Najpiękniejsze opowieści pod choinkę

Okładka książki Najpiękniejsze opowieści pod choinkę Ewa Stadtmüller
Okładka książki Najpiękniejsze opowieści pod choinkę
Ewa Stadtmüller Wydawnictwo: Skrzat opowieści dla młodszych dzieci
48 str. 48 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Skrzat
2015-01-01
2015-01-01
48 min.

Proste historie ze świętami w tle, opisane w piękny i bezpretensjonalny sposób. Bez magii i bez Mikołaja, i chyba dobrze. Ale też bez rodziców podkładających prezenty, więc dla młodszych dzieci również się nadaje. Za to z pięknym przesłaniem, pełne ciepła, miłości i rodzinnej atmosfery. Dopełnione ciekawymi ilustracjami Kazimierza Wasilewskiego. Zdecydowanie polecam🙂

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla niejednej osoby. Przedświąteczna gorączka, pogoń za prezentami oraz przygotowanie wigilijnych potraw czy nawet strojenie mieszkania. W tym wszystkim jest coś niezwykłego, magicznego, każdy przeżywa to wszystko na swój sposób. Strojenie choinki, pierwsza gwiazdka i wymarzone prezenty to czego dzieci pragną najbardziej, czekają na ten dzień przez cały rok. W tym dniu zdarzają się rzeczy nadzwyczajne takie jak: Piesek i papużka znajdują nowy dom, dwie małe dziewczynki zasypiają w wymarzonym łóżeczku, którego nie miały.

Sześć świątecznych historii, które są magiczne i niezwykłe na swój sposób. Pełne uroku i świątecznego ciepła, które czyta się bardzo szybko. Uroku dodają bardzo piękne ilustracje. Historie jakie stworzyła autorka mają w sobie przesłanie, aby pomagać, nie zapominać o nikim i dzielić się z innymi. Opowieści są niezwykłe i przyjemne w odbiorze. Tak jak są niezwykłe święta Bożego Narodzenia.

Nie lubię przedświątecznej gorączki, zdecydowanie bardziej cenie w tych dniach luz, spokój, rodzinną atmosferę.

I taka właśnie jest ta książka. Spokojna, lekka, przyjemna, beztroska. Niczym kocyk otulająca w zimny wieczór, gdy za oknem śnieg i mróz.
"Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" od @wydawnictwo_skrzat to książka, która urzekła mnie prostotą nawiązaniem do tradycji, co ważne dla mnie- bez wspominania o religii.

Książeczka to zbiór kilku opowiadań w tematyce świąt, które poruszają to co moim zdaniem w tym czasie najważniejsze:
🎄 Dziecięcą beztroskę oczekiwania na prezenty
🎄 Pomoc innym
🎄 Czas spędzony z bliskimi
🎄 Budowanie wspaniałych wspomnień

Jeśli szukacie przyjemniej lektury na zimowe wieczory to z całego serca polecam. Książka ta będzie też świetnym prezentem, także jako książeczka do samodzielnego czytania.
Uroku historiom dodają piękne ilustracje, które skradły moje serce.

Książeczka, którą dzisiaj Wam pokażę to zbiór kilku niedługich, bardzo ładnych opowiadań w temacie Bożonarodzeniowym. W środku znajdziemy sześć opowieści. Każda z nich jest o kimś innym. Przeczytamy tutaj o małym chłopcu, dziadziu i koniku na biegunach, o małej, złotej rybce na choince, która spełniła ważne życzenie, o pomyśle na prezent dla kolegi z klasy, o biednym piesku, który właśnie w Wigilię odnalazł nowy dom, o zmarzniętej papużce i pani sąsiadce oraz o cudnym pomyśle dzięki któremu dwie małe, biedne dziewczynki dostały piękny prezent jakim jest piętrowe łóżko.

To naprawdę ładne, bardzo klimatyczne, życiowe i bardzo pouczające historie. Dzięki nim dziecko zrozumie jak ważna jest pomoc innych ludzi, ile dobrego można zdziałać w grupie, jak niewielkim kosztem można sprawić komuś ogromną przyjemność, jak dobrze jest być dobrym dla innych i to nie tylko ludzi, ale także zwierząt...

Ale ta książeczka to nie tylko ciekawa treść, ale także piękny wygląd. Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ja często popełniam ten błąd (pewnie jak wiele z Was). I muszę przyznać, że ta okładka przyciągnęła moje spojrzenie i wpadła mi w oko. Takie niby nic, ale ta zimowa sceneria, ten bałwanek, pruszący śnieg, domki wyglądające jak z piernika - od razu skojarzyło mi się to ze świętami Bożego Narodzenia i z pewnością o to właśnie chodzi :) A wewnątrz? Tutaj też jest co pozachwalać. Do każdego z opowiadań dołączone są dwie ilustracje, a musicie wiedzieć, że są to naprawdę bardzo ładne ilustracje, takie delikatne, idealnie oddają klimat tej książeczki, są bardzo kolorowe, śliczne... Okładka jest sztywna, czcionka natomiast duża, bardzo czytelna, przejrzysta. Całość jest po prostu godna polecenia :)

