Martwe słowa

Cykl: Rarities Unlimited (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Moving Target
9788324131938
śmierć, list, tajemnica, sekret
dona

Tajemnica bezcennego rękopisu i zbrodniczy spisek w powieści laureatki najważniejszej nagrody dla literatury kobiecej. Cztery strony - tyle zostało ze starego manuskryptu przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Teraz, po tragicznej śmierci babki, ocalałe stronice otrzymuje Serena - wraz z niepokojącym listem. Szybko odkrywa, że pożółkły pergamin kryje tajemnicę, za którą zginęło już wielu...

Cztery strony - tyle zostało ze starego manuskryptu przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Teraz, po tragicznej śmierci babki, ocalałe stronice otrzymuje Serena - wraz z niepokojącym listem. Szybko odkrywa, że pożółkły pergamin kryje tajemnicę, za którą zginęło już wielu ludzi. Zwraca się o pomoc do Erika, specjalisty od średniowiecznych rękopisów. Tylko on może ją ochronić, bo tylko on zna mroczny sekret księgi. I tylko on wierzy, że Serena może być jej następną ofiarą...

Mollinka_90 | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Powieść Elizabeth Lowell z założenia miała być thrillerem z wątkiem romantycznym. Zazwyczaj w tym gatunku, akcja jest tak wartka i ciekawa, że aby dowiedzieć się, jak zakończą się losy bohaterów, potrafię przeczytać książkę w kilka godzin. Ta zdecydowanie mnie nie wciągnęła i męczyłam się przy lekturze.

Pomysł autorki był wręcz wyśmienity. Dwoje ludzi łączą tajemnicze celtyckie manuskrypty, osiągające niebotyczne ceny na kolekcjonerskim rynku.
Serena posiada zaledwie cztery karty z tajemniczej Księgi Uczonych, a mimo to jej życie jest w niebezpieczeństwie i nie są to czcze obawy - za tę sprawę zginęło wcześniej już kilka osób, w tym jej babcia. Nie wiedząc, komu ufać, decyduje się przyjąć pomoc Erika Northa - eksperta od średniowiecznych dzieł. Serena i Erik z miejsca odczuwają ze sobą silną więź, więź silniejszą niż mijające wieki, łączącą ich z tajemniczymi, celtyckimi przodkami.

Chociaż Elizabeth Lowell należy do czołówki pisarek tworzących literaturę kobiecą, to powieść...

katarzyna12 | 2012-11-07

Lubię sobie przerwać czytanie czymś lekkim .Myślałam że typowy romansik a tu proszę dużo historii celtyckie miłości barwnie opisanej momentami za nudnawo ale ja lubię i mam dobre odczucia po przeczytaniu może nie wszyscy lubią takie rzeczy ale ja czasem po prostu odpływam przy ciekawym romansiku gdzie coś się dzieje naprawdę i myślę sobie że autorka trochę musiała zasięgnąć z historii skoro tak pięknie napisała o starych księgach,manuskryptach i pasjonacie starych ksiąg.
po za tym mowa jest o ludziach którzy gotowi zabić za kawałek błyskotki. Polecam

Szana | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Myślałam, że to będzie typowy romans. Patrzę, kocham cię, kłócę się, kocham cię. A tu taka niespodzianka. Doskonały kryminał, do końca nie byłam pewna jak się skończy.

Natula | 2017-02-23
sloneczko1891 | 2016-09-27