Rok w przedszkolu

Seria: Rok w...
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dziecko, maluch, przedszkole
Ag2S

Witajcie w naszym przedszkolu! Tu się uczymy i bawimy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem, moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria wydaje przyjęcia dla lalek… Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią, wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę – psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Chodźcie, musicie wszystkich poznać!
„Rok w przedszkolu” zawiera dwanaście rozkładówek wprowadzających dziecko w życie przedszkolne. Miesiąc po miesiącu towarzyszymy bohaterom w czasie najważniejszych świąt i uroczystości. Obserwujemy codzienne zabawy i naukę. Dwie rozkładówki są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie.
Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi, odkrywając szczegóły kolorowych ilustracji.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

archiwista_cyklista | 2017-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 lipca 2017

Przeczytane razem z Tomkiem. Jedna z najciekawszych książek, jakie przeczytałem w życiu!

Jakub Czaplicki | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce

Kapitalna książka dla 2 latka. Ogląda bardzo często od paru miesięcy, za każdym razem znajdując nowe rzeczy.

nieperfekcyjnie | 2016-10-06
Przeczytana: 30 września 2016

Od dłuższego czasu na wielu blogach widziałam świetną serię "Rok w...", która została wychwalona już na wszystkie sposoby. Ze względu na to, że lubię książki obrazkowe, a do temat edukacji przedszkolnej jest mi bardzo bliski, nie zastanawiałam się długo i zaopatrzyłam w najnowszą część serii, czyli "Rok w przedszkolu".

Cała książka należy do dzieci ze Słonecznego Przedszkola, którym towarzyszymy w ważnych dniach i uroczystościach, jak pierwszy dzień w przedszkolu, Halloween, Święto Niepodległości, Mikołajki, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, topienie marzanny, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, majówka, Dzień Dziecka oraz wakacje. Jesteśmy z nimi w chłodne jesienne popołudnia, zimne zimowe poranki, ciepłe wiosenne dni oraz upalne letnie południa.

Przedszkolaki pozwalają nam wkroczyć do swojego świata, w jakim każde dziecko znajdzie rówieśników podobnych do siebie - tych, z...

Joanna | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Z początkiem września, zaledwie trzy tygodnie temu, rozpoczął się kolejny rok szkolny. Szkoły zapełniły się uczniami. Przedszkola zaś powitały w swych progach przedszkolaków. Dla części dzieciaków jest to kolejny rok edukacji przedszkolnej. Dla części zaś przedszkole to zupełna nowość, coś zupełnie nieznanego. Dla trzy czy czterolatka przedszkole to świat nieodkryty, który może odrobinę nawet przerażać. Wiadomo przecież, że nieznane budzi zaciekawienie, może jednak napawać odrobinę lękiem, zwłaszcza gdy z nieznanym ma zmierzyć się młody człowiek.

Warto zatem dziecko w adaptacji przedszkolnej wspomóc. Warto podsunąć mu książkę, która nie tylko pokaże, że strach ma tylko wielkie oczy, ale i da mu sporo radości i zabawy. Warto zatem sięgnąć po książkę Rok w przedszkolu, której autorem jest Przemysław Liput. Książka ta, to dwanaście barwnych i pełnych uśmiechu rozkładówek, z których młody czytelnik dowie się jak wygląda rok szkolny, miesiąc po miesiącu spędzone w przedszkolu. To...

Iwona_C_ | 2016-09-05

Rok w przedszkolu to ciekawa propozycja dla maluchów, które dopiero idą do przedszkola. Rodzice mogą im pokazać, co robi się w przedszkolu. Dzięki temu można przygotować dziecko na pierwsze dni w przedszkolu. Będzie mniej się bało nowych okoliczności i chętniej chodziło do przedszkola.

Mój synek już drugi rok chodzi do przedszkola, ale również chętnie ogląda tę książeczkę i sam opowiada mi, co jest na obrazkach.

Dodatkowym atutem jest ładne wydanie książki (na grubym kartonie) oraz zabawne ilustracje autorstwa Przemysława Liputa.

AnnaSikorska | 2016-09-01

„Rok w mieście” i „Rok w lesie” to u nas książki cieszące się największym powodzeniem. Wszystko dzięki bogactwu ilustracji, wielości przekazywanych informacji, przybliżaniu dzieciom zmian, jakie zachodzą w otoczeniu w ciągu roku. Jedne były one same zaobserwować, a inne musiały podejrzeć w książce. Jedna lektura pozwalała na opowiadanie o tym, co małym czytelnikom bliskie, a druga na podglądanie zwyczajów zwierząt.
Do naszych rąk niedawno trafiła kolejna książka, która wywołała równie wielki entuzjazm. „Rok w przedszkolu” to idealna lektura dla dzieci rozpoczynających przedszkolną przygodę oraz chodzących już do przedszkola. Mali odkrywcy znajdą w niej wszystkie bardzo ważne wydarzenia w roku, będą mogli przygotować się do zachodzących zmian, opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z nimi, co pozwoli na budowanie pozytywnych emocji wokół przedszkolnych obowiązków.
Na pierwszej stronie poznamy grupę przedszkolaków. Są to bardzo różne dzieci: jedne mają inny kolor skóry, inne są...