Gwiazdka tuż, tuż i każdy z nas przygotowuje się jak potrafi. Jedni organizują klasowe Wigilie, kupują kolegom prezenty na mikołajki, inni stroją choinki, pomagają biedniejszym lub zwierzętom. Zbiór świątecznych historii „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę” pełen jest ciepła, sentymentów, miłości. Dziadkowie kupują wnukom prezenty, o których sami w dzieciństwie marzyli i które dały im wiele radości. Basia dla swojej koleżanki robi na choinkę złotą rybkę i życzy, aby rodzice sąsiadki wrócili do domu na święta, Magda staje się uważnym obserwatorem otoczenia, aby kupić koledze wymarzony prezent, ciocia Dorotka adoptuje bezdomnego psa spotkanego w Wigilię, a dzieci łapią zagubioną papugę i dają ją w prezencie samotnej kobiecie, która bardzo cieszy się z towarzystwa ptaszka.
Ze wszystkich opowieści najbardziej podobała nam się „Szlachetna paczka” opowiadająca o szkolnym projekcie podarowania potrzebującej rodzinie piętrowego łóżka, materaców i kołder oraz maskotek. Zaangażowanie w niesienie pomocy biedniejszym jednoczy uczniów i daje im poczucie robienia czegoś naprawdę bardzo ważnego.
Oprawiona w tekturową, solidną, śliską okładkę i szyte śliskie strony jest trwała i estetyczna. Piękne ilustracje przyciągają wzrok dzieci, a niedługie opowieści sprawiają, że słuchają ich chętnie i przedszkolaki. Duża czcionka zachęca dzieci w wieku szkolnym do czytania.
Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. W czasie lektury interesujących opowieści autorka przemyca wzory pozytywnych postaw pozwalających na dyskusję o traktowaniu krewnych, kolegów i zwierząt.

Zbliżają się święta. Porządki, tworzenie ozdób, kupowanie prezentów, wystawy sklepowe i muzyka zewsząd płynąca, wprowadzają nas w magiczną atmosferę świąt. W tym czasie i nasze lektury niech będą bardziej świąteczne. Dla dzieci polecam pięknie wydaną i utrzymaną w świątecznym duchu książkę "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę".

Zawiera ona opowiadanie dziadka, który dostał na święta wymarzonego konika na biegunach, opowieść o złotej rybce na choince, przygarniętym piesku i uratowanej papużce, a także o szlachetnej paczce, dzięki której dzieci nie musiały już spać na ziemi.

"Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" to zbiór sześciu wzruszających opowiadań, wprowadzających w świąteczny nastrój i promujących święta rodzinne, nastawione na dawanie od siebie, a nie tylko na oczekiwanie prezentów od innych. Opowiadania te pokazują, że dawanie prezentów, zwłaszcza tych własnoręcznie przygotowanych i trafiających w potrzeby obdarowywanego może sprawić bardzo dużą przyjemność, dlatego też warto zastanowić się kto czego potrzebuje, z czego się ucieszy i właśnie tym go obdarować. "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" zwracają również uwagę, na to, że w tym świątecznym czasie wyjątkowo należy pamiętać o osobach samotnych i potrzebujących oraz, że liczą się przede wszystkim dobre uczynki i obecność najbliższych. W dzisiejszych czasach, tak bardzo nastawionych na materializm, to istotna sprawa, żeby dzieci wiedziały co tak na prawdę jest ważne. Opowieści będą świetną podstawą do rozmowy z dzieckiem na ten temat.

"Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" to wartościowa książka wprowadzająca w świąteczny nastrój, pokazująca, że w tym okresie, to nie prezenty liczą się najbardziej, a dobre uczynki i pamięć o innych. Książkę polecam dzieciom powyżej czwartego roku życia, ponieważ dla młodszych jej treść jest jeszcze zbyt trudna, nie wspominając o tym, że pierwsze opowiadanie poniekąd demaskuje Mikołaja. Najpiękniejsze opowieści będą idealnym prezentem na święta, ale ze względu na przekazywane wartości, będzie to świetna lektura o każdej porze roku.

Zdjęcia książki możecie zobaczyć na moim blogu, zapraszam

Zawiera ona opowiadanie dziadka, który...

Recenzja: http://magicznyswiatksiazki.pl/najpiekniejsze-opowiesci-pod-choinke-ewa-stadtmuller/

Historie o tematyce bożonarodzeniowej dostarczają maluchom niezwykłych przeżyć, są magiczne i zupełnie wyjątkowe, owocują jednocześnie w wartościowe przemyślenia i wywołują masę pozytywnych emocji. Wszystko to znaleźć można na kartach najnowszej książki Ewy Stadtmuller pt. "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę".

