Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.

Okładka książki Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.
Joseph E. Stiglitz Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biznes, finanse
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2015-11-27
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-27
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364682803
Tłumacz:
Robert Mitoraj
Tagi:
ekonomia polityka kryzys globalizacja
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza. Jean-Paul Fitoussi, Amartya Kumar Sen, Joseph E. Stiglitz
Ocena 1,0
Błąd pomiaru. ... Jean-Paul Fitoussi,...
Okładka książki Na Krawędzi: Opowieści o Kryzysie Niall Ferguson, Joseph E. Stiglitz, praca zbiorowa
Ocena 6,6
Na Krawędzi: O... Niall Ferguson, Jos...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
61 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
402
383

Na półkach: ,

Kolejna ważna analiza na temat naszej gospodarki i postępujących nierównościach. Stiglitz, laureat Nobla koncentruje się przede wszystkim na gosp. USA w kryzysie po 2008 r., książka ma zatem charakter specyficzny i część wniosków odnosi się stricte do tego jednego kraju.
Mi nasuwały się oczywiste skojarzenia z Pikketym i przyznam że Kapitał w XXI bardziej do mnie przemawiał gdyż tamta pozycja była zdecydowanie b. oparta na liczba. Do tego była przekrojowa tj. analizowała różne kraje. Ja lubię tabelki i one mnie dopiero przekonują (zwłaszcza w ekonomii), zatem to Pikkety wg. mnie wykazał że postępujące nierówności są faktem. U Stiglitza tego "Dowodu" mi brakował, sam go sobie potrafiłem dopowiedzieć z innej książki, ale nie wszyscy sięgną po inne lektury.

Zatem otwarcie było takie sobie, dalej jednak było znacznie lepiej, Stiglitz doskonale czuje zależności w ekonomii i świetnie je pokazuje. Wskazuje na dotkliwe niesprawiedliwości w urządzaniu gospd. i analizuje kolejne aspekty prowadzonej polityki gosp. Pokazuje że uznawane często za jedyne właściwe rozwiązania wychodzenia z kryzysu, nie są oczywiste i wręcz mogą szkodzić. Zresztą realne efekty rozwiązań widać. Stiglitz niezwykle przekonującą pokazuje jak często możemy inaczej myśleć o pewnych aspektach kryzysu np o deficycie budżetowym czy ubezp medycznym.

Ponurym wnioskiem były z kolei obserwacje Autora że brak reakcji będzie budował negatywne postawy w społ. Tutaj Stiglitz częściowo nie trafia z optymizmem społecznego pozytywnego buntu. Książka powstała w 2012 (Pl wyd 2014) i Autor nie docenił możliwości populistycznego, a także prawicowego zwrotu. Z jednej strony jego obserwacja jest właściwa z drugiej dynamika społecznego niezadowolenia poszła w USA w zupełnie inną stronę.

Bardzo dobre jest też zakończenie, tu w przeciwieństwie do Kapitału w XXI w, są znacznie solidniej ukazane możliwe rozwiązania.

Polecam bo żyjemy w b. ciekawych czasach...

Kolejna ważna analiza na temat naszej gospodarki i postępujących nierównościach. Stiglitz, laureat Nobla koncentruje się przede wszystkim na gosp. USA w kryzysie po 2008 r., książka ma zatem charakter specyficzny i część wniosków odnosi się stricte do tego jednego kraju.
Mi nasuwały się oczywiste skojarzenia z Pikketym i przyznam że Kapitał w XXI bardziej do mnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    288
  • Przeczytane
    71
  • Posiadam
    15
  • Ekonomia
    10
  • Teraz czytam
    6
  • Ulubione
    3
  • Literatura faktu
    3
  • ZAKUPY
    1
  • Ekonomia_psycho-socjologia_2
    1
  • Do kupienia
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także