Venla

Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Cykl: Miasteczko Palokaski (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Venla
Maria Hanhinen
Ag2S

Mrożące krew w żyłach zakończenie trylogii Palokaski! Była policjantka, spec od przestępczości internetowej i psycholog szkolny, Miia Pohjavirta, straciła przed laty ojca i siostrę Venlę. Kiedy w krótkim czasie dwoje jej uczniów ginie w tajemniczych okolicznościach, zaczyna podejrzewać, że wszystkie te sprawy mają jednak jakiś związek z nią samą. Wyobraź sobie, że dowiadujesz się, o tym, że...

Mrożące krew w żyłach zakończenie trylogii Palokaski!
Wyobraź sobie, że dowiadujesz się, o tym, że twój chłopak był mordercą. Wyobraź sobie, że zabił nie tylko najbardziej lubianą dziewczynę na twoim osiedlu, ale także wnuka twojego przyjaciela. Wyobraź sobie, że zaledwie kilka godzin po tym, jak twój facet morderca spada ze skały i skręca sobie kark, ty znajdujesz w bagażniku BMW twojego terapeuty ciało kolejnej swojej uczennicy. Pięknej dziewczyny, która na spotkaniach z tobą nieraz mówiła, że boi się o swoje życie. A na pierwsze spotkanie z posiadaczem BMW umówił cię twój brat, który pracuje z tobą w tej samej szkole.
Już się boisz?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

rozoowa | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Cała trylogia warta uwagi. Bardzo przyjemny i lekki kryminał o jednak wartkiej akcji i wyjątkowo poplątanych relacjach międzyludzkich. Ja polecam, pochłonęłam wszystkie 3 w 3 dni 😊😊😊

goskrzys | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

No niby wszystko fajnie, ale jakoś tak rozczarowało mnie zakończenie. Jakby za bardzo po łebkach je skonstruowano, nie wyjaśniając tak naprawdę całej kryminalnej strony fabuły. Historia mnie wciągnęła, muszę przyznać. Ale żeby docenić wszystkie niuanse fabuły, trzeba znać poprzednie dwie części cyklu; jeśliby czytać "Venlę" jako samodzielny kryminał, wyszłoby raczej słabo...

W czasie lektury człowiek zaczyna podejrzewać coraz to inne osoby. Niby ogólny zarys całej afery kryminalnej jest znany od początku, ale jednak ciekawią motywy sprawców oraz to, czemu ostatecznie zdecydowali się mordować swoje ofiary. Szkoda tylko, że właśnie zabrakło jakiegoś podsumowania po rozwikłaniu całej sprawy. No, chyba że autorzy chcieli zostawić otwarty wątek, zostawiając sobie możliwość wydania kolejnej części cyklu?

Marta | 2017-02-07
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Trzecia i ostatnia super jak dwie pierwsze

Karolina | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: listopad 2016

Nie przemówiła do mnie. Całkowicie nie realna. Ale trzeba przyznać, że autorzy maja fantazję :)

Joemka | 2016-11-20

Zakończenie trylogii o miasteczku Palokaski jest wielkim rozczarowaniem. O ile poprzednie tomy, choć nie były zbyt dobre, potrafiły zainteresować, to trzeci tom nie ma nawet tego. Sprawia wrażenie historii, pisanej przez kilka osób, które nie czytały wcale tego, co napisał poprzednik. Wątki są pourywane, prowadzą donikąd, daty koszmarnie się rozjeżdżają. Wiarygodność psychologiczna, czy choćby konsekwencja charakterologiczna postaci- żadna( jedynie Miia konsekwentnie potrafi zjeść dwie duże pizze za jednym zamachem). Znaleziono jakieś zwłoki? To niech sobie leżą, dlaczego policja miałaby się tym zajmować. Sprawa tytułowej Venli, o której tyle się przez trzy tomy mówiło, rozwiązana tak jakoś na chybcika i bez przekonania. Ta książka to jakieś nieporozumienie.

Maggie | 2016-09-06

Poprawnie napisany thriller/kryminał, choć moim zdaniem najsłabszy w trylogii. Zakończenie odrobine chaotyczne, być może stąd moje rozczarowanie.

krak | 2016-08-14

Poniższa opinia odnosi się nie tylko do ostatniej części, lecz do całej serii. Przyznam, że zaufałem marce wydawnictwa, które wypuściło na rynek fińską trylogię kryminalną. Również kraj pochodzenia brzmiał nieco inaczej na tle skandynawskiej panoramy kryminału. Zaryzykowałem. Przebrnąłem bez trudu przez trzy tomy, by bez wyrzutów czytelniczego sumienia stwierdzić, iz była to strata czasu. Reklamowanie tego "dzieła" porównując je do "Twin Peaks", jest sporym nadużyciem, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Fabuła jest chyba najsłabszym punktem całej opowieści. Brak jakichkolwiek powiązań między wątkami. Ktoś ginie a my nie dowiemy się tak naprawdę, jaki był motyw morderstwa. Oprócz kilku koniecznych trupów (bo bez nich nie ma przecież kryminału) jest cała masa bezsensownych wątków pobocznych, które nie tyle odciągają nas od wątku głównego, co po prostu są i nie wnoszą nic do całej historii. Jak w dwóch pierwszych częściach liczymy na to, że obie nastoletnie śmierci nastoletnich tytułowych...

KobieceRecenzje365 | 2016-08-01

Ostatni tom cyklu Miasteczko Polakaski pt. Venla w stu procentach spełnił moje oczekiwania. Chciałam by coś mnie zaskoczyło, chciałam się bać i do końca rozwiązywać z Mią zagadki zaginięć młodych dziewczyn z miasteczka. Otrzymałam wszystko to, czego oczekiwałam, a nawet więcej.

Nie mogłam doczekać się momentu, aż odkryję wszystkie tajemnice, które autorzy tak zwinnie zagmatwali w całym cyklu Miasteczko Polakaski. W tej części wszystkich niewiadomych jest tak dużo, że sama nie wiedziałam co wydarzy się za chwilę. Mia znajduje w bagażniku swojego psychiatry zwłoki kobiety, a zagadki zniknięcia Noory nadal nie udało się rozwikłać. Dziewczyna poszła na tajemnicze przyjęcie i nigdy z niego nie wróciła. Na dodatek młoda policjantka odkrywa w lesie kolejne ciało kobiety, która ma przy sobie charakterystyczny wisiorek z aniołkiem. Wszystko sprowadza się do przeszłości Mii, do detektywa który prowadził śledztwo zaginięcia jej siostry. Sprawy zapętlają się, gmatwają i mieszają nam w...

Lily76 | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Z dużej chmury mały deszcz. Seria nie jest zła, ale na kolana nie powala.

książek: 2016
palalela | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 maja 2016

Jedna, wielka kpina! Człowiek czeka miesięcy dużo na ostatni tom trylogii, na zakończenie wciągającej a zarazem niepokojącej historii, a dostaje 205 zapisanych rozstrzeloną czcionką stron, które pochłania w godzin niespełna 3. W życiu nie domyśliłabym się, jakie będzie rozwiązanie, choć jestem niepocieszona, bo mało było w tym tomie pani psycholog. Mimo to: świetna. Bardzo żałuję, że taka krótka.