Noc jaguara

Tłumaczenie: Jerzy Jan Górski
Wydawnictwo: Świat Książki
Night of the Jaguar

Niesamowity thriller kończący bestsellerową trylogię (Zwrotnik nocy i Dolina kości), połączoną osobą kubańskiego detektywa Jimmy Paza. W Miami, w przerażających okolicznościach, giną wpływowi biznesmeni. Na miejscu każdej zbrodni policja znajduje niezliczone odciski jak gdyby kocich łap. Tropy prowadzą ku pewnej egzotycznej religii, a sprawa, z którą zmierzy się Paz, zagraża zarówno bezpieczeństwu świata, jak i jego rodzinie... Tajemnicza atmosfera, perfekcyjna intryga, traktat o wielkich problemach naszej cywilizacji i chciwej naturze człowieka.

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 03 marca 2010

Thriller czasem z mętną fabułą, oparty na wierzeniach i trochę dla mnie woodo, nie mniej lubię takie wplecione watki fantastyki więc nie kuły mnie w oczy. Książkę czytało się szybko a główny wątek poprawnie zbudowany, książka więc na plus.

Karo | 2012-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2012

Nie zauważam w tej powieści fenomenu na miarę Stephena Kinga, jak głosi Denver Post, ale może po prostu mam zbyt zaszufladkowane wymagania jeśli chodzi o powieści SENSACYJNE.

Dla mnie sensacja powinna trzymać w napięciu praktycznie od początku, tymczasem historia Grubera tego nie robi, nawet na końcu nie ma typowego napięcia związanego z wyjaśnieniem się ciągu zdarzeń.
Fabuła jest zbyt rozwleczona, dość długo i obszernie opisywane są wątki osobiste zbyt wielu bohaterów. Mam wrażenie, że autor chciał uzyskać połączenie powieści sensacyjnej z obyczajową, ale nie bardzo mu to wyszło. Zdecydowanie na szkodę czytelnika, któremu losy bohaterów zaczynają się po prostu nudzić.
Do tego dochodzi chęć nadania książce mistycyzmu związanego z indiańskimi wierzeniami,co jest fajną ideą samą w sobie, niestety mocno gubi się on w monotonności fabuły.

Książkę uważam za słabą i raczej nie poleciłabym jej znajomym.

Melania | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Bardzo wciągająca książka, pełna akcji i zaskakujących elementów. Po ocenie na lubimyczytać.pl byłam średnio przekonana, ale teraz mogę z całym sercem polecić tą pozycję. Trochę nauki, magii, hiszpańskiego i Ameryki Południowej - czego chcieć więcej ;)

Sheri | 2011-01-01

Coś dla bardziej wyrafinowanych czytelników. Lubiących ładny język i styl. Trochę w tym filozofii, trochę magii i trochę akcji. Narracja toczy się swoim własnym, niekiedy leniwym rytmem i nie ma, co tu szukać dramatycznych pościgów, nagłych zwrotów akcji i nie wiadomo jakich tajemnic. Zamiast tego można się przekonać, co spotyka zbyt chciwych ludzi, którzy za nic mają sobie odwieczne prawa natury...

Konpos | 2014-02-10
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Jimmy Paz znów w akcji! Bardzo lubię ten klimat Nowoorleański z echem niewolnictwa w tle. Stara religia, czasy i wierzenia wplecione idealnie w nowoczesny kryminał. Do tego akcenty kulinarne dopełniają działa. Dobrze się czyta i długo pamięta. Ja na pewno sięgnę po kolejne pozycję Michael'a Gruber'a.

Nie zachwyciła mnie. Trudno cokolwiek o niej napisać... Jak dla mnie to beznadziejna. Nudna. Mało ukazane jakiekolwiek tajemnice. Na końcu coś tam się dzieje, ale to i tak mną nie rusza. W sumie to nie chce mi się pisać o tej lekturze. Cóż.. nie polecam..

Koala123 | 2015-04-08
Przeczytana: kwiecień 2015

Tłumaczenie tej książki na język polski to jest skandal. Podobno ten tekst przeszedł redakcję merytoryczną i techniczną oraz korektę, ale nikt jakoś nie wychwycił pominiętych fragmentów tekstu, przeinaczeń, błędów merytorycznych! To w ogóle nie powinno zostać wydane.

scorpekx | 2016-11-24
Anita | 2016-08-30