Sheri 
https://pl.pinterest.com/trefl100
Muszę zrobić porządek na koncie. I tak zrobię, gdy znajdę więcej czasu. Napiszę parę opinii do książek, do których opinię chcę napisać. A także uzupełnię swoje półki.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 9 godzin temu
Teraz czytam
 • Cinder
  Cinder
  Autor:
  Ulice Nowego Pekinu zapełniają ludzie i androidy. Szaleje śmiertelna zaraza. Bezlitośni księżycowi ludzie patrzą z kosmosu, czekając na swoją okazję. Nikt nie wie, że los ziemi spoczywa w rękach jedne...
  czytelników: 5789 | opinie: 388 | ocena: 7,87 (2336 głosów) | inne wydania: 2
 • Hubal
  Hubal
  Autor:
  Henryk Hubal-Dobrzański to legenda. Ostatni żołnierz września. Zbuntowany duch gnębiący Niemców w dawno już okupowanym kraju. Poprzez bagna i zawieruchę wojny, zasadzki i obławy prowadził Wydzielony...
  czytelników: 1690 | opinie: 111 | ocena: 7,57 (641 głosów)
 • Królewski skrytobójca
  Królewski skrytobójca
  Autor:
  Kontynuacja powieści "Uczeń skrytobójcy", opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję...
  czytelników: 2660 | opinie: 79 | ocena: 7,81 (1454 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-10 22:03:33
Ma nowego znajomego: sqot_es
 
2018-08-10 15:17:02
Ma nowego znajomego: 19Kinga_70
 
2018-07-28 19:24:19
Ma nowego znajomego: Bohater_Literacki
 
2018-07-27 23:43:53

Oho, nawet nie wiedziałam, że wyszło nowe wydanie "Egzorcysty". Wygrzebałam kiedyś z bibliotecznej półki starszy egzemplarz. Powieść ma swoje lata, ale wciąż nieźle się czyta moim zdaniem.
Bestiariusz Słowiański też cudny z tymi klimatycznie narysowanymi ilustracjami.

więcej...
 
2018-07-27 22:19:29

Hah, dzięki :) W prawdzie nie jestem jeszcze nawet w połowie książki, ale póki co nie natknęłam się na zbyt wiele typowych dla literatury YA motywów, czyli błyskawicznej miłości, zakompleksionej na punkcie swojej urody bohaterki, itd., tak więc moje nadzieje wobec Cinder rosną.

więcej...
 
2018-07-22 18:37:26
Ma nowego znajomego: Ksychopata
 
2018-07-17 21:53:46
Ma nowego znajomego: Freedom001
 
2018-07-17 21:53:26
Ma nowego znajomego: buldożek2003
 
2018-07-17 19:44:25
Ma nowego znajomego: Nozomi
 
2018-07-14 14:30:13

Mocno wierzę, że uda mi się skończyć te trzy książki do końca lipca.

Królewski skrytobójca Królewski skrytobójca
Hubal Hubal
Cinder Cinder

więcej...
 
2018-07-14 13:12:31

Piekło na morzu Piekło na morzu
Może to?

więcej...
 
2018-07-14 11:52:33
Wypowiedziała się w dyskusji: Poszukuję książki O tematyce depresji

Hmm. Trudno coś tu doradzić, zwłaszcza, że w tytule piszesz o depresji, a temacie o załamaniu psychicznym". Chodzi więc o zaburzenia psychiczne? Kryzys osobisty? Czy depresję? Niezależnie od tego takimi przypadkami zajmują się psychologowie i psychiatrzy, rodzina i przyjaciele mogą bardzo pomóc choremu, ale nie zastąpią mu profesjonalnej pomocy. Póki co mogę polecić:
Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim.
Hmm. Trudno coś tu doradzić, zwłaszcza, że w tytule piszesz o depresji, a temacie o załamaniu psychicznym". Chodzi więc o zaburzenia psychiczne? Kryzys osobisty? Czy depresję? Niezależnie od tego takimi przypadkami zajmują się psychologowie i psychiatrzy, rodzina i przyjaciele mogą bardzo pomóc choremu, ale nie zastąpią mu profesjonalnej pomocy. Póki co mogę polecić:
Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim. Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim.

Ta jest na tyle fajna, że pozwala spojrzeć na chorobę od strony tej drugiej osoby:
Twarze depresji Twarze depresji

I to:
Przecież ja nie zwariowałem. Pierwszy kryzys psychiczny Przecież ja nie zwariowałem. Pierwszy kryzys psychiczny

Edit: To nie książki - poradniki, ale wydaje mi się, że to dobre źródło wiedzy i pomocy: http://www.psychologia.net.pl/porady.php?level=-1

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-12 13:29:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-12 13:03:52
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-07-12 13:00:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura faktu

Afryka głównie kojarzy się z gorącym słońcem, sawanną, żyjącymi zgodnie ze swoimi tradycjami plemionami i wielką przygodą. Jakby mniej pamięta się o tym, że kontynent od lat boryka się z głodem, dużą zachorowalnością na AIDS i różnymi - mniejszymi lub większymi konfliktami zbrojnymi. Jednakże są ludzie, którzy po prostu zakochali się w Afryce. Pomimo, iż nie wszędzie i nie zawsze jest... Afryka głównie kojarzy się z gorącym słońcem, sawanną, żyjącymi zgodnie ze swoimi tradycjami plemionami i wielką przygodą. Jakby mniej pamięta się o tym, że kontynent od lat boryka się z głodem, dużą zachorowalnością na AIDS i różnymi - mniejszymi lub większymi konfliktami zbrojnymi. Jednakże są ludzie, którzy po prostu zakochali się w Afryce. Pomimo, iż nie wszędzie i nie zawsze jest bezpiecznie, pobyt nie zawsze łączy się z wygodami i luksusami, to nie wyobrażają sobie życia bez Afryki.

