Zwrotnik nocy

Tłumaczenie: Andrzej Grabowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jimmy Paz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Tropic of Night
83-7391-139-1
kryminał woodu Floryda

Thriller o mrocznej, halucynacyjnej atmosferze - seria rytualnych mordów wstrząsa Miami - tajemnice szamanizmu i afrykańskiej magii Czy serii strasznych zbrodni w Miami są winne ... czary i magia . W śledztwo w sprawie makabrycznych zbrodni włącza się Jane Doe , pani antropolog, która w Afryce badała i uczyła się magii, a po powrocie upozorowała samobójstwo. Tylko ona zna imię mordercy i ma pewność, że obok racjonalnego świata istnieje drugi, nieprzewidywalny i przerażający wymiar rzeczywistości.

Gośka | 2011-09-11
Przeczytana: marzec 2009

Książka przepełniona afrykańskimi obrzędami.Dobra sensacja zgłębiająca tajemnicze rytuały.Dla fanów gatunku fajna.Dla mnie trochę za dużo tych czarów.Ale przeczytać można.

Konpos | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2012

Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do tego typu literatury. Nie ukrywam przebicie się przez kilkadziesiąt pierwszych stron nieco mnie znużyło, ale nagle okazało się, że jest ciekawie i nie mogłem się doczekać dalszego rozwoju akcji. Polubiłem klimat książki i nawiązania do dawnych wierzeń i rytuałów. Polecam!

jerusalem | 2012-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2012

Książkę przeczytałem jako ostatnią część trylogii. I całe szczęście, bo gdybym zaczął od początku, następnych części bym na pewno nie przeczytał. Strasznie duży bełkot na temat magii afrykańskiej. Pełno zwrotów w dziwacznym języku. I te bełkotliwe rozdziały gdzie narratorem jest kobieta. Męczyłem ją ponad tydzień, a za każdym razem jak po nią sięgałem to było głośne westchnienie. Szkoda. Gruber ma u mnie BANa :)

Marta | 2011-01-10

Za dużo afrykańskich zwrotów. W thrillerach szukam napięcia, wrażeń i akcji, których tu nie znalazłam, zatem dalszych przygód z Gruberem nie planuję..

Emma | 2014-12-24

Książka fajna, wartka akcja, jednak dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z antropologią kulturową część wywodów może okazać się nużąca. Aczkolwiek polecam gorąco, choćby dla rozszerzenia horyzontów i rozbudzenia wyobraźni.

Bartłomiej Starobrat | 2014-01-02

Jest voodoo, jest santeria to jest plus ;)

A tak obiektywnie to dosyć dobry kryminał/thriller/sensacja.

LOKI | 2013-01-26
Przeczytana: 2011 rok

Fajna książka trzymająca w napięciu z dużą dawką magi i czarów.

Myszata81 | 2016-10-19
ornel | 2016-09-13