We mgle zbrodni

Wydawnictwo: Amber
Blue smoke and murder
list, morderstwo, obraz, zabójca
dona

Życie nie jest tak bezpieczne, jak się wydaje młodym. Idź do swojej dawnej kryjówki. W pierwszej chwili Jillian nie rozumie, co znaczą słowa listu, który napisała przed śmiercią jej ciotka. Szybko jednak zaczyna podejrzewać, że starsza pani została zamordowana. Zginęła, bo nie chciała wyjawić, gdzie ukryła cenne obrazy. Teraz płótna są własnością Jillian... Od tej chwili dziewczyna wie, że nie jest bezpieczna. Wynajmuje zawodowego ochroniarza. W obcym obojgu świecie marchandów i domów aukcyjnych mogą liczyć tylko na siebie, błądząc po omacku we mgle, która kryje twarz zabójcy.

mala5317 | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Kolejna książka, która okładką zupełnie nie zachęca do sięgania po nią. Zresztą co tu się dużo dziwić. Wydana ona została w Polsce w 2008 roku, więc już kilka lat temu. Wtedy zdecydowanie inna panowała moda na okładki. No ale cóż.... brzydką okładkę rekompensuje nam treść.

To oczywiście klasyczny romans ale w połączeniu z sensacją. Z góry uprzedzam że nie jest to romans historyczny, jak sugeruje nam to okładka. Dwa wspomniane wcześniej główne wątki się ze sobą przeplatają tworząc miłą lekturę do poduszki. Krótkie rozdziały sprawiają, że akcja nie jest sztucznie przeciągana przy długimi opisami. Więc w sumie zupełnie nie żałuję że po nią sięgnęłam. Udało mi się ją zakupić na jakiejś wyprzedaży za około 5 zł, więc według mnie to był dobry zakup, rekompensujący brzydką okładkę.

Co mogę wam powiedzieć o treści. Młoda dziewczyna, Jillian dziedziczy po swojej zamordowanej ciotce ziemię, dom i tajemniczą skrzynię w której znajdują się rodzinne obrazy. Szybko okazuje się, że obrazy...

saya1502 | 2012-07-15

Bardzo wciągająca książka. Nie mogłam się od niej oderwać.

Muniette | 2013-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 lipca 2013

Gdy Jill dowiaduje się o śmierci dawno niewidzianej ciotki, postanawia wrócić na stare rancho, gdzie przed laty wraz z matką znalazły schronienie. Znajduje tam tajemniczy list od zmarłej, który stanowi początek serii niebezpiecznych zdarzeń. Wszystko się zmieni, a ktoś będzie się starał, aby stare tajemnice nigdy nie wyszły na jaw. Rozpocznie się śmiertelnie niebezpiecznie gra, w której stawką będą nie tylko cenne obrazy.

Jill to całkiem przyjazna czytelnikowi postać. Nie irytuje, chociaż... Chociaż nie rozumiem, jak mogła studiować historię sztuki, a zarazem tak niewiele o niej wiedzieć. Zachowi może brak wykształcenia, ale jest znacznie bardziej obyty od niej. To on mówi jej wszystko o świecie, w którym nie powinna być nowicujszką.

Książka wciągająca, ale moim zdaniem za dużo w niej odniesień do malarstwa, sztuki itp. Trochę irytujące jest czytanie, co cenią w sztuce poboczni bohaterowie, których wątki nic nie wnoszą do akcji.

Zyraffka | 2013-02-07

Super