryptach i pasjonacie starych ksiąg.
po za tym mowa jest o ludziach którzy gotowi zabić za kawałek błyskotki. Polecam

Myślałam, że to będzie typowy romans. Patrzę, kocham cię, kłócę się, kocham cię. A tu taka niespodzianka. Doskonały kryminał, do końca nie byłam pewna jak się skończy.

Na półkach: , , , ,

Na półkach: , , , ,

Dawno przy żadnej książce tak się nie wynudziłam. Męcząca fabuła, drętwe dialogi, nie ma tu niczego, co byłoby w mojej ocenie interesujące, zasługujące na pochwałę. A szkoda, bo sam pomysł był ciekawy. Raczej nie będę polecała tej książki.