Pan Szatan

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura polska

Tajemnicze morderstwa, międzynarodowy spisek, akcja w wielu miejscach świata połączenie wątków satanistycznych, kryminalnych i zagrożeń terrorystycznych. Dwaj dziennikarze, wybierający się w podróż po słynnych miejscach, naznaczonych obecnością diabła, giną z krucyfiksem w plecach. By rozwiązać zagadkę, prywatny detektyw i były dominikanin Józef Maria Dyduch rusza w nie zrealizowaną podróż, odwiedzając Jerycho, Avilię, Nantes i Lourdes. Towarzyszy mu ukochana jednego z zabitych, prostytutka Maria. Ich śladem podążają agenci tajnych służb...

wiejskifilozof | 2011-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2011

thriller z poczuciem humoru . fajny

Dobra książka, szybko się ją czyta. Jeśli ktoś lubi tajemnice, zbrodnie, spiski a w tle wątki religilne to jak najbardziej polecam.

unconscious | 2013-05-28
Przeczytana: 23 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zabierając się za tę książkę miałam nadzieję, że znajdę tam nawiązania do tytułowego szatana i że tytuł ten nie okaże się jedynie metaforą. Nie pomyliłam się - wątki szatana były niejednokrotnie poruszane. Mimo to czuję niedosyt. Mam wrażenie, że w zakończeniu jest zbyt wiele niedomówień i niedokończonych wątków.

Samo zakończenie - zaskakujące, choć spodziewałam się czegoś więcej. Nie podobał mi się jedynie wątek morderstw popełnianych przez Wiewiórkę, głównie przez to, że nie został rozwinięty i zakończono go w dość dziwny sposób.

Bardzo podobała mi się natomiast przemiana, jaka zachodziła w głównym bohaterze. Początkowo spokojny, nieśmiały mnich zmienia się nie do poznania. Pije, pali, odwiedza klub nocny, przeklina.
Fascynująca jest tez postać prostytutki Marii, kuszącej go na każdym kroku.

Mimo że książka mi się podobała, irytuje mnie w niej parę rzeczy. Dlatego też oceniam ją jedynie jako "dobrą", ponieważ prawdopodobnie szybko o niej zapomnę.

Dnamica | 2011-01-05

Prawdę mówiac spodziewałam się czegoś więcej po tej lekturze, akcja w miarę interesująca. Autor włozył wiele pracy w stworzenie powieści sensacyjnej przenosząc ją w rejony Izraela jak rownież Polski

Triss | 2011-05-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2010

Pierwsza i na pewno nie ostatnia książka pana Grina, po którą na pewno sięgnę raz jeszcze.

Ugarte | 2016-06-07
Przeczytana: 2012 rok