Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty

Cykl: Tomek Płachta (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Jak odzyskać płytę od umierającego przyjaciela? Jak kilkoma odzywkami przekreślić swoje szanse w rozmowie kwalifikacyjnej? Jak popsuć przyjęcie urodzinowe dziecku? Jak zemścić się na kasjerce? Jak poradzić sobie z wiecznie ujadającym psem sąsiadki? Jak uczynić z własnego brata dziwkarza? Tomek Płachta skończył trzydzieści lat i potrafi nie tylko teoretycznie odpowiedzieć na wszystkie te...

Tomek Płachta skończył trzydzieści lat i potrafi nie tylko teoretycznie odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Nic dziwnego, że kiedy wraz z przyjacielem Dominikiem, kompromitującym się nieustannie absolwentem prawa, postanawiają zmienić swoje życie na lepsze, nic nie wychodzi tak, jak zaplanowali.
„Kroniki socjopaty” to brawurowa i pełna czarnego humoru opowieść o człowieku, który jest niebezpieczny tak samo dla siebie, jak dla otoczenia.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

silversurfer | 2011-05-01

Cóż...dla mnie genialna książka. Chcąc nie chcąc nasuwa się porównanie jej do znakomitego filmu Koterskiego "Dzień Świra". Narrator raz personalny, raz wzbogacony o opinię Dominika.

Tomek Płachta, chyba do końca życia będzie to dla mnie synonim socjopaty, który raz na jakiś czas musi sprawdzić swój rozporek ;)

Książka godna polecenia dla każdego, ponieważ w mniejszym lub większym stopniu dostrzeżemy, że sami jesteśmy socjopatami :>

po prostu...jeszcze nas nie przebadali :)

Ofelia87 | 2014-03-15

Coż mogę powiedzieć - jestem ofiarą Socjopaty! :D Jest to ostatnimi czasy jedna z moich ulubionych książek. Fenomenalnie napisana! Styl Autora jest dokładnie taki jaki lubię - czyta się ją zatem naprawdę dobrze. Oczywiście są historyjki lepsze i gorsze - jak to w każdej książce. Tych lepszych jest jednak zdecydowanie więcej. Ostatnio molestuję wszystkich swoich znajomych, dzwoniąc do nich i czytając im fragmenty Socjopaty :). Bohater? To prawda jest irytujący. Ale mimo wszystko odczuwam z nim pewną więź ;).
Książka jest genialna!

Julia Jadkowska | 2011-03-07

Humor, który lubię. Lektura lekka (również literalnie) i przyjemna. Język zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po inne pozycje p. Koziarskiego.

Mad | 2016-06-26
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Ciekawa postać główna i interesujący pomysł na książkę. Niestety szybko traci świeżość i po kilku rozdziałach przestaje nas cokolwiek zaskakiwać i z łatwością można przewidzieć rozwój akcji. Razi też trochę sztuczność wykreowanych sytuacji i dialogów. Przez to czytelnik nie ma wrażenia jakby faktycznie obserwował czyjeś losy, ale bardziej jakby oglądał sztywny skecz. Ogólnie jednak pozycja dość ciekawa, bardzo polska ;).

Maga | 2014-11-21

Dobrze się czyta te jego socjopatyczne przygody. Czy naprawdę zwykły człowiek może aż tak często popadać w kłopoty i strzelać gafy? Nieważne, jest zabawnie:)

Asiek101 | 2013-04-29

Zabawna, lekko napisana, przyjemnie się czyta dla relaksu.

Packa | 2011-11-27

polecam - czarny humor, inteligentna , zabawna:)

nellanna | 2013-12-12
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Zabawna i stylowa.

Robson73 | 2016-01-02
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Dobra książka, przy której można się odstresować i pośmiać.

olcyna | 2016-02-22
Przeczytana: 02 lutego 2016

Polecam, uśmiałam się i do tego przeczytałam jednym tchem