Zwrotnik nocy

2006-08-01
2006-08-01
Andrzej Grabowski
kryminał woodu Floryda

Mam problem z oceną książki. Z jednej strony nie do końca moja bajka, a z drugiej strony nie można odmówić autorowi wiedzy i przygotowania książki. Bardzo dużo opisów, które zaczynały mnie nużyć. Miałam problem z wciągnięciem się w fabułę. Pierwszy raz czytałam książkę, która bazuje na voodoo, santerii i innych dziwnych zjawiskach. Jednak było to ciekawe dla mnie. Połączenie wątków głównej bohaterki, rytualnych mordów i policjanta było dosyć ciekawe. W zasadzie to te morderstwa schodzą na dalszy plan, tematem przewodnim jest voodoo, jego założenia, czarownicy itp.

Pierwszy raz słyszę o tym pisarzu, bobrze trafiłem.Thriker 📒 mocno mnie zachwycił,mamy tu dużo wierzeń afrykańskich🐘,jest tu nie tylko USA,ale i Nigeria🇳🇬,oraz Mali 🇲🇱,poznałem ciemną stronę Miami.

Książka fajna, wartka akcja, jednak dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z antropologią kulturową część wywodów może okazać się nużąca. Aczkolwiek polecam gorąco, choćby dla rozszerzenia horyzontów i rozbudzenia wyobraźni.

Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do tego typu literatury. Nie ukrywam przebicie się przez kilkadziesiąt pierwszych stron nieco mnie znużyło, ale nagle okazało się, że jest ciekawie i nie mogłem się doczekać dalszego rozwoju akcji. Polubiłem klimat książki i nawiązania do dawnych wierzeń i rytuałów. Polecam!

Jest voodoo, jest santeria to jest plus ;)

A tak obiektywnie to dosyć dobry kryminał/thriller/sensacja.

Jest voodoo, jest santeria to jest plus ;)

A tak obiektywnie to dosyć dobry kryminał/thriller/sensacja.

Fajna książka trzymająca w napięciu z dużą dawką magi i czarów.

Fajna książka trzymająca w napięciu z dużą dawką magi i czarów.

Książkę przeczytałem jako ostatnią część trylogii. I całe szczęście, bo gdybym zaczął od początku, następnych części bym na pewno nie przeczytał. Strasznie duży bełkot na temat magii afrykańskiej. Pełno zwrotów w dziwacznym języku. I te bełkotliwe rozdziały gdzie narratorem jest kobieta. Męczyłem ją ponad tydzień, a za każdym razem jak po nią sięgałem to było głośne westchnienie. Szkoda. Gruber ma u mnie BANa :)

Książka przepełniona afrykańskimi obrzędami.Dobra sensacja zgłębiająca tajemnicze rytuały.Dla fanów gatunku fajna.Dla mnie trochę za dużo tych czarów.Ale przeczytać można.

Za dużo afrykańskich zwrotów. W thrillerach szukam napięcia, wrażeń i akcji, których tu nie znalazłam, zatem dalszych przygód z Gruberem nie planuję..

• Pożyczone od siostry
  • Do kupienia
  • Kryminal
  • Papier

Dodaj cytat z książki Zwrotnik nocy