Pierre the Maze Detective: The Search for the Stolen Maze Stone
Ag2S

Pierre, labiryntowy detektyw, ma sprawę do rozwiązania! Pan X, znany też jako złodziej-widmo, skradł z muzeum Kamień Chaosu, który wszystko przemienia w labirynt. Czy możesz odpowiedzieć na wyzwanie Pana X i pomóc Pierre’owi, a także jego asystentce Carmen, w przeprawie przez każdy z tych zdradliwych labiryntów? Nie ma czasu do stracenia. Wkrótce cały świat może się w nich zaplątać! Ta...

Pierre, labiryntowy detektyw, ma sprawę do rozwiązania!
Ta zachwycająco zilustrowana książka z labiryntami i zadaniami polegającymi na wyszukiwaniu szczegółów to przygoda, jakiej dotąd nie było!

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Wkp | 2016-01-16

CHAOS KONTROLOWANY

Z czym kojarzy Wam się książka z labiryntami? Prosty rysunek na kartce, po której czytelnik przesuwa ołówkiem od punktu „Start” do punktu „Meta” tak by dotrzeć bez zabrnięcia w ślepą uliczkę, to pierwsze skojarzenie, prawda? Jakim więc zaskoczeniem będzie dla Was ta książka, kiedy choćby tylko rzucicie okiem na jej zawartość! A co potem? Wiele godzin wspaniałej zabawy dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań!

Pierre to detektyw, ale detektyw niezwykły. Nie zaprzątają go codzienne problemy, z jakimi zmaga się policja, wręcz przeciwnie. Do akcji wkracza niezwykle rzadko, a to dlatego, że jest specjalistą od labiryntów. Kiedy tajemniczy złodziej, Pan X, kradnie z muzeum przemieniający wszystko w labirynty kamień chaosu, Pierre wraz ze swą asystentką, Carmen, zaczyna działać. Rusza na ulice Operyża, żeby przebrnąć przez labirynty, znaleźć ukryte przedmioty i dopaść złoczyńcę by przywrócić spokój.

Ale oczywiście nie poradzi sobie bez pomocy kogoś z...

Lubicie labirynty? Bo ja bardzo. To najlepszy sposób aby zabić nudę, poćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość, a przy okazji uruchomić szare komórki i przez chwilę pogłówkować. Zazwyczaj gdy myślimy o labiryntach, widzimy punkt wyjścia, trasę z większą lub mniejszą liczbą zakrętów i miejsce do którego musimy dotrzeć. Nic trudnego, prawda? Mogę was jednak zapewnić, że istnieją labirynty, w których nie tylko można się zgubić, ale i nie móc znaleźć drogi do wyjścia. Jesteście gotowi na niezapomnianą przygodę? No to zaczynamy!

„Detektyw Pierre w labiryncie” to bardzo specyficzna książka. Gdy tylko trafiła w moje ręce, wiedziałam, że będzie to coś wyjątkowego. Nie pomyliłam się. Na wstępie poznajemy bohaterów książki, w tym tytułowego Pierra, który będzie towarzyszył nam do samego końca książki. Kim jest ów Pierre, zapytacie? Jest detektywem, ale nie takim zwykłym, o nie! To labiryntowy detektyw, dlatego też nie jest zbyt często wzywany. Nie pokonuje bandytów, tylko labirynty. I to...

AnnaSikorska | 2016-02-01

Moją córkę naprawdę trudno czymkolwiek zainteresować, a ta książka jest u nas oglądana codziennie.
Wymieniam też parę innych, które u nas cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem i pozwalają rozwijać koncentrację.

Sukcesy w szkole i pracy w bardzo dużym stopniu zależą od umiejętności koncentracji. Im bardziej i dłużej potrafimy skoncentrować się na jednej rzeczy tym lepiej, ale w czasie koncentracji ważna jest też odpowiednia podzielność uwagi, z czym problem mają dzieci z niektórymi, mniej lub bardziej widocznymi, zaburzeniami. Dzieci z ADHD mają zbyt słabą koncentrację, przeskakują z zadania na zadanie nie kończąc go, dzieci z autyzmem często mają świetną koncentrację, ale nie potrafią jej ukierunkować, skupiają się na jednym wybranym przedmiocie i do niego ograniczają. Wszystkie małe dzieci potrafią się skupić na zadaniu tylko chwilę. Im mniejsze tym ta chwila jest krótsza, co doskonale wiedzą rodzice i opiekunowie próbujący czytać pierwsze książeczki: nim skończą...

bibi | 2016-01-22
Przeczytana: styczeń 2016

Oczopląsu można dostać od tej książki, natręctwa śledzenia czy wodzenia po krętych labiryntach pełnych niewiarygodnie dobrych szczegółów:) To książka+zabawa+gra+śledztwo w jednym. Pełno tu zagadkowej zabawy, wytężania swojej koncentracji i ćwiczenia spostrzegawczości. Rewelacja!

Dama_Karo | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, kiedy patrzę na tę książkę, to "ambitna". Nie są to bowiem proste labirynty, które dziecko rozwiąże w sekundę i to bez zbytniego wysiłku! W środku nie znajdziemy tylko dróg ze ślepymi uliczkami, o czym przekonacie się spojrzawszy na obrazki ze środka książki.