małgorzata pyzik | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Parę miesięcy temu, ogromnie zauroczyła cała moją rodzinę książka „Rok w lesie”, która cały czas zajmuje honorowe miejsce ma półce z lekturami syna. Ponieważ moje dziecko chodzi już do szkoły, nie brałam pod uwagę, że następny tom serii dotyczący przedszkola, tak bardzo go zainteresuje. A wszystko za sprawą fantastycznych, zabawnych ilustracji Przemysława Liputa. Syn z dużym sentymentem omawiał każda rozkładówkę, wspominając swój kilkuletni pobyt w przedszkolu, ciekawie komentując i żałując, że czegoś co autor pokazał na rysunku nie było u niego w sali. Obydwoje oglądnęliśmy ją dosłownie od kreski do kreski, po kilka razy, a zawsze stwierdzaliśmy, że poprzednio nam jakiś detal umknął. Niewątpliwie jej ogromną zaletą jest sposób jaki została wydana. Dwanaście dużych rozkładówek (jeden dzień z każdego miesiąca), grube, tekturowe kartki pozwolą spokojnie przetrwać niecierpliwość małych paluszków. Każda strona pełna szczególików, zabawnych elementów i mnóstwo możliwości do...

Dominika | 2016-08-18

Zabawa i nauka, czyli "Rok w przedszkolu" Przemysława Liputa
Janek i Krzyś ciągle żartują, Gosia lubi rysować, Maciek marzy o tym, by zostać superbohaterem, Franek to mały łasuch, który zawsze ma ochotę na małe co nieco, Hania uwielbia książki o zwierzętach i na dodatek zna wszystkie literki, jest też Szymon, który każdą wolną chwilę spędza w towarzystwie Uli. Sympatycznych, uśmiechniętych, wesołych i bardzo koleżeńskich dzieci jest w przedszkolu znacznie więcej, by ich poznać musicie otworzyć rewelacyjną książkę "Rok w przedszkolu" Przemysława Liputa.
"Rok w przedszkolu" to dwanaście rozkładówek wprowadzających dziecko w życie przedszkolne. Książka została podzielona na miesiące, a małym bohaterom towarzyszymy w czasie ważnych uroczystości i świąt. Dzieci bawią się i uczą, miło spędzają czas i codziennie chętnie wracają do przedszkola, zwłaszcza że nawiązały się już pierwsze przyjaźnie. Kolorowa i pięknie ilustrowana książka będzie doskonałym prezentem dla dzieci, które już...

Seria wydawnictwa Nasza Księgarnia zatytułowana "Rok w..." stale rośnie. I założę się, że nie ja jedna cieszę się z tego ogromnie. Gdy oglądamy z Natalką poprzednie części czyli Rok w mieście i Rok w lesie nawet zastanawiałam się co może być dalej. W polu? W oceanie? Kosmosie? Nie miałam pojęcia czego się spodziewać, ale wiedziałam, że gdy książeczka będzie już dostępna to na pewno będę musiała ją mieć. Uwielbiam te lektury. Natalka zresztą także ;)

Mamy zatem i część trzecią. Od razu powiem Wam, że te moje pomysły na kolejne części nawet nie umywają się do tego co zobaczyłam otwierając przesyłkę. Rok w przedszkolu to przecież fantastyczna sprawa! Nie raz próbowałam mojej Natalce wyjaśnić jak fajnie jest w przedszkolu. Ile się tam dzieje, co dzieci robią, jak mają zorganizowany czas. Ale te moje opowiadania nawet nie umywają się do tego, co zobaczyłam otwierając tą książkę. Tutaj jej autor przedstawił nam wszystkie ważne i mniej ważne wydarzenia. Pokazał poszczególne święta oraz...

bibi | 2016-08-16
Przeczytana: sierpień 2016

Dopracowane szczegóły, obserwowanie psot i fascynacji dzieci, zauroczenie pojedynczymi bohaterami i całym żywiołem grupowych zabaw i figlów. Przyjaźnie, konflikty, wspólne zabawy, radości i małe tęsknoty za własnym domem.
Zabawna kreska Przemysława Liputa dodaje dużo wdzięku bohaterom i bardzo uprzyjemnia odkrywanie przygód przedszkolaków. Pozwala na śledzenie ukrytych detali i mobilizuje do obserwowania roku, miesiąc po miesiącu.