Do źródła muz: Greckie wrażenia dyletanta

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
DIENEKES

[...] Najnowsza książka "Do źródła muz" jest barwnym, literackim odbiciem podróży autora po Grecji. Żywość i bezpośredniość opisu - charakterystyczna cecha stylu Gawrońskiego - łączy się tu z wieloma ciekawymi - często bardzo kontrowersyjnymi (również charakterystyczne) - przemyśleniami dotyczącymi kultury, sztuki czy religii greckiej, oczywiście wraz z ich oddziaływaniem i powiązaniami zarówno w świecie antycznym, jak - poprzez dzieje - z naszymi czasami, w widzeniu humanisty pozornie tylko odległymi. Architektura i teatr, misteria i olimpiady, filozofia i obyczajowość - wciąż w specyficznym, niebanalnym ujęciu - to dziedziny zawsze interesujące, zwłaszcza że wciąż spotykamy w naszej kulturze zjawiska wywodzące się ze "Źródła Muz".

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax 1970

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!