Książka jest połączeniem labiryntów, ćwiczeń na spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Dodatkowo mamy tutaj ciekawą fabułę - tytułowy detektyw Pierre ma za zadanie złapać przestępcę – Pana X! Ów złodziej wykradł bowiem z muzeum drogocenny kamień Chaosu. Pierre podejmuje wyzwanie i ze swoją wierną przyjaciółką Carmen rusza przez zawiłą sieć labiryntów. Po drodze zdarza się jednak wiele przygód pełnych zagadek i wyzwań. W dochodzeniu oczywiście pomaga czytelnik, bez którego detektywi na pewno nie daliby sobie rady!

Nie da się ukryć, że książka wymaga wiele koncentracji. Labirynty są duże (ponad dwie strony A4 każdy) i dosyć trudne. Musimy przy tym w każdym z nich znaleźć np. Złote...

książek: 1921
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Książki pobudzające kreatywność opanowały rynek. Wszystko zaczęło się od Zniszcz ten dziennik, czyli książki którą bez żadnych wyrzutów sumienia możemy zniszczyć poprzez zadania w niej zawarte. Później pojawiły się kolorowanki, dzięki którym człowiek ma się odprężyć, odstresować i skupić swoją uwagę na dobieraniu kolorów, cieniowaniu itd. Teraz popularne stały się książki, gdzie łączy się kropki i przechodzi labirynty.

Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu jest książką, w której musimy przemierzać labirynty, aby znaleźć skradziony przez Pana X, Kamień Chaosu. Dzięki tej książce możemy się wcielić w pomocników detektywa Pierra i jego asystentki Carmen i przemierzamy uliczki, miejsca w Operyżu.

Nie będę ukrywać, że ta książka skradła mi serce z dwóch powodów. Po pierwsze jej wykonanie zapiera dech w piersiach, a po drugie sprawiła mi ona...

Patsy | 2016-04-05
Przeczytana: marzec 2016

Czasem zdarza się tak, że sięgamy po książkę nie do końca zdając sobie sprawę o czym ona jest. Jak łatwo można się domyślić taką właśnie przygodę miałam z "Detektywem Pierrem w labiryncie". Nie wiem czemu, ale myślałam, że sięgam po pięknie ilustrowaną lekturę dla dzieci, dlatego odrobinę się zdziwiłam, kiedy odkryłam, że tylko w połowie moje oczekiwania zostały spełnione. Gdyż w rzeczy samej jest to książka ze świetną grafiką, jednak jej główną atrakcją są wplecione w nią labirynty - kto by pomyślał! Tak, czy siak, i tak wyszłam na swoje, gdyż pozycja ta okazała się świetną zabawą ;D.

Grafika jest zdecydowanie największą zaletą tej książki. Piękne kolory, wiele szczegółów oraz frapujący styl autora składają się na świetne przeżycie, zwłaszcza estetyczne. Podziwianie ilustracji bardzo często odwracało moją uwagę od samych labiryntów, czy towarzyszącym im zadaniom. A propos - muszę przyznać, że labirynty nie sprawiły mi żadnej trudności, jednak nie mogę tego samego powiedzieć o...

Sylwia | 2016-02-08

Przygoda czeka na człowieka! Tylko spokojnie, nie biegnij po walizkę, nie musisz się pakować. Wystarczy, że ukradniesz światu trochę czasu i wygodnie rozsiądziesz się z książką na kolanach. Już? To zaczynamy! Zapraszam do Operyża, gdzie z miejscowego muzeum został ukradziony osobliwy eksponat. Kamień Chaosu, który przemienia wszystko w labirynt. To niebywała gratka dla złodziei i wielkie zagrożenie dla miasta, które w błyskawicznym tempie zmienia się w plątaninę labiryntów. Na szczęście w Operyżu mieszka nietypowy detektyw Pierre, którego pasją są właśnie labirynty. Mimo, że jest świetnym specjalistą, Pierre nie jest w stanie sam schwytać porywacza, potrzebna mu jest jego asystentka Carmen oraz my, czytelnicy. To tutaj zaczyna się nasza rola. Detektyw Pierre w labiryncie to książka- gra. Na każdej stronie mamy do wykonania kilka zadań, kilka postaci do wypatrzenia w gęstym tłumie, a gdy to zrobimy- możemy ruszyć w pościg za Panem X, krętymi ścieżkami labiryntów.
Przestrzeń na...

Rydzynianka | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Mamy już dłuższy czas i ciągle wracamy. Niesamowita zabawa dla całej rodziny . Lupa
obowiązkowa 😊

Iwona_C_ | 2016-01-28
Przeczytana: styczeń 2016

Błądzenie wśród papierowych labiryntów to świetna rozrywka, a kiedy dodamy do tego poszukiwanie zagubionych elementów i ściganie złodzieja nad złodziejami to mamy gwarantowaną rozrywkę na długie godziny.

Z muzeum zostaje skradziony Kamień Chaosu. Odnalezienia go podejmuje się młody detektyw Pierre. Towarzyszy mu wierna przyjaciółka Carmen. Poruszając się po mieście, muzeum, zamku i wielu innych tyle ciekawych, co niebezpiecznych miejscach spotykają ciekawych ludzi i szukają ukrytych przedmiotów. Muszą też wykonywać trudne zadania zostawione im przez Pana X – najsławniejszego ze złodziei. Jednak czy uda im się złapać samego złoczyńcę?

Detektyw Pierre w labiryncie na tropie Kamienia Chaosu to książka, która zapewnia długie godziny wspaniałej rozrywki. Całość jest bardzo ładnie wydana – sztywna okładka, piękne ilustracje. Wszystko to sprawia, że z przyjemnością otwiera się tę księgę. A co czeka na nas w środku? Wyśmienita zabawa. Na początku myślałam, że raz-dwa rozwiążemy wszystkie...