Słownik polskich autorów literatury Kryminalnej

Wydawnictwo: EMG
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
AMisz

Słownik… to 254 biogramy polskich pisarzy kryminałów w dużej części ilustrowany zdjęciami. To próba uporządkowania wiedzy na temat autorów najmodniejszych obecnie gatunków literackich w Polsce: kryminału, thrillera i sensacji. To również podsumowanie długiej drogi, jaką przebył polski kryminał – od brukowej literatury Międzywojnia, przez powieść milicyjną na współczesnym kryminale retro kończąc.

źródło opisu: Wydawnictwo EMG

źródło okładki: Wydawnictwo EMG

Anna K | 2018-01-22
Przeczytana: 2017 rok

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017 debiutowała książka niezwykła, którą polecam każdemu pasjonatowi kryminału. Mam na myśli Słownik Polskich Autorów Literatury Kryminalnej zawierający informacje dotyczące najważniejszych twórców polskiej prozy kryminalnej, który ukazał się nakładem krakowskiego wydawnictwa EMG Zbió redagowany przez Ewę Dąbrowską, Hannę Wojciechowską i Irka Grina jest szesnastą pozycją z cyklu Polskiej Kolekcji Kryminalnej, w której dotąd wydawano powieści m.in. Gai Grzegorzewskiej, Marcina Świetlickiego, czy zbiór opowieści Czas zbrodni. Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia.
Słownik Polskich Autorów Literatury Kryminalnej zawiera 254 biogramy polskich przedstawicieli literatury kryminalnej w różnych jej odmianach. Mamy zatem wspomnianych pisarzy tworzących nie tylko powieści detektywistyczne, czy kryminały retro, ale również thrillery i powieści sensacyjne. Ale wbrew pozorom jest to nie tylko zbiór biogramów najważniejszych autorów...

kinga5350 | 2017-07-28
Chica27 | 2017-07-13