Od nerwicy do depresji. Jak sobie radzić z lękiem

Wydawnictwo: Ludowa Spóldzielna Wydawnicza
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320555004
zdrowie, medycyna
Aksamitt

Pierwszy kontakt z lekarzem psychiatrą często budzi pewne obawy... „Im częściej słucham o tego rodzaju obawach – pisze Autor – tym większa rodzi się we mnie chęć do wytłumaczenia wszystkiego, co wiąże się z chorobą i leczeniem w sposób prosty i zrozumiały. (...) świat, w którym żyjemy, wymaga od nas coraz więcej. Jesteśmy coraz bardziej obciążeni i w pewnych momentach czujemy, że nie damy już rady. Co robić w takiej sytuacji? Od czego zacząć? O tym będzie ta książka”

źródło opisu: http://www.matras.pl

źródło okładki: http://www.matras.pl

To mała książeczka, a może raczej broszura będąca dobrym pierwszym krokiem na drodze z poznaniem swoich problemów i możliwością ich rozwiązania. Moze stać się zachętą do podjęcia ostatecznej decyzji dla tych, którzy stoją przed wyborem do kogo zwrócić się o pomoc.
Tafliński przede wszystkim przygotowuje na rozmowę z psychiatrą, do którego nie zgłaszają się jedynie ludzie z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, ale każdy, kto cierpi na depresję, boryka się z negatywnymi emocjami, które przygniatają go w życiu codziennym, kto popadł w silne lęki, fobie itp.

Jak niepokój i lęk powoduje przewlekły stres. Kiedy ów lęk staje się jednostką chorobową i ma bardzo niekorzystny wpływ na naszą biologię powodując zaburzenia w procesach psycho-somatycznych. Mamy tu wyszczególnione zaburzenia lękowe i stresowe wraz z ich charakterystyką oraz nakreślony schemat działania pomocowego, jakiego może udzielić lekarz. Jest mowa o lekach, jakie łączy się z terapią psychologiczną.
Na końcu znajduje się...