Ta urocza publikacja skrywa 6 niezbyt długich opowiadań. Najmłodsi znajdą tu historie opowiadające o przygotowywaniu świątecznych prezentów, o tym jak ważne jest aby przy wigilijnym stole zasiadła wspólnie cała rodzina, o radości jaka towarzyszy przedświątecznej krzątaninie i cudach jakie mają miejsce w tym czasie. Opowieści są niezwykłe i jedyne w swym rodzaju podobnie zresztą jak Święta Bożego Narodzenia.

Lektura jest pięknie zilustrowana, nastrojowa i tworzy w czytelniku wyjątkową świąteczną atmosferę. Duża czcionka zachęca do czytania młodsze, uczące się tego dzieci. Bajki, które się w niej znajdują napisane są bardzo ciepłym i budującym świąteczny nastrój językiem. Ma więc wszystkie te elementy, za które dzieci kochają książki.

Ta publikacja z pewnością rozgrzeje Was w mroźne zimowe wieczory, nastroi świątecznie i dostarczy maluchom radości przygotowując je jednocześnie do nadejścia Bożego Narodzenia tak by mogły te święta przeżyć również od strony duchowej. Polecam

Ta urocza publikacja skrywa 6 niezbyt długich opowiadań....

Niezwykły jest okres świąt Bożego Narodzenia, jak również samych przygotowań do Gwiazdki. To czas, kiedy spełniają się marzenia i dzieją wspaniałe rzeczy. A jakie? Takie jak na kartach zbioru opowiadań Ewy Stadtmüller "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę". Zabłąkana papużka stanie się najpiękniejszym prezentem dla samotnej kobiety, porzucony kundelek zyska nowy dom, a małe dziewczynki będą cieszyć się snem w nowym, cieplutkim łóżeczku pod pościelą w złote gwiazdki.

Książeczka zawiera sześć niedługich opowiadań utrzymanych w klimacie świątecznych przygotowań. Wszystkie opowieści są niezwykle wzruszające i ciepłe, tchnie z nich rodzinną atmosferą i miłością. Pozytywne wartości, jakimi przesiąknięte są wszystkie historie sprawiają, że warto zaprezentować je zarówno maluszkom, jak i troszkę starszym dzieciom. Empatia, współczucie, rodzinne więzi i wspomnienia, a także dobro w czystej postaci - właśnie tego dostarczają opowiadania Ewy Stadtmüller. Nie ukrywam, że kiedy czytałam je Milence, łamał mi się głos i zwilgotniały oczy...

Nie mniejszy zachwyt wzbudziła we mnie oprawa tej książki. Wydawnictwo Skrzat przyzwyczaiło mnie już do pięknych wydań swoich książek, wielobarwnych, starannych, takich, że aż chce się je brać w ręce. Najpiękniejsze opowieści pod choinkę prezentują się naprawdę ładnie. Twarda, lakierowana okładka otulona zimową aurą, piękne wykończenie każdej strony z wykorzystaniem typowo świątecznych motywów. Przy tej książeczce naprawdę można poczuć święta, zatem to idealny pomysł na prezent gwiazdkowy! Czcionka w książeczce jest duża i bardzo wyraźna, nawet moja czterolatka już swobodnie podczytuje opowieści zawarte w zbiorze :)

Ilustracje uzupełniające opowiadania zostały stworzone przez Kazimierza Wasilewskiego. To piękne, barwne i bardzo klimatyczne obrazki, które doskonale oddają nastrój Gwiazdki i idealnie pasują do tych uroczych historyjek. Podsumowując, warto w każdym aspekcie. Wartościowa treść, sympatyczne wykonanie, lekkie historyjki z fajnym przesłaniem, a do tego wspaniała oprawa graficzna. Polecamy gorąco!

"Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" to zbiór sześciu opowieści, które wprowadzają magiczny, świąteczny nastrój. Na 48 stronach poczytamy o ponadczasowym koniku na biegunach, własnoręcznie wykonanych ozdobach na choinkę, dylematach prezentowych, piesku przybłędzie, czy szlachetnej paczce. Poszczególne historie czyta się w kilka minut z ogromną przyjemnością.

Wszystkie opowieści są ciepłe i dzięki nim przenosimy się w wyczekiwany świąteczny klimat. Książeczkę możemy czytać tuż przed świętami lub w listopadzie. Jedno jest pewne, sprawia ona, że dzieci nie mogą doczekać się Świąt.

Ilustracje Kazimierza Wasilewskiego są przepiękne, magiczne i doskonale pasują do treści. Dodatkowo twarda oprawa i duża czcionka dodają uroku tej pozycji. Naprawdę warto mieć "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę" w swojej świątecznej biblioteczce.

Wszystkie...

• Otrzymana do zrecenzowania 2015
  • Skrzat
  • Synek czyta
  • Posiadam - przeczytane
  • Milenkowe czytanie
  • Przeczytane w 2015
  • D/M

Dodaj cytat z książki Najpiękniejsze opowieści pod choinkę