Kerstin Cameron należy właśnie do takich osób. Od dziecka przyzwyczajona do gorącego afrykańskiego słońca i specyficznej kultury mieszka wraz rodziną w Tanzanii na wybudowanej przez siebie farmie. Prowadzi firmę oferującą loty czarterowe, żyje w zgodzie z lokalną społecznością, ma wielu przyjaciół. Jednym słowem wszystko układa się dobrze do momentu, gdy jej niezrównoważony psychicznie mąż popełnia samobójstwo. Po zbadaniu sprawy policja dochodzi do wniosku, że Kerstin nie miała nić wspólnego ze śmiercią Cliffa. Na tym mogłoby się to zakończyć, ale krewni mężczyzny nie wierzą i nie mogą pogodzić się z faktem, że ten sam odebrał sobie życie. Wynajmują prywatnych detektywów do prowadzenia śledztwa i naciskają na tanzański wymiar sprawiedliwości, by ten oskarżył kobietę o morderstwo. W rezultacie ich działań Kerstin trafia do miejscowego więzienia, gdzie ma czekać na proces o rzekome morderstwo męża. Wygląda to na tyle poważnie, że przy udowodnionej winie grozi jej stryczek, ponieważ w Tanzanii morderców skazuje się na karę śmierci. Zrozpaczona, a zarazem zdeterminowana Kerstin przy pomocy przyjaciół usiłuje udowodnić swoją niewinność.

Jak można się domyśleć historia Kerstin nie jest piękna opowieścią o urokach Afryki. W tej opowieści ukazuje ona tą swoją bardziej mroczniejszą stronę. Bohaterka zmaga się nie tylko z wrogo do siebie nastawioną rodziną męża, lecz także upośledzonym wymiarem sprawiedliwości, w którym ludzie często całymi latami czekają w więzieniu na rozpoczęcie swojego procesu, a korupcja jest na porządku dziennym. W więzieniu brakuje podstawowych środków czystości, leków i opieki lekarskiej. W prawdzie ciężko chorych wysyła się do szpitala, ale to jak trafić z deszczu pod rynnę. Mówiąc inaczej; jeśli nie posiada się trochę więcej pieniędzy oraz przyjaciół i rodziny gotowych poruszyć niebo i ziemię, byle pomóc wyrwać na wolność to jest się w bardzo, bardzo złej sytuacji. Kerstin posiada pieniądze, pomocnych przyjaciół i rodzinę, więc jej pobyt w więzieniu staje się w miarę znośny. Co nie oznacza, że nie dostrzega położenia więźniarek, które mają od niej znacznie mniej szczęścia. Opisuje zaobserwowaną przez siebie niesprawiedliwość i niedogodności, jakich doświadczają pozostałe kobiety. Od opisanych wydarzeń upłynęło ponad osiemnaście lat, ale można wątpić czy od tamtego czasu coś się zmieniło w tamtejszych więzieniach.

Sporo miejsca zajmuje sam proces Kerstin, przede wszystkim zeznania świadków obronny i oskarżenia oraz przygotowania do kolejnych procedur sądowych. Padające na sali, bądź poza salą słowa niekiedy skłaniają Kerstin do wspominania zmarłego męża, dzięki czemu dowiaduje się o wspólnej przeszłości i relacjach, jakie łączyło tych dwoje. Nie ma co tu liczyć na sensację i trzymającą w napięciu akcję. Mąż Kerstin nie był tak nieskazitelnie czystym człowiekiem, jakim chciałaby widzieć go jego rodzina, ale nikt nie próbuje też dorobić mu na siłę gęby. Powieść została napisana w dość suchym, neutralnym stylu. Opiera się o prawdziwe wydarzenia, więc prawdopodobnie gdzieś w czeluściach nadal krążą artykuły o historii i procesie Kerstin. Finał tej opowieści poniekąd dopisało samo życie.

Czego można byłoby nauczyć się z przypadku Kerstin? Narzekajmy na nasze sądy, szpitale, więzienia, szkoły, ale miejmy na uwadze, że są miejsca, w których jest z tym wszystkim o wiele gorzej. Nie chcielibyśmy znaleźć się w jednym z tych gorszych miejsc. A nawet jeśli znaleźliśmy się już w ciężkiej, wydawałoby się beznadziejnym sytuacji, nie traćmy nadziei. Nadzieja pozwala walczyć.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
299 36 228
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (25)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd